Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen volt a mai étrendem?...

Milyen volt a mai étrendem? 168 cm és 62 kg vagyok és vegetáriánus, azért nincs benne hús! Ez így jó kb? Vagy változtassak vmin? Ha igen min?

Figyelt kérdés

Reggeli két lidlös szezámmagos abonett vajkrémmel, egy répa, egy kis uborka, egy gerezd fokhagyma, egy paradicsom és egy kevéske ementáli sajt.

Tízórai: egy kis alma, müzli

Ebéd: Töltött karalábé (fél) (benne: rizs és lidlös mexikói zöldségkeverék, rajta tejföl, kevéske sajt) egy kis alatta sült krumplival és tejfölös paradicsomsalival.

Uzsi: egy szelet abonett fokhagymás sajtkrémmel, egy répa és egy kis uborka, kevéske sajt.

Vacsi: Tejfölös kukorica"saláta" kb. egy fél konzervnyi.

Egyébként napi min. 30 percet tornázom (inkább többet).

Előre is köszi


2010. máj. 23. 18:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem:) Megittam ma két kávét, mert alacsony a vérnyomásom. Nálam a kávé így néz ki: fél csomag 2in1 kávé fél bögrényi tej és egy kiskanál méz. Szóval ez volt ma nekem duplán.
2010. máj. 23. 18:44
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogyózol? Mióta?
2010. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. XD :D
2010. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Fehérjére figyelj, napi 80mg minimum kell. Ezt azért mondom, mert nem tudom, mennyi az a "kevéske" sajt meg tejföl.

Ha vegás vagy, akkor gondolom már elmondták, Neked, de azért én megerősíteném, hogy figyelj a vasadra! Egyél spenótot, céklát, szedret, ribizlit, mert ezekben sok a vas, plusz mellé egyél gyümölcsöt és sötétzöld zöldségeket, mert az segíti a felszívódást.

2010. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nem nevezném tipikusan fogyózásnak. Inkább életmódváltásnak. Ezek egészséges kaják, ezt tudom tartani akár egy életen át is. Igazából eddig is igyekeztem figyelni a táplálkozásra, de mostmár a heti 5-6 sportot is beleillesztettem az életmódom két hete.

Figyelek a vasra is, meg el is felejtettem írni, hogy naponta szoktam inni valamilyen pezsgőtablettát (Vas+C, multivitamin, magnézium).

Hát igen, én is mindig a fehérjével vagyok bajban...de bízom benne, hogy azért megvan. Ebben is volt ugye borsó, meg zöldbab. Meg ugye a tejtermékek, bár azoknak általában jóval magasabb a zsírtartalma, mint a fehérje :S

Köszi a válaszokat, de mit gondoltok róla? Ez így egészséges? Hozzájárulhat az ideális zsír-izom arány eléréséhez?

2010. máj. 23. 19:27
 6/8 A kérdező kommentje:
jav: beleillesztettem az életmódomba, két hete.
2010. máj. 23. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha minden nap ezt eszed, az szerintem baromi egészségtelen. Az életmódváltásnak csak akkor van értelme, ha rosszabbról váltasz jobbra, de ez így gáz. A konzerv eleve gáz, néha-néha oké, de naponta kétszer... (A legtöbben van cukor, vitamin meg vagy igen, vagy nem, senki nem tudja.)

Én az abonattben sem bíznék, gondolom, tele van műanyaggal.

Ha vega vagy, ennél sokkal változatosabban kellene kajálnod. Nem látom a fehérjepótló dolgokat, pl. barnarizs, bulgur, köles, sajt, szója (bár ez utóbbit én se enném meg, az igaz), gomba.

Szerintem nézd meg a www.vegafutar.hu oldalt, ha rendelni nem is rendelsz tőlük kaját, de nézd meg, hogy ők hogy állítanak össze egy-egy ebédet, ételt, fogást.

A vegetarianizmus nem egyenlő azzal, hogy nem eszel húst, és halálra éhezteted a szervezetedet.

Én nem vagyok vega, de ma reggel ettem paradicsomot, paprikát, retket, csírát, magos kenyeret sajttal, ebédre pedig párolt répát, karfiolt, zölbabot, borsót, fehérrépát. Ezzel csak a változatosságot kívántam hangsúlyozni.

2010. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nyilván nem mindennap ezt eszem... unalmas lenne. Bár a reggelim ált. ez (persze más zöldségekkel és jó h eszembe juttatad a csírákat, van itthon lucernamagom :)). Megnéztem az abonettet, teljeskiőrlésű rozsliszt, szezámmag és só van benne. Meg gondolom kéne valami folyadék ami összefogja.

Én szoktam szóját is enni (tudom, nagyon megoszlanak róla a vélemények), de valóban nem sűrűn. Inkább tejtermékekkel, hüvelyesekkel, dióval, mogyoróval próbálom pótolni a fehérjét.

Az a napi kétszeri konzerv az egy fél kukoricakonzerv volt, amit ha jól tudom hőkezeléssel tartósítanak. Tehát kb. annyi tápanyag lehet benne, mint a párolt zöldségekben.

Várom még az építő jellegű javaslatokat. Köszönöm

2010. máj. 24. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!