Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen betegségek vannak...

Milyen betegségek vannak amitől nem tud egy illető fogyni?

Figyelt kérdés
Értem itt mondjuk a pajzsmirigy, de még milyen betegségek vannak vagy akármi amitől valaki nem tud fogyni?

2017. aug. 5. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nincs pajzsmirigy problémád, ezért más betegségre akarod fogni a sikertelenséget?
2017. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pcos-re is gondoltunk kedves tokeletes elso kommentelo, (bar nemhiszem hogy elolvasod) de 163cm/70kg heti 4x futas es napo 2000 kcal sze hidratcsokkentett....gondolom nem csak ugy nem fogyok fél év ilyen dieta mellett.
2017. aug. 5. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok és elolvastam.


Nem lehet, hogy sok a 2000 kcal?

A ch csökkentés nem mindenkinek felel meg. Van akinél csak jobban belassul az anyagcsere.


A "gondoltunk" kiket takar, téged és.... (család, orvos)

Egy normális orvos mellett már régen ki kellett volna derülnie mi a probléma.

2017. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
2000 kalória az nagyon sok a fogyáshoz. Olyan 1200-1400 már jobb lenne.
2017. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég kevés részletet adtál meg, de feltételezzük hogy 19-30 év közti nő vagy. Ebben az esetben 1520 kcal körül van az alapanyagcseréd. Kétnaponta 1 óra futás (számoljunk naponta 1/2 órával) kb 280 kcal. Vegyünk el ugyanannyit a kajából, egyél 1240 és lesz 560 kcal deficited naponta. Ez kb havi 2,5 kg fogyásnak felel meg, ha a táplálkozásod és életmódod egyéb részleteivel ezt támogatod (úgy még egy kicsit többet is) és nem keresztbe teszel a fogyásnak. Ez egy ideális egészséges fenntartható ütem, ami a tartós fogyás feltétele.


Ezen kívül:

Aludj sokat

Igyál sokat, van aki napi minimum 2,5 l vizet javasol, van aki testsúlykgonként 0,06l-t.

Igyekezz nem megéhezni, két étkezés közt lehetőleg ne teljen el 4 óránál több, de azért ne legyen sűrűbben mint 3 óránként.

Szénhidráttal óvatosan, ne legyen magas a glikémiás terhelés, minél kevesebb magas glikémiás indexú kaját egyél, az alacsony indexűeket lehet bátrabban. Össz szénhidrát mennyiség egyéni, ki kell tapasztalni ki mennyivel tud fogyni, indulj el 140g körül aztán majd meglátod. Ha zsírt akarsz fogyni és nem az izmaidat, egyél naponta 80 g körüli fehérjét. lehetőleg minden étkezéshez jusson belőle.

Egyél zsírt, és legalább a fele legyen állati (szalonna). Tudom nehéz beletuszkolni ilyen szűk keretbe, de segíti a fogyást és javítja a közérzetet.

Ahogy fogysz, csökkenni fog az alapanyagcseréd, ha tartani akarod a deficitet, vagy csökkenteni kell a kajaadagot (nem célszerű 1200 alá menni) vagy emelni kell a mozgást.

Használd a kalóriabázis.hu-t.

2017. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2000 kcallal azért ne csodálkozz. Én az átlagnál gyorsabb anyagcserével fogytam ennyivel, de kövérebben és lassan (igaz, mozgás igen kevés volt, de azt a különbséget nagyjából ellensúlyozza az anyagcsere, ami egyeseknél nem is normál, hanem lassú, alapból vagy valami más ok miatt).


Nincs betegség, ami megakadályozná a fogyást, csak nagyon megnehezíti, mert rontja az anyagcserét. De enélkül is simán sok lehet a 2000, 1300-nál már aggódnék.

Plusz lassú anyagcsere nemcsak betegségtől lehet.


A szénhidrátmennyiség nem számít, én sem fogytam ilyen számokkal 2000 kcal mellett, csak mert 40 gramm alatt volt a szénhidrátmennyiségem. Miért is fogytam volna? Az energia az energia, bármiből jön. Amikor sikerült levinnem a kalóriamennyiséget (s pár hét múlva felvittem a szénhidrátot), akkor már ment a dolog. Ami elég természetes, véleményem szerint.

2017. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy ha a futás sok, akkor más a helyzet, de 4x futás... Mégis mennyit futsz, 1 km-t vagy 40-et? Nem mindegy. Ha kevés a futás, akkor még normál esetben is lehet sok a 2000 kcal, nem kell hozzá semmilyen extrém ok.
2017. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. aug. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!