Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam a súlyomat?

Hogyan tartsam a súlyomat?

Figyelt kérdés
173 cm vagyok es kb. 53 kg. Sosem voltam nagyon kövér, két éve volt, hogy par kiló feljött rám, kb. 65 kg lehettem. Elkezdtem sportolni, amit már nagyon megimádtam, és attol nem is félek, hogy esetleg abbahagynám, vagy elveszne a motivációm. Az utolsó pár kiló viszont szinte az irányításom nélkül szaladt le, sok volt a stressz, és sokszor szinte tényleg éheztettem magam. Most a folyamatos piszkálódást kapom a családtól, barátoktól, ismerősöktől, hogy tul vékony lettem és nem szép látvány. Én pont ellenkezőleg érzem, hogy ez most így nekem a legjobb, végre teljesen lapos has, vékony combok, és egy minimalis izmot is sikerult felszednem végre magamra a sportolástól (most sem vagyok izmos, csak magamhoz mérve jobb kondiban vagyok, mint régebben). Szeretném ezt a súlyomat megtartani, vagy esetleg par kilót felszedni, de semmiképp sem szeretnék tovabb fogyni, vagy őrületesen meghízni. De már sokszor az őrületbe kerget, hogy allandoan a kajara kell gondolnom, és megtervezni, hogy mi fér bele és mi nem. De nem tudom ezt elengedni, mert akkor jön a szorongás, hogy meghízok. Nem szeretnék anorexiássá válni, de nem tudom, hogyan tartsam a súlyomat. Valami tanácsotok tudnátok adni?

2017. aug. 6. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Enis ebben a cipoben jarok es nekemis elegem van a kaloriaszamolgatasbol hogy mikor csuszok ki a keretbol..Sajnos ha sulyt akarsz tartani tudnod kell mibol mennyit ehetsz,azaz ezt kell csinalnod.Vagyis nalam csak igy valik be ez a sulytartas dolog.
2017. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez neked nem segít, de én életmódot váltottam, az étkezéseim időzítése is kb. kialakult s ha egyszerűen csak jóllakom s nem eszem még utána is s nem iktatom be gyakran azokat az ételeket, amikből rengeteget tudok enni s nem laktat elég jól, akkor akár enyhe deficitben is vígan elvagyok, nemhogy kalóriaegyenlegben. Jó, én nem vagyok még vékony, de a jó étrend s elosztás akkor is rengeteget számít.


De van, akinek még a súlytartáshoz is számolnia kell (szörnyű) s a másik véglet, aki ha csak eszik, amennyit bír, csontsovány marad.


Két dolgot tartok nálad aggasztóan: azt, hogy macerálnak a súlyod miatt (ez komoly stresszt jelenthet spersze az étkezésedre is kihathat. jó lenne, ha jobbára figyelmen kívül tudnád helyezni ezeket a véleményeket, mert hogy meggyőzd őket, az szinte lehetetlen) s hogy ennyire rápörögsz az evésre - értem, de akkor se jó, hogy tervezgetsz és aggódsz. Egyáltalán bizonyos, hogy ha csak szolidan odafigyelve eszel jó étrenden, akkor hízol? Mert vannak, akik nem tudják, csak előre kikészülnek az aggódástól. S nem tudom, te hogy vagy vele, ha én nagyon aggódom az étkezés miatt, akkor tövényszerűen sokat eszem, hisz folyton evésre gondolok és megéhezem tőle...


Olyat nem tudsz, hogy kiszámolsz egy hozzávetőleges napot és változtatásokkal, de úgy eszel? Sok más opciót nem látok, ha egyszer nem tudsz csak úgy enni, mert hátha sok lesz, de tervezni és számolni sem akarsz...

2017. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék anorexiássá válni,"


Már az vagy! Túl alacsony súllyal is a hízás miatt szorongsz.

2017. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérlek, kérlek, nagyon figyelj oda mert pont így lettem anorexiás. Hidd el nem éri meg!!! Most próbálok gyógyulni de rohadt nehéz. Sokkal fontosabb, hogy élj. Az egészség sokkal fontosabb.
2017. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!