Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bulimia, anorexia?

Bulimia, anorexia?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy anorexias voltam egy evig,de orvoshoz nem mentem el,nagyon beteges voltam.Annyira sovany voltam,aztan azutan is vekony maradtam,viszont most nyaron hiztam 5 kilot es betegesen le akarom fogyni.Az anorexia ota is minden nap megmerem magam,illetve minden nap csak delelott eszem.Par napja(4)nem birtam megallni,hogy ne egyek delutan is es mindig meghanytattam magam,ma 2x is.Sajnos a csaladi helyzetem nem jo,szoval veluk nem tudok beszelni errol.Mit kene tennem?

2017. aug. 6. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit kellene tenned? Orvosi segítséget kérni, amíg nem lesz még rosszabb. Minél később kezdenek kezelni, annál kisebb a gyógyulás esélye.
2017. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenképpen kérj orvosi segítséget. Sajnos nem anorexiás voltál, hanem az vagy.
2017. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvost felkeresni! Ha más nem az iskolaorvos is segíthet!
2017. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. A testképzavar veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Hány éves vagy? Mennyit eszel?

Az, hogy "rendszeresen eszek" nem egyenlő azzal, hogy eleget eszel. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Egyél gyakran, 3 óránként, hogy elkerüld a tolerálhatatlan éhséget. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális. 3000+ minimum kell ahhoz, hogy helyrehozz mindent! Ettől felgyorsul majd az anyagcseréd, és helyrehozza a szöveteket. Amíg nem eszel, a szervezeted feleszi az izmaidat, és ezzel együtt a szívedet is. Az anorexia bír a legnagyobb halálozási aránnyal az összes pszichiátriai megbetegedés közül. Nem kell ahhoz soványnak lenned, hogy belehalhass, ugyanis nem a testsúly a mérvadó! Ez egy mentális betegség, és ha nem teszel ellene, évtizedekkel rövidíted meg az életedet.Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Ha pubertáskorban kezdődött, és nem teszel ellene, óriási problémákkal és egészségügyi gondokkal kell később szembenézned. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed.Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.


3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége a szervezetnek ahhoz, hogy helyrehozza, amit tönkretettél!

2017. aug. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!