Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások! Nálatok hogy...

Anorexiások! Nálatok hogy kezdődött az anorexia és mióta vagytok benne?

Figyelt kérdés
Akik esetleg már meggyógyultak, mennyi időbe telt?

2017. aug. 5. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kaloriaszamolgatasba orultem meg..
2017. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
5 éve kezdődött, az első 3 év nagyon durva volt, alig ettem, most pedig néha nagyon sokat eszek néha egyáltalán nem.
2017. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiú miatt kezdődött, amikor rájöttem, hogy nem érdeklem már nem éreztem magam különlegesnek, ez akkor volt amikor pár centi felszaladt a combomra, aztán meg akartam neki mutatni, hogy 'mit veszített' és elkezdtem fogyózni, edzeni. Kontrollt akartam, irányítani a dolgokat, amik kicsit szétcsúsztak.

Aztán már egyáltalán nem érdekelt sem ő, sem semmi más, csak az anorexia. Ez tavaly decemberben volt, már gyógyuló félben vagyok 16-os BMI-vel. :)

2017. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Maximalista lettem. Tanulás, sport, majd evés terén.Öngyilkos hajlamaim is felerősödtek, sokat vagdostam magam, egyszer majdnem átvágtam az ütőeremet, komolyan meg akartam halni. Fél év alatt fogytam le 20kg-t, úgy, hogy eleve nem volt rajtam felesleg. Kezdetben csak 3-4kg-t akartam fogyni, mert kövérnek láttam a combjaimat... Elkezdtem 1200kcal-t enni, utána 800-at, az utolsó 2 hónapban pedig heti 1 kis almát ettem, általában egy hosszú vasárnapi séta után. (sportolni nem volt erőm, ezért sétáltam)

Nyár elején 13-as bmi-vel bekerültem egy gyermekpszichiátriába, ahol 4 hétig nem mehettem ki a szobámból... Utána 16-os bmi-vel 2 hónap után hazaengedtek. Ettem magamtól is, de nem eleget, fogytam 5kg-t. nem mertem elmondani a szüleimnek, mert féltem, hogy elmondanák az orvosomnak, és visszakerülnék a kórházba. A reggeli mérések előtt 3-5 liter vizet ittam. Aztán egyszer lebuktam, volt nagy ordibálás, mentem vissza a kórházba. Ezt 3-4x játszottam el. Talán az 5. alkalommal, amikor hazamehettem, elkezdtem rendesen enni, híztam is, (azért nem olyan ütemben, ahogy kellett volna). 3 hónapot kihagytam az iskolából, de szerencsére nem kellett megismételem azt az évet. A gyógyulás, kb 1 évig tartott, utána még vagy 2 évig tartottam azt a súlyomat, ami épp elérte az egészséges tartományt. Amikor kórosan sovány voltam, nem sportolhattam, nem járhattam el otthonról, amikor rosszabb volt a helyzet, kórházban voltam. Nagyon megviselt a sok veszekedés, a mérések előtti stressz, a mindennapos hazudozás stb.

Ez mind 4 éve történt. Teljesen megváltoztam, jelenleg erőemelő edzésekre járok, ebben az évben már 400km-t futottam. Erős vagyok, olyan, amilyen sosem voltam. Csodálatos.

2017. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tudatosan kezdtem el kevesebbet enni, mert pár kilót le akartam adni (beszóltak a kinézetemre akkori "barátaim"). Meg akartam mutatni hogy én is tudok olyan lenni mint ők. Aztán én is elvesztettem a kontrollt, nem tudtam megállítani a fogyást. Mindig megijedtem, amikor kevesebbet mutatott a mérleg, viszont hozzászoktam pár nap alatt, utána már a nagyobb súly rémisztett meg. Én kalóriákat nem számoltam (mostmár sajnos igen..) helyette mindennek a súlyát néztem, mi háby gram, gondoltam hogy annyit fog az én súlyomon is emelni. 1 év után kerültem kórházba, ami rövid távon hasznos volt, viszont amint kikerültem újra elindultam lefelé a lejtőn, még lejjebb mint előtte valaha. Így kerültem 2 év önsanyargatás után újra a kórházba 12-es bmi-vel, magantanulónak kellett lennem. Tehát most kórházi felügyelet mellett próbálok kijönni ebből. Nagyon nehéz...
2017. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nálam 1.5 éve kezdődött, bár testképzavarom már előtte is volt. én fél év alatt fogytam 13 kg-t és 33.5 kg voltam amikor rájöttem, hogy ez nem egészséges (családom is kiabált velem, kórházba viszont nem kerültem). fél éve járok pszichológushoz és próbálok meggyógyulni, de nem igazán sikerül lelkileg
2019. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!