Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anotexia/eveszavar utan...

Anotexia/eveszavar utan gyorsan fogok hizni?

Figyelt kérdés

Anorexias vagyok/voltam es meg mindig felek ha normalisan eszem vagy ugyan ugy mint regen hamar visszahizom az azelotti sulyomat vagy esetleg tobbet is.

Anorexiabol gyogyultak nallatok ez hogy volt milyen gyorsan hiztatok,miket ettetek,mennyit,egynap hany kaloriat ettetek(illetve az elott mennyit)zsirosodtatok,ettetek nehez/kaloriadus eteleket,beallt a sulyotok vagy meg mindig hiztok?

Illetve aki nem volt anorexias/eveszavaros az tud errol valamit hogy mennyit lehet hizni mennyi ido alatt,miket kellene enni stb.

(Pszichologusnal mar voltam tehat az ne irjatok hogy menjek oda :/)

Elore is koszonom ha valaki segit!:)

15/L



2017. júl. 25. 13:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*anorexia (bocsanat!)
2017. júl. 25. 13:47
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen az vagy, ha még mindig azon aggódsz, hogy fogsz hízni. Próbáld elengedni a hízást.
2017. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbalom en de az a gond hogy sok olyat olvastam hogy koplalas utan gyorsabban visszajonnek a kilok,meg sokkal hizekonyabb leszek es azert az nyilvan megremisztene ha csak hiznek egyfolytaba.

Ezert remenykedem benne hogy valaki tud ezzel kapcsolatosan valamit irni hogy akkor most hogy is van ez... :(

2017. júl. 25. 16:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban feküdtem 11.2-es bmi-vel, 4 hét alatt híztam 2kg-t, úgy, hogy napi 3000 kalóriát ettem, ittam. Az orvosok se értették mi van. Haldokoltam, és szinte semmi nem szívódott fel bennem...

És utána sem volt könnyű a hízás. Szóval nem, nem fogsz egyik hétről a másikra 3-4-5+ kilókat hízni.

2017. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak azert is tartottam mert az anyagcserem tonkrement es orulok ha heti 1x tudok "nagywc"-zni.

Nyilvan tudom ha majd ennel is tobbet fogok enni remelhetoleg normalisan fog ez is menni...nagyon remelem!:/

2017. júl. 25. 17:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne csodálkozz, ha nem eszel semmit, nincs mit kikakilni :P

Ha rendesen eszel akkor hízni fogsz, mert gondolom nem rendes étrenddel lettél anorexiás. Ha a magasságodból levonsz 115-öt amennyi érték kijön, azzal még vékony leszel. Ha minden nap heti 1100 kcal-lal többet eszel akkor heti 1 kilót fogsz hízni. Mivel nem tudom a súlyod, így nem tudom megmondani, hogy nálad ez az ütem miben változna.

Azt tanácsolnám, hogy menj aerobikozni, és egyél 1600 kcal-lal többet, mint amennyit eddig ettél. Ha pl. naponta 700-at ettél akkor 2300 legyen meg minimum és ez mellé heti 3x járj aerobikra. Így nem csak zsír fog rád feljönni.

2017. júl. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szia! Szerintem nem szükséges visszatérni a régi evési szokásaidhoz, én azt javasolnám, hogy válts életmódot. Egyél minőségi, teljes értékű ételeket jóízűen, amit megkívánsz(sok-sok gyümölcs, zöldség, gabonák stb.). A saját példámból kiindulva, én hálistennek megálltam 50 kg körül (ammi a magasságomhoz képest kevés), felborult a hormonháztartásom, ropogtak a csontjaim és alig maradt rajtam izom. Mikor elkezdtem enni jóízűen minőségi ételeket, pont annyit híztam amennyit kellett, mellette sportoltam is sokat és most 63 kg vagyok, és egyáltalán nem mondanám magam kövérnek, sok izomot szedtem fel hála a súlyzós edzéseknek. Azóta helyreállt a hormonháztarásom is szerencsére. Táplálkozz egészségesen és sportolj sokat!
2017. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
*izmot
2017. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Genetikától függ. Nálunk mindenki kövér, én 49 kilósan 8 kilót adtam le 2 hónap alatt (6-ot 1 hónap alatt, 2-őt a második alatt, mert az anyagcsere egy idő után lelassul, és nekem nem is volt izmom, amiből fogytam volna, a hájat meg nem hasznosítja fel ilyenkor a szervezet...legalábbis a hozzám hasonlók esetében) és a gyógyulás első 4 napjában 4 kilót híztam. Azóta 58 kiló vagyok, ami éppen súrolja a túlsúlyt, a derék csipő arányomról nem beszélve, mert csak oda hízok, de a lábamon sincs izom, csak háj reng rajta.

Na, úgyhogy nekem most fogyókúráznom, sportolnom, és egészségesen kell élnem, de nem is bánom. Legalább megtanultam, hogy olyat kell enni, ami a szervezetnek is jó, nem roncsolja az egészséget.

Persze én egy külön eset vagyok, az anorexiások 98%-a rendkívül nehezen hízik. Nos, én azóta nem ehetek meg egy pizzát, mert 1 kilót hízok, és az le nem jön!!! És nem túlzásból mondom. A 4 napos nyaraláson is 2 kilót híztam.

De én csak elmeséltem a történetem. A kevés 2%-ban szenvedek.

2017. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 51kilósan kerültem kezelésre, 17 évesen... Onnan nehezen ettem 54-ig (kb 1 hónap volt) aztán valami megtört és úgy zabáltam mindent, mint aki éhen hal. Konkrétan mihelyt éhes lettem egy kicsit is SEMMi nem állhatott közém és az étel közé. Ha pl órán ültem és elkezdtem kíváni egy bizonyos pizzéria pizzáját, másranem tudtam gondolni mig oda nem mentem... Igy fél év alatt 62-64 kg körülire mentem fel(nem mértem magam és nem érdekelt a testem). Ez egyébkén az anorexia pszichés utóhatása volt nálam...ez azabálás, hiszen sose voltam nagyétkű. Csak a szervezetem mihelyt kicsit éhes lett bepánikolt, hogy megint éhezni fog mint előtte évekig.

Most 19 vagyok, már nem zabálok, azt eszem, amit kívánok de normális mennyiségbn. A súlyom 57-58 kiló amivel teljesen elégedett vagyok, csak ugye az izmaimat teljesen leéheztem magamról így azokat vissza kéne szedni mert semmi kondim nincs egy lépcsőn nem tudok felmenni kifulladás nélkül.

Ne aggódj, beteg voltál, nem a te hibád.. Majd visszaáll az egészség.:) (ja és 181 cm vagyok ezen súlyokhoz)

2017. aug. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!