Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Abbahagytam a fogyókúrát. Nem...

Abbahagytam a fogyókúrát. Nem csináltam túl drasztikusan, most mégis jönnek vissza a kilók, ráadásul pár nap alatt majdnem 2 kiló. Na ez hogy van?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszatértél a régi étkezésedhez.Ezért nem jók a fogyókúrák.

Életmódváltással és sporttal lehet megtartani az ideális súlyt.

2010. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt hívják jojó diátának. Nagyon egészségtelen hozzáteszem nagyon megterheli a szervezetedet.


Ha egy kalóriaszegény étrendet követsz elkezdesz fogyni és a teste is rááll arra, hogy ennyiből kell gazdálkodnia tehát "üzemanyag kímélő módon működik".

Aztán egyszer csak elkezdesz több kalóriát vagy akár sokkal több kalóriát bevinni és a tested gyorsan elraktározza mindet merthogy most éppen arra van beállva hogy így működjön.


Az előző válaszoló jól írta. Ahhoz hogy a súlycsökkenés tartós legyen vagy el kell kezdeni rendszeresen mozogni vagy életmódot kell váltani vagyis olyan étrendet kialakítanod, ami mellett nem éhezel, de nem szerepelnek benne a mekis kaják,a jókai bableves meg a szilvás gombóc.

2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na de ennyire? Igazából nem koplaltam,hanem csak kivettem az étrendemből a lisztet és a cukrot. Most elkezdtem megint enni ilyen kajákat és máris ennyire meglátszik?? Akkor most mit csináljak? Nem akarok örök életemben zöldségeket enni. :(
2010. máj. 25. 15:47
 4/8 A kérdező kommentje:
De én szeretem a szilvásgombócot! :) 20 kiló ment le. Akkor most felesleges volt minden?? :(
2010. máj. 25. 15:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Csináld azt,hogy csak heti 1-2 nap eszel fehér lisztes és cukros ételeket.A többi napon pedig továbbra is figyelsz rá,hogy ne vigyél be túl sok szénhidrátot.Mellette pedig mozogsz.
2010. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát igen az életmódváltás az azzal jár hogy elfelejted előző rossz étkezési szokásaidat. és nem csak pár hónapra hanem örökre. de nem kell lemondani semmiről, csak mértékkel és ritkán. de egyébként meg a fehér lisztet és cukrot is lehet mással helyettesíteni ami egészségesebb és kevésbé hízlaló.
2010. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

a fogyókúrád alatt kimerültek a glikogén raktáraid, most egyből azok töltődnek föl. 1 gr glikogén 4 gr vizet köt meg.

Ráadásul a szervezeted gőzerővel próbál fölkészülni a következő éhezésre (attól még, hogy te nem tartod drasztikusnak, a tested csak azt érezte, hogy nem kap annyit, mint amennyit elfogyaszt.)

Sportoljál, mozogjál sokat, és akkor nehezebben jön vissza.

2010. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják, ha valaki koplalni kezd, az azért nem jó, mert a szervezet hozzászokik a kevés táplálékhoz, így amikor egyszer végre rendesen eszel, a szervezet kapva kap az alkalmon és elraktározza azt. Nos, ha valamit kiiktatsz a táplálkozásodból (liszt, cukor), akkor az ugyanúgy hiányozni fog a szervezetednek, így aztán amikor egy kicsit eszel az ilyen kajákból, raktározni kezd. Ezért nem jó se a koplalás, se az, ha élelmiszercsoportokat megvonsz magadtól. MINDENT lehet enni, csak mértékkel!!!
2010. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!