Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha csak szénhidráto...

Mit tegyek ha csak szénhidrátot kívánok és mást nem bírok megenni?

Figyelt kérdés
Semmit nem kívánok, csak süteményeket, édességet. Nem bírok lenyelni húst, tojást, gyümölcsöt, egyszerűen úgy érzem, nem bírom a számba venni. Csak sütit, chipset, csokit, édes gabonapelyheket bírok enni reggel-délben-este. Utálom a leveseket, főzelékeket, rizst. Talán még a sült krumplit megeszem. Nem vagyok kövér, de mi lesz így velem?
2010. máj. 27. 11:24
 1/8 anonim válasza:
100%

Sütit csináld update liszttel, cukor helyett édesítőszer.


De ez nagyon veszélyes hosszútávon:S Cukor betegség, magas koleszterin elhízol és még sorolhatnám.


Húsokat se szereted?

2010. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, semmilyen húst. Esetleg a spagettit darált hússal vagy a lasagne-t. Persze néha kényszerítem magamat, hogy egyek valami egsézségeset salátát vagy levest, de annyira utálom, nem esik jól egyáltalán és rögtön utána muszáj ennem valami édeset is.
2010. máj. 27. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
norbi a jószart...irány a pszichológus, ez már táplálkozási zavar....amúgy meg nem a kövérség itt a fő probléma, hanem a hiánybetegségek!!!
2010. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hosszútávon ez így nagyon veszélyes lehet, és mint ahogy előttem említették, nem az elhízás lesz az egyetlen probléma. :/

Szerintem is érdemes felkeresned egy pszichológust, minél hamarabb. Ha halasztod-húzod a dolgot, egyre nehezebb lesz majd kezelni.

Sok sikert! :)

2010. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz, ezen elgondolkoztam, mert a napköziben mindig kényszerítették, hogy megegyünk mindent és otthon is mindig mondták, hogy csak akkor kapok édességet, ha megeszem az ebédet. De ezen tud segíteni a pszichologus? Van rá gyógyszer? Szeretethiányom nincs az biztos, hogy nem attól van.
2010. máj. 27. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a vércukrod tuti fent van állandóan ha csak szénhidrátokat eszel. én a helyedben elmennék kivizsgálásra is. lehet hogy most még nincs gond a súlyoddal de hidd el ha így folytatod lesz.sőt cukorbetegség is kialakulhat. tudatosan kell változtatnod az étrendeden.
2010. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ha az orvos nem tud semmit mondani, nem kell bepánikolni. Pláne ha fiatal vagy, lehet hogy csak válogatós korszakodban vagy. Én is egy darabig nem voltam hajlandó semmi zöldséget/húst megenni, a fehérjeszükségletemet anyámék tejfölös-cukros túró formájában tudták belémnyomni :P Aztán megoldódott magától, bár még egy darabig sok csokit ettem. Később fogyóztam egy darabig, akkor sok mindent megszerettem (gondolom mivel már bármit jónak talált a szervezetem:P). Szóval szerintem ne pánikolj, lehet hogy azért kívánod annyira a szénhidrátot mert tudod hogy nem kéne annyit enned belőle.

Tejtermékekkel, hüvelyesekkel hogy állsz? Mert bennük is megvannak azok a dolgok (fehérjék, vitaminok), ami a húsokban.

2010. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebbe a cipőben jártam, mint te... Szinte csak édességeket ettem + nasikat az utóbbi egy évben. Nem vagyok elhízva, ezért nem vettem nagy ügynek. Pedig volt, hogy egy óra alatt megettem 1 tábla csokit+pudingot+két nagy tál müzlit+túrórudit+ kekszet.. Aztán egy hónapja elmentem fogászatra, és közölte a fogorvos, hogy a fogaim 50%a rossz, be kell tömetni. Max. gombostűnyi lyukak vannak rajta, amit észre sem lehet venni.. Akkor napi szinten jártam fogászatra. Hát nem volt egy leányálom. Azóta leváltam a cukros, szénhidrátos kajákról.. Am tudtad, h a chipsben is van cukor?
2010. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!