Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok, meg erősödni,...

Fogyni akarok, meg erősödni, de hogy?

Figyelt kérdés

Sziasztok.14 éves vagyok,164 cm 54 kilógram,és egyszerűen nem értem miért van hályam,hogyha naponta sportolok.

MIndennap szoktam menni kerékpározni,és már 3 éve hetente járok néptáncra.Alsóban mindig is lapos hasam volt,majd ötödikben eléggé meghíztam.Valaki tudna ajánlani valami módszert?



2017. szept. 21. 23:45
 1/9 A kérdező kommentje:
ui fiú vagyok.
2017. szept. 21. 23:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A súlyod alapján nem vagy kövér, zsírszövet minden egészséges ember szervezetében van. Esetleg azt érdemes átgondolnod, hogy egészségesen táplálkozol-e. A legegyszerűbb, ha elkezded feljegyezni, mit eszel, és a hét végén megnézed, mennyi édesség volt benne.


Ha alaposabb vagy, akkor készítheted a feljegyzést részletesebben is, tápértékadatokkal, létezik erre mindenféle program, és a legtöbb élelmiszer csomagolásán megtalálod az adatokat. Persze akkor méricskélni kell, macerás, ha a menzán ebédelsz, akkor csak a szemmértékedre hagyatkozhatsz, találékonynak kell lenned. De ha kész a statisztika, még ha nem is teljesen pontos, akkor is össze tudod hasonlítani az ajánlásokkal, hogy elég fehérjét fogyasztasz-e, nem túl sok-e a cukor vagy a szénhidrát, elegendő-e az élelmi rost, nem túl sok-e a só stb., és ez alapján javíthatsz.

2017. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Neked nincs szükséged fogyásra,eszedbe ne jusson ezen gondolkodni!
2017. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van fölös hájad (szigorúan j-vel, ritkán szólok be, de ly-nal nagyon bántja a szemem, ne csináld), de akkor megértem, hogy izmosodni akarsz, mert ez csak gyenge izomzattal jön össze.


Napi sport mellett miért ne lehetne az ember akár még kövér is (amitől te persze roppant távol állsz)? Nincs sok köze hozzá. Kalóriatöbbletben nő az ember súlya, deficitben csökken. Nincs az az aktivitás, amit ne lehetne ellensúlyozni rengeteg evéssel.

2017. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja hogy nem ajánlottam módszert. Huhh, millióféle van, emberfüggő, ez túl általános kérdés. Mindenesetre válts jobb életmódra. Ha vannak gyenge pontok az étrendedben, eszel rosszabb fajta ételeket, akkor azokat minimalizálhatod vagy elhagyhatod... Persze remek étrenden is el lehet hízni, szóval a mennyiség is számít (csak remek étrenden általában jóllakunk kalóriakeretben. fogyáshoz viszont deficit kell, ami trükkösebb).
2017. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
2017. szept. 24. 23:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja,és nem mondtam,hogy azt eszek amit anyukám készít ebédre.Mindig változatosan eszünk.
2017. szept. 24. 23:27
 8/9 A kérdező kommentje:

Anyukámat akartam rávenni arra,hogy menjek kondizni,viszont az orvosommal beszélt,és azt mondja

15 évesen mehetek minimum

2017. szept. 24. 23:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem elkezdhetsz otthon is edzeni. Felüléseket, fekvőtámaszt nyomni.

FOgyni ne akarj csak mozogj sokat és egyél fehérje dús kajákat. :)

2017. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!