Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Imádok jókat kajálni, de...

Imádok jókat kajálni, de sajnos hízok is. Hogy lehet lemondani a nagy kajálásokról?

Figyelt kérdés

166 cm/65 kg Nő.


Imádom a gyorskajákat, az édességet,kólát és a jó házias ételeket.

Világéletemben sokat ettem, de sosem látszott rajtam.

3 éve várandós lettem, feljött 20 kiló (55 kg-ról 75 kg) és valami megváltozott.

A szoptatás befejezése után vissza fogytam diétával 56 kg-ra,de azóta is jojózok.

Már nem zabálhatok össze - vissza, mert akkor rögtön jönnek a plusszok.


Gondolom van itt más is aki járt igy,hogy bármennyit ehetet és nem hízott,aztán fordult a kocka.


Hogyan sikerült átálni az örökös "diétára" ??



2017. szept. 23. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon értem a problémát. Csak mert nagyon szeretek jókat enni és egyszerre sokat, még simán diétázhatok és fogyhatok is. Nem mindig egyszerű, de ha kicsi a keret, lehet többet mozogni (bár én ebben pont nem vagyok jó, de ha fontos lenne, megtenném).

Az igaz, hogy még nem fogytam le, mert annyira nem volt fontos a dolog, de sokat tapasztaltam s látom a megoldást, jojózni pedig nem szoktam (igaz, ez leginkább genetika, de nagyon ritkán eszem túl sokat manapság, nem kell).


Miért akarnék összevissza zabálni? Az nem egészséges, nem jó. Nem azért vannak a jó ételek, hogy túlegyük magunkat vele.

Tudom én, hogy vannak érdekes vágyak a táplálékkal kapcsolatban is s bizonyos étrendek, időzítés, múlt mellett könnyebben el lehet szállni, de jobb egy jó életmóddal helyrehozni a dolgot s megszüntetni a beteges függőségeket.


Persze sok cukros lötty nem fér bele, de ezt én nem tudom sajnálni... Édesség fér, jó kis magyaros ételek férnek, de igazából bármi fér, ez mennyiség kérdése s van, amit érdemes kihagyni. A kólaféléket már jóval a fogyásom előtt elhagytam, a fogyásom előtt közvetlenül a sima cukrot is. De ez nem kötelező.

2017. szept. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is egy ilyen fogyás után borult fel a rendszerem, 3 évig jojóztam, de már tartom a súlyom. Volt idő amikor nem tudtam hízni csak folytam. De most hál istennek beállt. :)

Szerintem csak arra van szükség, hogy lenyugodjon picit a hormonrendszered.

2017. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen,én is a hormonokra gyanakszom.

Ráadásul nekem strummám van és mellé 5 göb.

Műteni kell.

Az endokrinológusomhoz folyton csak a TSH vizsgálatot kéri.

Az mindig jó,bár most elég alacsony lett,de határértéken belül van még.


Azért ez olyan rossz érzés tud lenni, hisz soha nem kellett kalóriákat számolgatnom most pedig csak azzal tudok elérni valamit.

2017. szept. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!