Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A chips és hasonlók tényleg...

A chips és hasonlók tényleg tönkreteszik az alakot?

Figyelt kérdés
Norbi a kódrendszerében 4-es kódba (gyak. tiltólista) sorolja a chipseket, és úgy címkézi, hogy "tökreteszi az alakodat, az egészségedet, szépségedet, vonzerődet". De ezt én nem értem teljesen. Lehet, hogy nincs sok tápanyaguk és nem minőségi ételek, de az alapjukat csak növény képzi (krumpli), és a só se annyira ártalmas, mint amennyire ijesztgetnek páran vele. Tehát következetes kalóriaszámolással lehet-e ilyet fogyasztani fogyi alatt?
2010. máj. 28. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, én szoktam, de nem 1zacskóval, csak pár darabot!
2010. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A chips narancsbőrt okozhat. Nekem legalábbis akkor jött ki, amikor a chipses korszakomat éltem. Ezért már nem eszem 5 éve ilyen kajákat, s azóta újra szép a bőröm.
2010. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elég egészségtelen, de azért én is eszem néha-néha:)

Pár napja vett a párom egy nagy kiszerelésű, ismert márkájú chipset. Megnéztem kíváncsiságból, hány kalória van benne, és nem akartam hinni a szememnek.. Egyből megnéztem az összetevőket is, és bizony ott szerepelt a cukor, ráadásul az első helyek egyikén.

2010. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
73%

1. tele van olajjal

2. a só se túl egészséges koncentáltan

3. a krumpli ezen elkészítése se túl jó akkor inkább főtt formában egyed. egyébként egy jó kis szénhidrát mennyiséget tudsz vele magadba pumpláni

2010. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Lehet, de számold bele, hogy a krumpli egy szénhidrátbomba, és zsiradékban sül. Egyébként jobban jársz, ha egy nagy szem krumplit éles késsel/uborkagyaluval hajszálvékony szeletekre vágsz, kis olajban pár perc alatt kisütöd, és fűszerezed, ahogy akarod. Akkor legalább az E-k kimaradnak belőle. :)
2010. máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó, de a natúr krumpliban nincs akkora tömör gyönyör, mint az ízesített chipsekben :) A zöldséges chipsekről meg inkább ne beszéljünk :D

Na de asszem rájöttem, az olaj lehet a kulcs, amiért annyira egészségtelen. Erre eddig nem is gondoltam. Köszi.

2010. máj. 28. 12:56
 7/15 maundrel ***** válasza:

a chips-ben annyi ízfokozó van(nem csoda hogy olyan finom) meg hozzáadott sz*r hogy amiatt olyan egészségtelen. Én mikor vettem legutóbb (kb két hónapja), megnéztem a kalóriatartalmát azt hiszem 500 körül volt... ami azért elé szép...

Szóval, "tökreteszi az alakodat, az egészségedet, szépségedet, vonzerődet"...ez igaz ha heti rendszerességgel eszed.(vagy sűrűbben)

2010. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
500? Én is régen ettem chipset amúgy :) De akkor jól jöhet pótlásnak, ha valaki mondjuk 1500 kalóriával él naponta (mint én), és nem tudta estig hozni ezt a mennyiséget, de már nem akar telítődni :)
2010. máj. 28. 13:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Na ne már, hogy az 1500 kalóriához chips is kell!!! Ezt nem hiszem el!!!!

Ha eszel 3 répát, vagy 2 paradicsomot, vagy egy marék epret, sokkal többre mész, és ugyanúgy nem telítődsz.

A chipsszel az a baj, hogy üres kalória, nincs benne sem rost, sem vitamin, vagyis tök fölösleges megenned, mert nem hasznos, csak hízlal.

A zöldségekben, gyümölcsökben van vitamin, rost, minden hasznosul belőlük. Ez a különbség a minőségi kaja és a szemét között.

Ha nagyon chipset kívánsz, egyél kölesgolyót, még az is ezerszer jobb.

2010. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát ha az ember egész nap tanul/dolgozik, akkor nem ehet folyamatosan, hogy meglegyen az az 1500 kalória. Lehet, hogy még lejjebb is fogom vinni.
2010. máj. 28. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!