Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Radikális változások kellenek...

Radikális változások kellenek az életembe! Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
165 cm, 87 kg lány:( Az utóbbi időben rendkívül meghíztam. Ti hogyan kezdenétek neki az életmódotok megváltoztatásához?
2010. máj. 28. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is mondj le a radikalizmusról, mert azzal meg is buktál. A táplálkozási szokásokat baromi nehéz megváltoztani, főleg, ha rosszak. Csak fokozatosan lehet és érdemes. Gyors fogyást se akarj, mert azt meg egészségtelen, ráadásul vissza is jön.

Keress magadnak egy olyan sportot, amit hosszú távon fogsz tudni csinálni, vagyis amit élvezel. Én pl. nem tudok és nem is akarok futni, de teniszezni imádok (amiben szintén rohangálni kell, de egész más jellegű).

Aztán fokozatosan térj át az egészséges táplálkozásra.

Cseréld le a finomított (fehér) lisztet teljes kiörlésűre, a kristálycukrot nyírfacukorral, ha ezt drágának érzed, akkor gyümölcscukorra vagy mézre. (Használhatsz édesítőt, ha akarsz, de én pl. nem vagyok hajlandó műanyagot enni.)

Tudatosítsd magadban, hogy minél több zöldséget, gyümölcsöt kell enned, elegendő fehérjét, minél kevesebb kenyeret, cukoros dolgokat, gyorskajákat. Egyél rendszeresen, de csak annyit, amennyivel éppen csak nem vagy éhes. A nasiról úgy lehet leszokni, hogy annyit eszel, hogy pont kibírd a következő étkezésig. Ha nagyon muszáj, akkor meg zöldséget nasizz, vagy gyümölcsöt, vagy ha nagyon muszáj, kölesgolyót, de pl. a magok is jók.

Reggeli: 1 szelet teljes kiörl. kenyér, sonka, sajt, sok és többféle zöldség.

Tízórai: natúr joghurt, ha nem szereted, akkor villával nyomkodj bele epret.

Ebéd: párolt zöldség vagy saláta valamilyen hússal. Növényból bármennyit ehetsz (az öntet hízlal, max. natúr joghurtot tegyél rá, azt ízesítheted fűszerekkel), húsból 1-2 szeletet. (Ha egyet eszel, de éhes maradsz, az rosszabb, mintha megeszed a kettőt.) Néha lehet enni egy kis barna rizst vagy bulgurt vagy kölest, még ritkábban kevés főtt krumplit, de ezek nem fogyókúrás dolgok, bár egészségesek.

Uzsonna: gyümölcs, kivéve banán.

Vacsora: mint az ebéd, hús helyett lehet sajt vagy sonka vagy virsli.

És igyál sokat. De pl. a 100%-os gyümölcslé is hízlal, kivéve, ha te magad csinálod. Szóval üdítő felejtős.

Heti fél kg. fogyás a normális és a megtartható.

Sok sikert!


Ui: jön a nyár, ha szereted a fagyit, próbálj meg otthon joghurtból készíteni. Ámbár szerintem attól sem lesz bajod, ha havonta 2-szer megeszel 2 gombóc fagyit. Csak ebben cukor van, ha otthon csinálod, akkor viszont rendszeresen eheted.

2010. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fú, köszönöm szépen, hogy ennyire alaposan leírtad! Örök hálám.
2010. máj. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!