Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A bőröm kinyúlva marad vagy...

A bőröm kinyúlva marad vagy "visszaszűkül" miután lefogytam (kb 12 kilót fogynék,35 éves vagyok)?

Figyelt kérdés

179 cm/76 kiló vagyok, és akkor éreztem igazán jól magam, mikor kb 64 kiló voltam, ezért ez a cél, de -10 kg is elég már. A módszerrel nem lesz gond, igazából a combom és a hasam izgat (2 terhességem volt), hogy ezeken a részeken vajon lötyögni fog-e a bőr a fogyás után? Mert ha ennyi idősen már nem feszesedik vissza, akkor inkább jobban ráedzek és maradjon a súly meg a zsír is csak ne lógjon ott a bőr mint valami zacskó.. :(

Rendszeresen sportolok amúgy, nem vagyok nagyon kövér, inkább sajnos elpuhultam..

Láttam egy anyukát a strandon, akinek a hasa izmos volt, de a bőr mégis lógott rajta és ráncos volt, hát nem volt szép látvány, emiatt gondolkodtam el ezen. Tudom, a rengő zsír sem szép, de az valahogy mégsem olyan öreges(legalábbis ezzel a zsírmennyiséggel, ami nekem van nincs nagyobb bajom, csak olyan "lehetne jobb is" érzés).


2017. okt. 8. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a borod nem követte a tested meretet, akkor az úgy marad. Plasztikai műtéttel kell leszedni.
2017. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
.
2017. okt. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni. Van, akinek 40-50 évesen is elég rugalmas a bőre többször ennyi fogyásnál, persze nem ez a tipikus.

12 kg oly kevés, hogy igen kis esélyt adok rá, hogy lógjon, ha rendesen, egészségesen fogysz.

2017. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
No persze, ha a 12 kilóból 10 hason van, az más, mintha rendesen eloszlik...
2017. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem attól is függ mennyi idő alatt fogyod le.
2017. okt. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, ha lassan adod le a kilókat, és a fogyókúrád ideje alatt izomréteg kerül - edzéssel - a hasra, még más testtájékra, akkor regenerálódni tud a bör. Hogy mi a lassú fogyás az egyénenként változó. Én is szépen leadtam az utolsó 10 kilómat 5 hónap alatt, 1.9-2.1 kg-ot havonta. Nekem ez volt a mennyiségi türéshatár, mert a böröm makacskodott egy kissé. A böröm a diétás idöszak után kb. 5-6 hónap után jött teljesen rendbe, amikor a kemény munkával megszerzett 66 kg-os (177 cm, 3 gyermekes anyuka) testsúlyt már probléma nélkül tartani tudtam. Kimondottan hasizomra (pl. ferdepad, hasprés) csak 2x hetente egy-egy edzés részeként edzettem. Az elején kevesebb ismétlésszámmal, most haladóként a 4x20-at már jól bírom. (A 4 sorozat között rövid pihenövel.) Szóval ha a tükörben úgy látod, hogy túl gyors a roham (a fogyás), akkor húzd be a kéziféket, magyarán próbáld a testsúlyt tartani, ami nem kevésbé nehéz feladat. Söt. De tessék keményen tovább edzeni - pihenönapokkal! - és fehérjedúsan étkezni!!! Ha látod, hogy a böröd feszesebb, megint tessék a kalóriákkal lejjebb menni, és mehet a következö diétás forduló. Sok sikert és kitartást kívánok Neked! Írhatsz privit, ha megakadna a fogyás, vagy ha kérdésed van. (Én egyébként 48 éves vagyok.)
2017. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én még csak 27 vagyok, de szülés után úgy néztem ki, mint a telesz*rt búvárruha már elnézést az ocsmány hasonlatért. 20 kilót sikerült híznom az amúgy is 10-15 kilós feleslegemre, a hasam konkrétan annyira undorító lett, hogy zokogtam, mikor megláttam. Két év kemény munkája, lefogytam mindent, és bár nem hittem volna, hogy eltűnik a sok lógó bőr, de szépen visszahúzódott. Nyilván azért van némi lityi-lötyi itt-ott, de kb csak én veszem észre :)

Szerintem ez teljesen egyéni dolog, meg nyilván számít, hogy milyen tempóban fogysz, illetve hogy hogyan. Én rengeteget sportoltam és sportolok azóta is, és szerintem ez az, aminek köszönhetem, hogy tök jól visszafeszesedtem. Rengeteget számít a sport. Volt, hogy hetekig nem fogytam kilóban, de centiben és szemmel láthatóan is látványosan fogytam, mert alakult a testem, feszesedtem, talán még izmosodtam is :) Szerintem ne rettegj, mivel neked eleve nincs hatalmas felesleged, nem túl valószínű, hogy olyan borzasztó lógó bőr maradna utána. Sok sport, türelem, nem drasztikus diéta, sok folyadék. én ebben hiszek :)

2017. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!