Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptemberig le tudok adni 15...

Szeptemberig le tudok adni 15 kg-ot? Hogy álljak neki? Mi egyek/igyak? Mennyit mozogjak?

Figyelt kérdés

Egyhetes csodadiétát nem kérek abban nem hiszek:)(pl. tojás-diéta,alma-krumpli diéta,káposztaleves kúra)

De szívesen olvasnék mintaétrendet olyantól aki életmód változtatással fogyott le:)


Előbb ettem úgy 15 szem epret.Ilyet szabad?


2010. máj. 28. 21:38
 1/5 A kérdező kommentje:
18/L
2010. máj. 28. 21:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen le tudsz adni. 3 hónap, 15 kiló, az havi 5, heti mondjuk 1-másfél. A legegészségesebb tempó. A mozgást semmiképp ne mellőzd, anélkül keserves diétává válhat, és nagy izomveszteséggé. Böngészd a kalóriatáblázatot, alakítsd úgy az étrended hogy minden kávéval, akármivel együtt ne haladja meg a napi 1300-1500 kalóriát, és a vacsi legyen mindig saláta, én úgy csináltam múlt nyáron, hogy 4-5 után már csak salátáztam, de abból rengeteget:) én összesen 32 kilót fogytam le tavaly nyár óta. Nincs semmi csodaszer, mozogni kell rengeteget!! és kevés kalória. Epret meg nyugodtan:) A gyümölcsök cukortartalma ugyan elég nagy, de attól elhízni nem fogsz, persze azért legyen mérték:)
2010. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia, énis most szeretném elkezdeni a fogyókúrát:)

szerintem nem a kilók számítanak hanem a centik.

177cm vagyok és 62 kiló, szeretném ha a csípőm kicsit keskenyebb lenne, és a hasam kisit laposabb.

Ezért most elszeretnék kezdeni napi szinten futni,esetleg biciklizni.

Nem szeretnék anorexiás lenni csak egy kicst jobban szeretném magam érezni a bőrömben.

Arra gondoltam hogy kezdhetnénk együtt a fogyókúrát, esetleg felvehetnél msn-re és így megtudnánk beszélni a fogyókúra nehézségeit, és erőt tudnánk adni egymásnak a kitartáshoz.

Am Szigetszentmiklóson lakom:)

2010. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A személyi edzői tudásom és tapasztalatom szerint 0,5-1 kiló fogyásnál többre heti szinten nem érdemes számítani. (A jelenleg érvényes tudományos és szakmai álláspont is ez, ebben nincs nagyon vita a szakértők között.) Az 1 kiló hetente (extrém elhízásos eseteket leszámítva) a maximum. Ha ennél többre rendezkedsz be, akkor jó esély van rá, hogy azt nem a kívánt zsírból fogod hozni. Mert ugye nem kilókat kell fogyni, hanem zsírt kell leadni, márpedig a kettő nem ugyanaz.


Ami a napi kalóriaigényedet illeti, nem kezdhetsz neki 1300-1500 kalóriabevitellel a fogyókúrádnak, hiszen nem tudod, hogy mennyi a napi energiaigényed. A tartós és tartható fogyókúrához kb. a napi energiaszükségleted alatt 10-20%-kal kell kalóriákat bevinned kalóriát. Se többet, se kevesebbet! Ez lehet, hogy 1500 kalória, de az is lehet, hogy 2000 kalória. Amíg nem tudod a napi energiaszükségletedet, addig nem tudsz jó kalóriatervet készíteni. Az energiaszükségleted megállapításához találhatsz képleteket az interneten, ha kicsit körülnézel (többek között a WHO is készített ilyet). Ezek használatakor bizonyos paraméterek megadásával (úgy mint a korod, a súlyod, stb.) egész jó közelítéssel megsaccolható az energiaszükségleted, ám mivel ez nem éppen egzakt tudomány, van, hogy kicsit játszadoznod kell a kalóriákkal, mire megtalálod azt, ami neked jó.


FIGYELEM! A túl kevés kalória ugyanannyira ártalmas, mint a túl sok! Ne akarj gyorsítani a fogyáson, mert a hasznos testedet (pl. az izmaidat) fogod csak leépíteni!


Végül és nem utolsó sorban a rendszeres (heti legalább 3) edzés kihagyhatatlan!


Ha ezt betartod, van esély arra, hogy szeptember közepére-végére lefogyj 15 kilót, csak egy dolgot ne felejts el:

a fogyás sokszor lépcsőzetes és nem egyenletes! Ezért ne keseredj el, ha egy-egy héten kevesebbet fogytál (és ne örülj túlzottan, ha többet). A lényeg a hosszú távú átlag.


Az előttem szólóhoz csatlakoznék, hogy a fogyás NEM GYORSÍTHATÓ (már ha tartós eredményt szeretnél elérni).


Szép napot,

Szűcs Ildikó

EdzesMester.com

2010. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igyál mindennap 3 l vizet, min. 1 óra intenzív mozgás, napi 5-szöri étkezés vagyis ötször egyél keveset és akármit de a szénhidrátokat meg a hüvelyes zöldségeket kerüld
2010. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!