Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leirnatok minel tobben, hogy...

Leirnatok minel tobben, hogy titeket mi motivalt legyszi?

Figyelt kérdés

Lassan mar egy eve mindennap mondogatom magamnak, hogy "majd holnaptol fogyozok" de semmi.. Pedig van ami motivaljon de megse szanom ra magam, hogy hozza kezdjek :( pedig csak 10kilo lenne amit lekene adni.. Titeket mi motivalt ebben?

20|l


2017. okt. 17. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem a megfelelési vágy. Szörnyű dolog, de akárhányszor kinyitom a hűtőt vagy ránézek vmi finomságra eszembe jutnak számomra fontos emberek, példaképek és azt mondogatom, hogy nem, nem akarom én ezt, meg tudom csinálni.

Meg elég érzékeny vagyok lelkileg, szóval ha bárki megszól képes vagyok napokig koplalni, mert folyton eszembe jut.

Így heti 1-3kg-okat fogytam.

Már nem vagyok kövér, de még mindig tudom tartani a mértéket az első érv miatt:)

2017. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Az az érzés, amikor a nadrágba, ami eddig feszült a fenekemen, most kényelmesebben beleférek. :)

Rajtam sincs sok felesleg, 5-6 kiló a korábbi magamhoz képest, de a koplalást amúgy sem nekem találták ki, inkább csak odafigyelek, hogy ne toljak le napi 2000 kalóriát. A mozgáshoz kellett nagyobb motiváció, de tényleg megéri az a napi 20-30 perc intenzív torna, mert érezhetően ruganyosabb lettem, és ez az érzés eléggé motiváló.

2017. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szeretek ilyeneket olvasni komolyan! :) olyan jo.

Bennem az van, hogy ugyse tudnek lefogyni mert olyan hirtelen szaladt fel ram ez a plusz 10kilo. Eddig akarmit ettem sose hiztam. Csak egyszer csak...

Felek nem e valami mas problema van, pajzsmirigy stb... :(

2017. okt. 17. 09:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csak az anyagcseréd lassult be, sporttal ez is felgyorsul, napi 30 perc mozgás igazán nem sok magunkért. Rajtam elhanyagolhatóan van felesleg (1-2 kg), de én azért sportolok, mert sokkal jobban érzem magam a bőrömben és persze, hogy lemenjen az az 1-2 kg
2017. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam "csak" 8 kg felesleg volt. Nem kellett különösebb motiváció, egyszerűen csak szerettem volna olyan lenni, mint korábban, mert a plusz kilókkal nem éreztem magam önmagamnak. Mások nem piszkáltak, szerintük úgy is jó voltam, tetszettem akkor is a férfiaknak.

Meg nekem eleve azért jött fel, mert többet ettem és abbahagytam minden mozgást. Egészségesebb akartam lenni. Normálisabban enni és rendszeresen mozogni, hogy ne legyen semmi bajom a későbbiekben.

Ami talán motivált, hogy úgy gondoltam, hogy ez az a pillanat, amikor még könnyen meg lehet állni a hízásban, és még viszonylag könnyen vissza lehet fordítani. Nem akartam megvárni, hogy még több plusz kiló legyen.

2017. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán motivációból indult a dolog. Életmódot váltottam (mindig érdekelt az egészségem, de akkor megnövekedett a tudásom e téren s talán más is összejött, nem tudom), s akkor már miért ne fogyjak, ha úgyis rámfér? Úgyhogy fogytam. Aztán stagnáltam és évekig se té, se tova, pedig sokkal jobban igyekeztem, mint korábban. Aztán megváltozott valami s újra fogyok, de motivációt csak annyit érzek, hogy végülis jó lenne most már befejezni sok év után. Közel sem ez a legfontosabb az életemben, kövér pedig már rég nem vagyok. De mivel az étrend, étvágy, éhség, megszokás, aktivitás kombinációjából most épp deficit jön ki, ha fejreállok is, fogyok, a motivációnak ehhez nincs sok köze most sem.


De ha mégis van motivációm, az az egészségem. Hiába nincs rajtam sok kiló plusz, az főleg hason van s ez nem jó a szerveknek. Meg különben is, tömegelnem kéne egyszer, de ahhoz le kéne fogynom előbb... Jobban is néznék ki. Nem hatalmas motivációk ezek, mert így is elvagyok, de azért mégis. De maga a motiváció szerintem kevés, ha valaki nehezen fogy és rossz módszereket választ.

2017. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én négy hónapja szültem közel 40 vagyok...két hete vinni kellett egy vizsgálatra a gyerkőcöt és nem jött rám egy nadrág sem...láttam én, hogy híztam de azon a reggelen tudatosult.És rögtön elkezdtem a diétát, nem holnap és nem hétfőn, hanem rögtön.Megilyedtem, hogy nem állok le és nagyon el fogok hízni.Lassan negyven vagyok, három gyereket szültem de nem akarok szétfolyt anyuka és feleség lenni.
2017. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!