Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, vacsira is még...

Mit gondoltok, vacsira is még lehet gluténmentes tésztát fogyasztani?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha belefér a keretbe,akkor miért ne?

Mondjuk én akkor sem ennék tésztát estére.

2017. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened. A fogyáshoz sok köze nincs, ha kereten belül maradsz.
2017. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha lisztérzékeny vagy, akkor más tésztát nem is szabad enned, ha nem vagy allergiás a gluténra, akkor csak felesleges pénzkidobás gluténmentes termékeket enned, semmilyen pozitív hatása sincs.
2017. okt. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

A kérdésed mutatja, hogy te sem alergiás , sem érzékeny nem vagy glutonra . Csak divatból csinálod.

Akik valóban érzékenyek, azoknak nincs más választásuk.

Ha nincs problémád, és glutonfree kaját eszel, nemcsak többet fizetsz érte , de az egészségednek nem, hogy nem használ, de kimondottan káros.

2017. okt. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Már mitől lenne káros, ha gluténmentes gabonát eszik az ember? Mindig is ettek az emberek ilyeneket, normális étel.


S nem nevezném simán divatnak. Nagyon sok ember nem gluténérzékeny orvosilag, de káros számára a glutén. Kockázati tényező. Nekem sem esik jól, miért is enném? De ha csak azt mondják, hogy rossz, én pedig laikusként nem tudom, igaz-e, de simán megvagyok nélküle, akkor a biztonság kedvéért miért ne hagyhatnám el...? Nekem ez mélységesen logikus lépés.

Plusz rém izgalmas más életmódokat kipróbálni :D


Szerencsére nem érdekel, ki divatoz le, az az ő problémájuk, hogy mindenféle butaságot rám s más hasonlókra vetítenek, nem az enyém.

Nehogy már ne szabadjon kísérletezni s keresni a jó, hozzánk passzoló életmódot...

2017. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A gluténmentes változatok kalóriatartalma magasabb, mint a gluténesé, egyrészt ez magyarázza, hogy a gluténmentes változatokat fogyasztók között miért több az elhízott és a 2-es típusú diabéteszes. A gluténmentes élelmiszerek az arra érzékenyek miatt készülnek, nem csoda vagy nem hizlaló kaják.
2017. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az agyoniskolázott 4. válaszolótól megkérdezném, h ő miből szűrte ezt le a kérdésemből, h nem vagyok gluténerzékeny és csak divatozok?! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2017. okt. 20. 23:56
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: Nekem ez nem magyaráz semmit. Az jó, ha kalóriadúsabb, kevesebb kell belőle vagy jobban, tovább laktat (már ha az ember kalóriával lakik jól, függetlenül az étel típusától). De miért lenne kalóriadúsabb? Gabona ez is, az is, közel azonos kalóriatartalommal. No, utánanéztem, úgy tűnik, a gluténmentes általában kalóriaszegényebb. Bár ez mindegy.

De a "kalóriadúsabb, tehát hizlalóbb" logika szerint nekem, aki liszt helyett tipikusan olajos magvat használok, igencsak híznom kéne... Persze itt már komoly összetételbeli s minőségi különbségek jelennek meg...

Én a laktatás/kalória értékkel törődöm, ami persze minden embernél más. A 100 grammonkénti kalóriatartalom szerintem irreleváns, nem is értem, miért számít egyeseknek.

2017. okt. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Attól még szénhidrát sok van benne, ami szépen majd zsírrá alakul az inzulin hatására....
2017. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EconomicalRefugee válasza:
Egyértelműen nem
2018. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!