Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Orvosi segítséget hogyan...

Orvosi segítséget hogyan kérjek fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Magas volt a koleszterinem tavasszal, házidoki mondta, hogy egy nagyon szigorú diétával le kéne fogynom. 31 és pasi vagyok.


Használom a kalóriabázist (bár nem mindennap sajnos mert sokat rohanok és elfelejtem), de azt veszem észre hogy az eredmény elmarad az elvárástól.


-Hosszú bringatúrák vagy tűzifa fűrészelés vagy egyéb izzasztó dolgok stb után semmi fogyás (reggel éhgyomorra ruha nélkül mérem a súlyom, derék és csípő méretem mindig)

-napi 15 km heti 4x-5x, elvileg 1 óra (nyavalyás piros lámpák miatt, a bringám egyenesben tudna 25-ös tempót is) elvileg 500-700 kcal, de nem látszik

-estére elfogy az akaraterőm és éhes leszek

-a stressz miatt néhány deci vörösbor is bemegy ha rázós napom volt. Tudom, ez is kalória. Egyelőre nem tudok olyat ami ilyen jól nyugtat, de nem hízlal. Sörről leszoktam évek óta.

-Nem tudom mi van a hormonrendszeremmel, teljes vérképen ezt nem nézték meg. De az a gyanúm hogy vagy tesztoszteronból van kevés vagy valahogy ösztrogénből sok, mert hasra és mellkasra hízok (majdhogynem csöcsöm van, majd le akarom zsírleszívatni / gynecomastia-műttetni mert baromi gázul néz ki, pénz megvan rá csak kéne némi szabadság egyben amikor gyógyulhatok...talán karácsonyi szünet vagy nem tudom, munkából nem hiányozhatok mert számítanak rám)

-a motiválatlanság és enyhe depi is ösztrogénre / tesztoszteron hiányra utal talán.


-a testsúly szabályozásom nem a régi. A kondizás során felszedett izmaim és erőm még megvan, bár nem mentem le edzeni mostanában, de amellett is felhíztam az évek alatt a szokásos 75-80 kilómról 98-ra, most csak 94-95 kiló vagyok. Régebben az étvágyam nem okozott hízást pedig nem mozogtam sokkal többet mint manapság. Sőt most messzebb van a munkahelyem és még mindig bringázok.


-lement volna az alap-anyagcserém a béka feneke alá?


-Mit kezdjek az étvággyal ha aznap már nem kellene többet enni. Főleg vacsorára.


Hol van olyan akár magándoki aki alaposan megvizsgálna hogy mi az ördög van velem. Elegem van az eredménytelenségből.


2017. okt. 21. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Lassulhatott az anyagcseréd, ez megtörténik. Most akkor nem kondizol? Mert azért az is különbség, az anyagcserének jót tud tenni, ha leterheled az izmaid.

A vörösborban nem látok nagy problémát, ha befér, remélhetőleg nem mindennap van rázós napod, hanem csak alkalmi dolog ez, még minőségi italból se igyunk túl gyakran...


Mivan, ha este még ennél? Ha sima étvágy, éhség nélkül, ne törődj vele, az nem fontos. Ha éhség, energiahiány, akkor enni kell. Ha ezzel rendszeresen elrontod a kalóriadeficitet, akkor én étrendet változtatnék, esetleg máshogy osztanám el az étkezéseket, estére hagynék többet. Sok ember van, aki pl. 5 étkezéssel éhezik, hárommal jóllakik ugyanolyan mennyiségű s összetételű étel mellett, de az időzítés is fontos.


Ha egészségi problémád van, azt persze ki kéne vizsgáltatni és kezelni.

2017. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj, a korral jár, hogy lassul az anyagcseréd. Én is régen ugyanannyit ettem, mint most, mégsem híztam egy dekát sem. Ezt ma már nem mondhatom el magamról.

A férfiak pedig hasra, felsőtestre híznak, ha gond lenne a hormonjaiddal, nőies módon híznál el.

2017. okt. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésedre is válaszoljak, beszélj a háziorvosoddal. Bár nem hinném, hogy sokat tudna segíteni, max. annyit, hogy egy dietetikushoz beutal, aki ad neked mintaétrendet.
2017. okt. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Most nem kondizok. Az volt a bajom vele, hogy az edzésen kívül még egy rakás idő lemenni visszajönni meg öltözködni,tusolni, egy háromnegyed órás edzéssel 2 óra eltelik a napomból. Mostanában úgy jövök haza hogy kb semmihez nincs kedvem, kivagyok fejben. Hiába érek haza este 18-kor és lenne terem nyitva, nem birom semmire rávenni magam.


A bor sajnos mindennap előfordult, néha 2 bögrével is. Mostanában igyekszek inkább gyümölcs-teázni helyette de az ugye csak placebó.


Valószínű stresszre is többet eszek, nem tudok még a kajámra is odafigyelni rendesen hogy számolgassam mindennap (de volt hogy dekára lemértem), de amikor valamiért kevesebbet ettem akkor éhség amit a hasamban érzek. (munkába belemerülve teljesen elfelejtem az ebédet és éhes se leszek amíg nem végeztem a napra, olyan is van)

2017. okt. 22. 09:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként reggel szoktam kevesebbet enni, akkor frissen nem vagyok éhes vagy csak egy kicsit. Délben közepesen vagyok éhes (vagy csak délután 15-kor) de estére meg jobban.
2017. okt. 22. 09:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus "sz..rt eszel sz..rul", stresszre zabálsz és iszol, a mozgás gyakorlatilag nulla, megfejelve azzal, hogy 30 felett lassul az anyagcsere, nem véletlenül testesednek meg ebben a korban sokszor még az addig pálcikavékony ifjak is. Neked kell egy teljes életmódváltás, amibe beletartozik a megfelelő étkezés, testmozgás és stresszoldás is. A vörösbor nem a helyes módszer az utóbbira.:-) A motiválatlanságod és az ivás hátterében pedig a burning out szindróma van, nem hormonális problémák, tulajdonképpen az egész elhízásod hátterében leginkább ez van - szerintem. A magas koleszterinszinted kialakulásában pedig sokkal magasabb szerepe van genetikai tényezőknek és a stressznek, mint a kajának.

Erre az egészre azt javasolnám, hogy keress magadnak első körben pszichológust vagy életvezetési tanácsadót. Segíteni fog áttekinteni és megérteni, hol tartasz most, célokat kitűzni, megkeresni a lehetséges kiutakat. A problémát a gyökerénél kell megragadni, ha elkezdesz orvosi felügyelet alatt extrém alacsony kalóriákkal diétázni, de minden más marad a régiben, az csak átmeneti megoldás lesz. Létezik ún. karrierszünet, de még nem sok cégnél tolerálják ezt, sajnos, pedig elképesztően jó hatása van. Kell hozzá félretett pénz, meg egy terv, hogy mit is akarsz csinálni a fél-egy év alatt, amíg tart. (Ha pl. bejárnád hátizsákos turistaként Ázsiát, hosszú gyalogtúrákkal, minimális tengerparton heverészéssel, egyrészt tuti lefogynál, feltöltődnél rengeteg élménnyel, másrészt egészséges irányba változna az anyáddal a kapcsolatod.:-))

2017. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

- Felkeresed házidokidat,

- elmondod, mit szeretnél,

- kéred tanácsát,

- betartod az ő, vagy tanácsolta személy utasításait.

2017. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad hol laksz, Budapesten a Szent Imre kórházban van külön fogyasztó osztály, ha jól tudom, az egyetlen az országban.


Figyelj az ivásra, ha rendszeresen muszáj innod, akkor az a mennyiségétől függetlenül is alkoholizmus.


Otthon is mozoghatsz, pl. vehetsz szobabiciklit, azt bármikor lehet tekerni.

2017. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pár írás, ami nekem hasznomra vált:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A www.builder.hu oldalon Te magad is találhatsz érdekes és használható cikkeket mindenröl, ami ebben a témában (diéta, mozgás, étkezés, edzés, stb.) csak elképzelhetö. Két módon teheted:

1./ www.builder.hu - itt a menün belül rámész a "Cikkeink"-re, ezen belül pedig a "Tovább az összes cikkre" : itt a témától függöen válogathatsz.

2. Egyszerüen a "Keresés"-nél (felül, középen) beadod azt a kifejezést vagy akár mondatot, amire kiváncsi vagy és a gép kidobja a cikket.


Üdvözlettel és sok sikert + kitartást a kitüzött célod eléréséhez!

[link]

2017. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!