Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nőnél 32% körüli testzsírszáza...

Nőnél 32% körüli testzsírszázalék nagyon magas? Mennyi az ideális érték?

Figyelt kérdés
Kaptam egy mérleget, ami méri a testzsírszázalékot és a vizet is, ezeknek mik az ideális értékei egy 24 éves nőnél? Ezek a mérlegek megbízhatóak?
2010. máj. 31. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! Ezeket találtam:

létfontosságú zsír 0 - 9,9 %

sportolók szintje 10 - 13,9 %

optimális fittség szintje 14 - 17,9 %

átlagos alkat 18 - 25,9 %

enyhe elhízás 26 - 35,9 %

krónikus elhízás 36 % felett


Ezek a nőkre vonatkoznak. Láthatod hogy az enyhe elhízás kategóriába esik a 32%. Te tudod megítélni, hogy ez igaz-e, mindenesetre sportolj többet, akkor a zsír és izom aránya megváltozik, kis diétával is segíthetsz.

2010. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A mérlegek egyáltalán nem megbizható adatokat mérnek, az egyetlen, ami tényleg pontos, az a súlyod, a többi még csak közelitöleg sem igaz.
2010. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tükörbe kell nézni, nem mérlegre állni! Szépen meztelenül oda állsz, és szépen elmondod őszintén, hogy mit látsz...
2010. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt speciális testzsirmérővel mérted ? Mert tudod milyen az, nem ? Egy olyan kis szerkezet, amely becsipi a bőrőd és minnél vastagabb darabot csip be annál nagyobb lesz az eredmény, minnél vékonyabbat annál kisebb


Ha nem ilyennel mérted akkor helytelen a testzsirszázalékod !

Ha viszont jól mérted akkor valószinűleg egy kicsit sok

De semmi pánik ! Sportolni kell ,senki sem született örök- fitt testtel

2010. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elvileg ez egy olyan mérleg, amire ha ráállsz méri ezeket az értékeket (súlyod, testzsír%, víz%), elvileg azon az elven, hogy kis elektromos impulzusokat küld a talpon keresztül és a visszaérkezés gyorsasága alapján számol eredményt. Sajnos nem tudom mennyire pontos, vagy megbízható. Én reálisnak tartom az eredményt, 176 cm vagyok, 62 kg, de inkább zsír van rajtam, mint izom (főképp fenék tájékon), így nekem a 32% reálisnak tűnik.
2010. máj. 31. 10:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam, ún. bioelektromos impedencia-analízis alapján mér.
2010. máj. 31. 10:37
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Reális neked, hogy 20 kg tömény zsír van a bőröd alatt??
2010. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezek nem pontos mérési adatok,csak iránymutató!!:)) Ne aggódj! Sport és ésszerű étkezés mindennek a titka:_))
2010. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez a módszer/ezek a fajta mérlegek ennyire nem megbízhatóak?
2010. máj. 31. 13:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Baromira nem megbízhatóak.


1: Az elektromos impulzusok terjedése függ a talp nedvességtaralmától, és a bőr vastagságától... utóbbi csak azért érdekes, mert a talpon általában van bőrkeményedés.

2: Az impulzus nyaláb maximum a térdig ér fel... ez tuti. Nem hiába mérnek teljes testzsírt olyan géppel (PET) amibe be kell feküdni.


Olyan ez, mint azok a kondigépek amik úgy mérnek elégetett kalóriát, hogy nem kell megadni előtte életkort, testsúlyt, testmagasságot, nemet, és nincs folyamatos pulzusmérés. Így teljesen pontatlan a mérés...

2010. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!