Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úszás és diéta. Így sikerülhet?

Úszás és diéta. Így sikerülhet?

Figyelt kérdés

Alacsony vagyok és kövér, Nagyon kövér, jó 30 kg súlyfelesleg van rajtam.Nem mentegetem magam, az én hibám volt,mert hü.lye fejjel koplaltam eddig az összes fogyókúrám során amivel szépen le is ment 20 kg, csakhogy pár hónap múlva az vissza is jött.

Sportolni sosem tudtam rendesen mert terheléses asztmám van,még a legegyszerűbb gyakorlatoktól is fulladtam kőkeményen 45kg-osan is.


A legnagyobb baj az étkezésem.Sok gyümölcsöt eszek és zöldésget is, magával a rendes étkezéssel nincs gondom mert nem eszem sem sokat (fél adagokat eszem) és zsírosat sem. A baj a nassolás. A kóla és az édesség-chips minden napossá vált.Arra gondoltam előbb kiiktatom ezeket,folytatom a fél adag (úgyis annyi a szükségletem) étkezést plusz mellé eljárok úszni.Attól talán nem fulladok be.Naponta kell járnom ugye?és egy óra elég?

vagy kevesebbszer is elég járnom egy héten? mit gondoltok?


2010. máj. 31. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég a napi egy óra,ugyanis nem fogsz az úszástól lefogyni. Viszont nagyon jót tesz,a hátnak,a tüdőnek,ha intenziven csinálod akkor az izmokat is fejleszti.


Kemény diétára kéne fognod magad. Ajánlanám,hogy keress fel egy dietetikust aki szeméylre szabottan összeállitja neked az ideális fogyáshoz szükséges szénhidrát,fehérje,zsir beviteledet.


Ezt csak aerob edzéssel tudnád kicsit felpörgetni (kocogás,bicikli) ,viszont mivel asztmás vagy ez gondolom nem megoldható. Nem szedsz gyógyszert az asztmádra? Ehhez nem értek sajnos.


Viszont ha semmi mód nincs rá,hogy ilyen mozgást végezz,akkor jó hir számodra hogy a táplálkozás számit a legnagyobbrészt.

2010. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha tényleg abbahagyod a nassolást és mozogsz is egy kicsit akkor tuti hogy lemennek e kilók. szerintem úszni mehetsz egy héten5 alkalommal , a többi napon pedig tornázhatsz otthon. de ha nagyon szeretsz úszni mehetsz minden nap. :)
2010. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

szedek persze, de hát nem használ semmit,mert ebből kigyógyulni nem lehet, az meg nagyon fo.s amikor befulladok.


hát akkor az úszás ebből a szempontból kilőve...a hátam erős..én is erős vagyok(tényleg igaz,hogy kicsi a bors..), de szó szerint köpöm a tüdőm ha megterhelőt kell csinálni.


akkor arad a táplálkozás...eddig is ezt csináltam,hol le hol fel...kitartó vagyok,csak vannak dolgok amik aztán hirtelen jönnek és arra késztetnek,hogy nassolni kezdjek...bárcsak kiütnék az édesség kívánó részét az agyamnak XD

2010. máj. 31. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

A nassolás tényleg nagyon kemény, én is egyfolytában ennék... Először ki kéne találni, hogy mit pótolsz a kajálással. Én pl. unatkozom, mint állat. Persze próbálom magam visszafogni, de az ebédmaradékra mindig rájárok...


Az úszás nem rossz szerintem, mondjuk sokat nem fogynál tőle, de azt mondják, nagyon egészséges. Hogyha fulladsz, akkor inkább a jógát ajánlanám. Attól tuti nem fogsz kifulladni, én mégis nagyszerűen érzem magam utána. Ami hátrány lehet esetleg, hogy nagyobb testtel nem fogsz tudni néhány gyakorlatot megcsinálni. De ha szerzel valami jóga-könyvet ábrákkal, akkor onnan tuti ki tudod válogatni, mi a jó neked.

2010. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Inkább a kóla a vészesebb, azt tényleg minden nap veszek,nasit hetente 1-2 alkalommal, van,hogy mondjuk vezsek egy zacskó chipset, egy csomag m&m-set és az a reggeli ebéd vacsora mert nincs időm főzni sem. Az ok egyszerű, azért csinálom mert egész nap a könyvek fölött kell meresztenem a popsim, sokat kell tanulnom, ha nem vizsgaidőszak van akkor a szakdogát kell írnom, de ez nem mentség...mindig is édesszájú voltam sajnos:S


Jógára gondoltam már, lehet tényleg azt kellene:)))


A testem hát hogy is mondjam:)Arányosan oszlik el, a mellem pl D kosaras lett a visszahízás után B-ről ( a durva,hogy ez így egy fél év alatt jött be), a felső testem a gázabb a fenekem nem nagy a combom sem, de csípőre,mellre és karra ment több...

2010. máj. 31. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!