Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy tinédzser lány (16év...

Ha egy tinédzser lány (16év körüli) koplalással fogyózik, akkor a megáll a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Pl a melle megáll a növésben? És ha újra normálisan eszik, akkor már nem fog soha megnőni neki?

2017. nov. 15. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mellméret a fő gond. Hanem a menstruációja, vitaminhiányok, hajhullás, akár csontritkulás, bőrproblémák.


A mellméret főleg genetika kérdése, de ha nagyon lefogysz, akkor a melledből is fogsz fogyni.


Koplalás meg kész öngyilkosság. Oda kell figyelni az étkezésre és rendszeresen kell mozogni. Ennyi.

2017. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint koplal, hanem nagyon keveset eszik.

Kb napi 1x 400-600kcalt.

2017. nov. 15. 22:00
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Egy 16 éves kislány FEJLŐDŐ SZERVEZET!!!!!!!


Napi minimum 1200-1400 kalóriát kéne bevinnie egészséges keretek között!


Szóval, amit te írsz, az koplalás!

2017. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a noves a legnagyobb gond meg a melle. Hanem, hogy a kamaszkor kellos kozepen nem kapja meg a fejlodeshez a szukseges tapanyagokat. Ha kesobb ki is gyogyul az anorexiabol, nagy esellyel akkoris orok eletere egy noietlen, fejletlen, kislany testebe lesz zarva es meddo lesz. Nem beszelve a hormonzavarrol, a nogyogyaszati betegsegekrol (jelentosen megno a mehtest rak kockazata), a durva hajhullasrol, az extrem szorosodesrol, a szervei leallasarol, a csontritkulasrol, ajulasrol, cukorbetegsegrol, gyomorfekelyrol, hianybetegsegekrol, immunbetegsegekrol, es lehetne meg sorolni a borzalmasabbnal borzalmasabb kovetkezmenyeket a halalig.

De hogy a kerdesesre valaszoljak, a mell 80%-a zsir. Viszont a tobbi mirigyallomany es mellszovet. Ha nem kapja meg a tested a fejlodeshez szukseges tapanyagokat annak idejeben, akkor ez a mirigyallomany es a mellszovet nem fejlodik ki. Lehet kesobb valamekkora melled, ha meghizol, de az amolyan zsirmell lesz, mint a kover kisfiuke. Leginkabb egy leeresztett tejeszacskora fog hasonlitani.

2017. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4-es ezt komolyan mondod, vagy csak ijesztegetésből írtál minden hülyeséget?

Ilyen durva maradandó károsodásai lehetnek, amik élete végéig elkísérik, mint amiket felsoroltál, vagy ez azért kissé eltúloztad? Komolyan kérdem, számomra érthetetlen ez, ne haragudj.

2017. nov. 16. 00:17
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
jajj, de buta vagy kérdező! Szerinted szórakozásból írta? Remélem te vagy a 16 éves lány, bár akkor is szégyen,hogy ilyen agyi szinted van, jól is teszed, ha fogyózol, a testeddel még hátha érsz valamit az életben, az agyaddal már úgy látom nem fogsz! :D Ha esetleg ettől idősebb vagy, akkor mégnagyobb szégyen..
2017. nov. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi 400-600 kalóriabevitel az bizony koplalás.

Nem ismétlem az előttem írókat, de tényleg a melled lesz a legkisebb gondod később. De hát te magad teszed tönkre a testedet, szóval 10 év múlva ne sírj, ha

- állandó betegségek gyötörnek

- hajad hullik, töredezik

- a bőröd is rossz lesz

- a szervezeted nem úgy fog működni ahogy egy egészséges felnőttnek kéne.

Ostobaságnak is van határa.

2017. nov. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi ésszel kislányok. Fejlődő szervezet vagy, ne koplalj, egyél rendesen, annyi következménye lehet a későbbiekben külsőleg és belsőleg is, hogy nem győzöd megszámolni.
2017. nov. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi 400 kalória pont elég - reggelire.
2017. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, én amikor magamtól fogyóztam (pedig 23 éves vagyok), nem számoltam a kalóriákat, csak ettem reggelit, ebédet, vacsorát úgy, ahogy azt gondoltam, h "egészséges" (ami már a te terved alapján elég sok étkezésnek szamít). Nekem olyan szinten felborult a hormon háztartásom, h fogamzásgátló tabletta mellett sem jött meg a menstruációm, pedig előtte napra és órára pontosan mindig megjött. Egy para voltam, mivel egész héten nem jelentkezett vérzsés. Aztán elmentem orvoshoz, a nődöki kérdezgetett, h mit csináltam az elmúlt pár hónapban. Elmondtam neki, h diétázok és tornázok. Ő rögtön mondta, h itt lesz a probléma. Valószínű nagyon megvontam magamtól egyes anyagokat és felborult a hormon háztartásom. Szerencse, h még nagyobb baj nem lett belőle, mert akár meddőség is lehetett volna a vége... Azóta étrendet írt nekem egy táplálkozási tanácsadó és az alapján táplálkozok. Hidd el, nem játék a fogyókúra! Főleg 16 évesen meg ...!!! Saját tapasztalat, ezt remélem elhiszed! Nem hiába mondják, h csak orvosi vagy szakértő segítségével lehet annak, aki nincs tisztában a dolgokkal
2017. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!