Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Beválna ez a módszer vagy...

Beválna ez a módszer vagy elmehetek ezzel a fenébe? 15/L

Figyelt kérdés

Maximum úgy bírom ki pár napig édesség nélkül ha előtte bezabálok, hogy ne legyen ingerem rá, erősen legalább is.

A "nagy tervem" csak annyiból állna, hogy étcsokoládét, és hirtelen nem tudom mi a neve, de valami nem müzliszeletet is vennék a dm-ből. Az iskolába saját készítésű salit és húst vinnék ahelyett, hogy a büfében veszek 200 Ft-ért egy pizzaszeletet amivel eléldegélek amíg haza nem érek.

Mindennap van tesi órám, és pénteken ha nagyon muszáj lesz akkor elmegyek gyógyúszásra (nem bírok fürdőruhában lenni mert elsüllyedek szégyenemben...).

Fokozatosan haladva, 1-2 hetente növelve csinálnék lefekvés előtt 10 felülést és guggolást. Este 7 után nem ennék semmit. Instant levestől megszabadulok. Fehér kenyeret alapból nem eszek.


Amúgy 163 cm és 65, 1 kg vagyok. 50-55 kg szeretnék lenni.



2016. nov. 9. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2016. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem maradj az eddigi étrendednél, csak sokkal többet kezdj mozogni és kevesebbet aludj!

Például minden reggel fuss félórát, és 10-11 nél előbb ne feküdj le aludni, de délután 5 óra után SEMMIT ne egyél, max másfeles laktózmentes tejet ihatsz ha nagyon nem birod.

A fürdőruhádat meg vedd fel nyugodtan, én is szeretem ha van husi a puncin :P és a vzizisport is elég jól égeti a kalóriákat.

Az étkezést hagyd békén mert a többlet mozgás miatt magától is csökkenni fog az étvágyad, amíg fent van a vérnyomásod, és izzanak az izmaid, addig az emésztőrendszered passzívba kapcsol, és inkább inni akarsz majd mint enni.

2016. nov. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kell, ezen belül s az egészséges kereteken belül oldd meg, ahogy neked jó. A mozgás igen hasznos, főleg, hogy nincs sok felesleged, de persze egyébként is kell, de az étrend a döntő.

Az édesség nem probléma, bár nekem is hajlamos elrontani a keretet, de én anélkül is sokat eszem. Ha nem csak úgy eszel édességet, hanem ha éhes vagy és jófélét, akkor beleférhet. Vagy legyem olyan étrended, amin kibírod nélküle. Én a sajátomon kibírnám, de jólesik, így ha belefér, akkor miért ne?

A bezabálás nem jó. Kivéve, ha azt nevezed annak, hogy alaposan jóllaksz, az hasznos lehet.


A felülés nem jó a gerincnek, végezz inkább hasprést, de ne hidd, hogy ez bármit jelent kalóriában... Nagyon enyhén izmosodhatsz tőle kalóriadeficitben, ha kezdő vagy. Hogy honnan fogysz, az genetika.

2016. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem csak a kajén múlik tényleg jobb ha elmész futni heti 3-4 szer 1 órára :D
2016. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván aludj eleget, egyrészt fontos, másrészt az be is kavarhat a fogyásba egyeseknél, a kevés pihenés sok gondot okozhat... Én fáradtan sokkal éhesebb is vagyok, bár álmos zombiként nem, de az nem is élet. A mozgás kinél csökkenti az éhséget, kinél fokozza, mindenesetre kell :)


Hogy mikor eszel, az irreleváns, persze sokunknak segít a deficitben, ha csökkenti az evési ablakot. De ha nem eszel este, pedig a testednek kell, az elronthatja az alvást, esetleg éjféli zabálásokat okozhat, ez változó.

2016. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel az édesség nem létszükséglet, le lehet róla mondani. Ha kibírod, hogy két hétig nem eszed, el fog múlni az az örökös motoszkálás a fejedben, hogy "úgy ennék valami édességet".

Nem jó, ha időnként betömsz magadba egy csomó csokit meg müzlit, amit addig leadtál, vissza is szeded vele. A következő napokban a kalóriadeficit csak arra elég, hogy szinten tartsd a súlyodat.

Ennél az is jobb, ha a csokit beiktatod az étkezésedbe, és beleszámolod a napi kalóriába. Egy-egy csík étkezési csoki tízóraira belefér egy kiegyensúlyozott diétába. Ráadásul így kisebb az esélye, hogy rád jön az öt perc, bezabálsz csokiból, aztán aznap már eszel mindent, mert "elrontottad a diétádat".

2016. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Müzliszelet és hasonlók helyett egészségesebb és finom édesség az aszalt gyümölcs. Tele vannak vitaminokkal, rostokkal. Nyilván ezekből sem jó sokat enni, mert elég kalóriadúsak, de pár szem füge vagy datolya szerintem beleférhet, nekem elég jól rendezi az édesség utáni vágyamat. De a fahéjas reszelt alma is nagyon jó, lehet bele rakni egy kanál mézet is. A pomelóról is olvastam, hogy segíti a fogyást, az is fincsi, és nincs benne sok kalória.
2016. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A kaján múlik a legkevesebb hiába pontozzátok le, és mivel az agy a legnagyobb szénhidrátfogyasztó így az ébrenlét és a kevés alvás a másik fele, ha ezt megfejeled aktív mozgással leég rólad minden!

Pusztán be kell tartanod az étkezési időpontokat reggel 9 dél délután 5 és ennyi, annyit eszel amennyitől el nem hányod magad, azután pedig csak ihatsz másnapig.


A legtöbb kövér azért kövér mert a 24 órából 16 ot eszik.

2016. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

# 7


Amatőrségeket írsz.

Álj át 5 óra alvásra, sokkal hatásosabb.

2016. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kialvatlanság fokozza az étvágyat! S az egész napi bevitel számít, nem az időpontonkénti vagy időintervallumos.
2016. nov. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!