Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet fogyni az elliptikus...

Lehet fogyni az elliptikus trainerrel?

Figyelt kérdés

Nem szoktam tornázni, most szeretnék venni egy ilyen gépet, de nem tudom, hogy hatásos-e? lehet ezzel fogyni? Én kb. 6-8 kg-ot szeretnék leadni, kisfiam 17 hós, de még mindig van rajtam sok felesleg, sőt, ami a legjobban zavar, hogy a legtöbb a hasamon van.:-(

Úgy nézek ki, mint egy 5-6 hós kismama.:-(

Mondjuk van azért a combomon és a fenekemen is, de a legjobban a hasamon látszik sajna.

Szóval szerintetek le lehet fogyni, ha ezt a gépet használom, minden nap?

Konkrétan jó lenne, ha valaki elmondaná, milyen eredményt ért el vele? köszönöm.


2007. nov. 26. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Rendszeres mozgással és diétával lehet fogyni természetesen.

Csak azt nem értem, miért ezt ag épetválasztod. Ugyanis ez elsősorban a fenék, comb, kar és mellkad izmait dolgozza meg. A hasat nem.

[link]

Kifejezetten a has fogyasztásához talán jobb lenne egy hasizom "gépet" venni

[link]

Vagy valami kombináltat, ha van hova tenned. :)

2007. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mivel én is hasonló cipőben járok (11 hós kisfiam van),ráadásul már fogytam is egyszer, ezért elmondom, mit csináltam. Nem én találtam ki, az okosok szerint van ez így, nekem bejött. Kell a kardio (szívet megdolgoztató) gyakorlatokat végezni. Na erre jó az ellpszis tréner IS. Lehet, hogy ez a leghatásosabb, mert a kezedet is mozgatod. Nekem sztepperem van itthon, ez is jó. Ebből 30-45 perc kell naponta. A mozgás közben szífrekvenciád legyen a maximum (220-életkor)50-60%-a, vagy még lihegés nélkül tudj beszélni. Sajnos nem úszod meg a tornát, mert jó volna a izmokat is erősítenél, a te esetedben különösen hasra gyúrnék,de állítólag minél több az izom, annál több zsírt égetsz el, ezért a karodat, lábadat, melledet stb. erősítsd. A súlyzózáshoz elég egy teli nagyobb ásványvizes palack, a hasizomhoz pedig kitartás. Nem leszel tiszta muszkli, ne félj! Az csak a féfiaknál jelentkezik a sok tesztorteron miatt, bennünk nőkben abból a túlzott izmosodáshoz kevés van. Szerintem nézd közben a TV-t,valaki érdekes műsor közben csináld, és akkor 2 legyet ütsz egy csapásra.Szórakozol, és sportolsz is közben. Ja én a szífrekvenciát nem mértem soha. Nem tudom az mennyire igaz, én anélkül is fogytam.


Ja és az étrendem is változtatni kell. Én a Norbi módszerre esküszöm, de mindenkinek más jön be.


Hajrá drukkolok, hogy lemenjenek azok a kilók!!!

2007. nov. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

A második válaszolóval értek egyet (a Norbit most hagyjuk, biztos ujjbotlás volt)

Az első valami iszonyat butaságot írt, hiszen nem a has megdolgozása a cél. Az edzés annál hatékonyabb , minél több izmot dolgoztat egyszerre. A zsírégető zónát is így tudod elérni legkönnyebben (220-életkor x 60-70 %) Nem létezik helyi fogyasztás, például hasazástól nem fogy le a has. Aki ezt állítja, az jobb, ha nem osztogat tanácsot, mert még mindíg sokan elhiszik ezt a sületlenséget.

Tehát nyugodtan vegyél elipszis gépet, de azért próbáld ki előtte, hátha jobban bejönne egy lépcsőző (stepper). Fokozatosan kezdd az edzést, eleinte csak 25-30 perc, és ne minden nap. Később már a napi 1 óra is megy.

Pulzus ellenőrzése fontos, a beépített mérők semmit nem érnek, legjobban egy Polar -vagy hasonló órával jársz, amihez mellkasi jeladó van.

Az gépek ára elég széles skálán mozog, és sajnos arányban is van a minőséggel, használhatósággal. Tehát egy 500 ezer forintos gép tényleg tízszer olyan jó, mint az 50ezres.

Ezért érdemes végigpróbálni őket, hogy érezd a különbséget. Ha én lennék Te, akkor én használt konditermi gépet vennék, nagyon masszív, széthajthatatlan darabok, százszor annyit bír, mint a tescós.

2007. nov. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Nos, tisztázzunk egy két dolgot!!


Részben egyetértek. A has nem megy le hasazástól. Diéta nélkül meg megfelelő Aerob (tempós gyaloglás vagy futás, vagy bármi amiben a láb benne van kivéve az úszást,) illetve anaerob (súlyzós edzés). Ezek nélkül nem lehet fogyni, aki mást mond az hazudik. Lehet fogyni persze, alakra is lehet, csak épp az nem mindegy hogy a háj alatti izoból veszted a tömeged és karcsúsodsz, vagy épp megmarad a hús rajtad és róla pucolódik le a háj.

Az aerob tartományú edzéshez nem kell pulzusmérős baromság. Elég a gyaloglás eröltetett tempóban. Heti 7X 1 óra, a pulzus 130 körül, de onnét lehet észrevenni hogy bealszik az ember úgy a felénél és sokat ásít, na akkor tuti jól csinálod. Nálam ez pl úgy néz ki, mint a legtöbb testépítőnél, hogy 3 lépés / másodperc tempóban megyek monoton megállás nélkül egy órán keresztül.

Sok sikert!!!

2007. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az előttem szólókkal, de az aerob edzéshez egy kis hozzáfűzni valóm lenne.

Tehát: A zsírégetés 90 %-ban nem az edzés alatti kalória leadásból származik, hanem az edzés következtében megemelkedő anyagcsere sebesség következménye. Ehhez nem elég az alacsony intenzítású aerob edzés, azzal csak pár száz kalóriát égetsz el, az sem biztos, hogy mind zsírból nyered. Ráadásul nem mindenkinek van napi 1 órája minden nap, hogy unalmas "bealvós" edzést végezzen. Ha így edz hamar feladja majd. A másik módszer, ami jelentősen növeli az anyagcsere ütemét az aerob intervallum edzés, ahol váltakozó intenzítással, egyperces sprintekkel magasan tudod tartani a pulzusszintet. Ehhez már valóban kell a pulzusmérő (220-életkor x70-80%) a célzóna, ebben kell maradni min. 30 percig. (jó példa a spinning- edzés, ami nem oly unalmas, csoportosan ,zenére szokták nyomni)

Az anyagcsere sebességének növelésére viszont a legjobb módszer az anaerob súlyzós edzés szabad súlyokkal. A testépítő módszertől annyiban különbözik, hogy minden edzésen a teljes tesre kell edzeni, nincs testrészenkénti bontás. Nem kell félni az ismosodástól, nőknél normális esetben (Hacsak nincs hormonzavarod, vagy nem szedsz tesztoszteront) nem jelentős, csak a már amúgy is meglévő izomzatod töltődik fel glikogénnel, amely az energiát adja a rövidtávú megterhelésnél. Azt is meg kell említenem, hogy a több izom több kalóriát éget, még nyugalmi állapotban is, tehát nagyon hasznos lehet ha súlyzózol.

Elég kemény lehet egy ilyen edzés, de utána min.48 óráig az anyagcsereszint fel lesz pörgetve, még alvás közben is több kalóriát égetsz ezálltal. Ez tehát a leghatékonyabb, heti 3 x1 óra elég rá, és ha még mellette aerob intervallum edzést is végzel, az maga a tökély.

Megjegyzem: aki nem erősíti az izmait ,az úgysem tud 1 órát megfelelő intenzítással mozogni, mert lefordul a gépről :-)))

2007. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem Orbi Track elliptikus trainerem van.diétával/Norbi/ és heti 3-4 x 40 perc tekeréssel úgy hogy ilcsi féle vérpezsdítő testápolóval bekentem magam és folpackkal betekertem térdtől hasig magam majd felöltöztem,kb 4 hónap alatt a haskörfogatomból 102 cm-ről 96-ra fogytam le.Hasizom gyakorlattal tényleg nem lehet a hasból fogyni.Zsírégetéshez sokkal nagyobb izomtömeget kell megmozgatni a trainer erre pont jó !kell e nagyobb felületű izom mint a far és a combizom? egyébként a hasizom a legkisebb.Én előtte semmit nem mozogtam ,a nagy tömegű izom mozgatás hormonokat,mérgeket szabadít fel,ezért nekem kimaradt a menstruációm,ha ilyen történne veled ne ilyedj meg ez vele jár akkor ha eddig tényleg te is a sport egyenlő halál mottót osztottad.Sok sikert
2007. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anyoca69 válasza:
100%

Most kaptam egyet kölcsön, teljesen ismeretlen terület a számomra. Szóval a térdet nem csinálja ki? Milyen ütemben érdemes kezdeni? Közben lehet inni? Mennyit érdemes egy héten rászánni?

Ha erre jár valaki, válaszoljon, köszi

2011. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Jo
2013. nov. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Bár már régi kérdés, de azért leírom az én tapasztalataim. :)


Én 2014 februárjában vettem meg a legegyszerűbb, legolcsóbb szteppert. 62 kg-ról indultam és heti 5-6x mentem rajta kezdetben 30 percet, majd 1 órát. Természetesen figyeltem az étkezésre is, ami elengedhetetlen a hatékony és gyors fogyáshoz. 1200-1500 kcal volt a felső határ,amennyit fogyaszthattam. Kerültem az édességeket, túl zsíros ételeket. A szénhidrátot nem tudtam kiiktatni az életemből, de minimálisra csökkentettem a fogyasztását. Így sikerült 1,5 hónap alatt 10 kg-tól megszabadulnom.


Viszont ez egyáltalán nem volt egészséges, túl gyors volt a fogyás, ami látszólag nagyon szép eredményt hozott, viszont egészségileg nagy kárt okozott, hiszen teljesen legyengült a szervezetem. Abba is hagytam egy kis időre az edzést és újra "normálisan" étkeztem és rendbejött az egészségem.


1 év elteltével beszereztem egy komoly elliptikus trénert, amelyen heti 4-5 alkalommal megyek 1 órát 8-as fokozaton, viszont már nem koplalok, hanem egészségesen étkezem 1600-1800 kcal átlagban. Ugyanúgy olvad le rólam a zsír, mint a sztepperrel, csak méginkább átmozgat és erősít. Főként a vádlit, combizmot, farizmot. És éheznem sem kell. Szóval egyszerűen imádom. :)


A lényeg, hogy nagyon szép eredményt lehet elérni rövid idő alatt az ilyen jellegű gépekkel. Persze az étkezésre is fontos odafigyelni!

2016. jún. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám fogyott szülés után ezzel 8 kilót két hónap alatt, úgy, hogy kerülte a kenyeret meg péksütiket is, és heti 3-4x 1 órát használta ezt a gépet. Szóval szerintem nagyon hatásos.
2016. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!