Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valakinek bevált a kalóriaszám...

Valakinek bevált a kalóriaszámlágatós módszer?

Figyelt kérdés

Olyan, hogy van egy kalóriahatár ( pl.1500,1400,1600 Kcal ), amit nem haladsz meg, de ezen belül azt eszel amit akarsz és persze számolod a kalóriákat

S akkor pl. délben megehetsz 1 kisebb puddingot vagy reggel megehetsz egy kakaós táskát vagy mit tudom én :-D A lényeg, hogy ne haladjátok meg a napi " X " kalóriát

Valakinek bevált ?


2010. jún. 1. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

valakinek biztos....és ha lefogysz, és visszaállsz a normál adagra, akkor mi lesz?

sportolj inkább

2010. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sport mellett gondoltam ezt is
2010. jún. 1. 09:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen, bevált, ez a legegészségesebb fogyókúra/életmódváltás. Azért írom, hogy életmódváltás is, mert ha eléred a kívánt alakot, akkor megemelve a kalóriabevitelt a napi szükséges kcal-ra lehet tartani. 2000kcal-ból pedig bőven lehet jókat kajálni szerintem.

1200-1500kcal-t eszem egy nap, de a szénhidrátbevitelt is számolom (úgy sokkal hatásosabb, és ésszerűbb, hogy ne csokiból meg péksütiből álljon a napi kaja) az pedig 100-120grammot jelent egy napra.

Persze mozgom is, de a kaja a mérvadó.

2010. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek! Hiába mozog valaki, szinte csak felesleges időpocsékolás, ha közben meg összezabál mindent, este 2szendviccsel fekszik le. Fogyni mozgás nélkül is lehet, de az tény, hogy eredményesebb és egészségesebb fogyás sporttal lehetséges.
2010. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ja 2000 kcalból jókat lehet kajálni :D :D ne viccelődjünk már, ilyet nem lehet kijelenteni....valakinek 1800 kcal a napi szükséglete, mert 160 cm-es 60 kg-os nő, aki ülőmunkát végez és lusta sportolni....de egy fizikai munkát végző 180 cm-es 85 kg-os pasinak meg 4000 kcal a napi szükséglete...


ű [link]

2010. jún. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
10:08 nem mondtam, hogy zabáljon...de ha 5-10 %-nál kevesebbet eszik, mint a napi szükséges, az ok, de ha sokkal kevesebbet eszik, akkor szart se ér vele, mert abban a pillanatban, hogy normálisan kezd enni, újra hízni fog
2010. jún. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha a mostani étrend mellett elkezd sportolni, akkor fogyni fog, mert megnő az energiafelhasználása ;)
2010. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én magamról beszéltem, hogy 2000kcal-ból jól lehet kajálni, persze, aki fizikai munkát végez, meg 90kiló, meg férfi stb, annak kell is a több kalória. Mozgással meg annyit nem lehet elégetni, hogy látványos fogyást érjünk el. Egy óra aerob mozgás kb 300kcal-t éget el (tudom ez is egyénfüggő), és 300kcal kalóriadeficit kb havi 1 kiló leadására jó.
2010. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
És igen,igazad van, hogy ez a fogyókúrák átka, hogy később sokan visszatérnek a régi kajáláshoz. Így vissza is fognak jönni a kilók. Én tudom, hogy nekem életem végéig figyelni kell arra, hogy mit eszem, mennyit eszem, mit mozgok. Ha majd ellustulok és feljön 1-3kg, akkor újból odafigyelek. Mert nem fogok grammra kimérni mindent súlytartáskor, csak kb-re, és enni fogok igenis édességet is, csak nem este ágyban fekve tvnézés közben. Heti mérekezéssel pedig megelőzhető, hogy hip-hop észrevétlenül 5kilóval többet mutasson a mérleg.
2010. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És mozogni meg kell, hogy ne legyünk plöttyedtek:D
2010. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!