Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elérni azt, hogy...

Hogyan lehet elérni azt, hogy bármennyit eszek, de nem hízok?

Figyelt kérdés

Vannak olyan emberek, akik ha éjtnappal végzabálnának se híznának. Ezt hogyan tudom elérni? Tudom, hogy ez főleg genetika, hogy hajlamos vki a hízásra vagy sem, de vhogy fel lehet gyorsítani az anyagcserét vagy vmi, amivel meg lehet szüntetni a hízékonyságot?

Köszi és elnézést, ha értelmetlen a kérdés, komolyan érdekelne.



2017. nov. 27. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért kellene folyamatosan zabálni ? Olyan ember meg nincs, aki folyamatos zabálástól ne hízna. Aki vastag hőszigetelő hájréteggel rendelkezik, az nehezebben tud fogyni, mivel a hőleadása jóval kisebb, tehát a fölös energia elraktározódik zsír formájában, hacsak kemény fizikai megterheléssel le nem dolgozza azt. A kubikos földmunkások között ritkán látni dagadtat. Ha nagyon kis kalóriatartalmú élelem áll rendelkezésre, akkor nehezen lehet hízni. A gyomor-bél rendszer perisztaltikája kb. 3 óránként felgyorsul (amikor kiürül a gyomor), ekkor jelentkezik a gyomorkorgás, de ez a gyomorba juttatott kevés anyag hatására is megszűnik, ez pedig lehet akár csapvíz is. Ha az ember jobban megszorítja a derékszíját, akkor is ritkábban érez éhséget. Vagyis naponta az ébrenlét óráiban egyenletesen elosztva 5-6 alkalommal lehet enni keveset, vagy inni alacsony kalória tartalmú folyadékot (akár levest). Magas ballaszt tartalmú anyag pedig kifejezetten előnyös (pl. savanyított káposzta, főtt cékla és hasonlók) a normális bélműködés szempontjából is.
2017. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Genetika, de általában az ilyen embereknek is idővel belassul az anyagcseréje, és mivel ahhoz van szokva, hogy eddig mozgás nélkül zabáltak és nem híztak, ezért idővel szépen lassan meghíznak ők is.
2017. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

Nincs ilyen ember, csak fiatal korban.

Én is ismerek olyat, aki 10-en, 20-on pár éves korában normálisan evett (nem zabált éjjel-nappal) nem figyel oda sose, hogy mit eszik, mennyit eszik, és sovány volt. Mondták is, hogy nem tudnak hízni. Aztán idővel rajtuk is meglátszottak a kilók, 30 felett, 40 felett szépen kikerekedtek ők is. :D

Szerintem az lesz örökre sovány, aki mindig ideges, vagy koplal vagy valamivel mérgezi magát (pia, drog, stb.)

2017. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Akkor ezek szerint ki kell élvezni a fiatalkort?:D Ez meddig ilyen?
2017. nov. 27. 13:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Napi tíz, húsz kilométer futással már annyit ehetnél, amennyi beléd férne.
2017. nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5: Ja, csak az izületeid mennének tönkre :D
2017. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

10-20km? Uh.

És ha vki tizenéves korában koplalással fogyózik 1-3hónapot, akkor az befolyásolja a felnőttkori hízékonyságot? Tehát pl belassul az anyagcsere? Vagy mi történik?

2017. nov. 27. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:
7: Igen, azzal szépen tönkreteheti a szervezetét és később még nehezebb lesz fogyni, vagy normálisan súlyt tartani.
2017. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. nov. 27. 14:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Fiatal korban a legtöbb ember nem kövér, amennyiben nincs valami betegsége, mozog eleget és nem örökölt rossz géneket. Ahogy itt már írta valaki, 30-40 éves korra kezd el látszani a rossz életmód az emberen. Én is kamaszként még néztem magam körül a fogyókúrákkal küszködő osztálytársakat, és tökre örültem, hogy nekem nem kell ilyeneket csinálni, hozzá is szoktam sajnos, hogy megehetek akármit akármikor és nem kell állandóan sportolnom. Most már így 30 fele kezdek felszedni fölösleges kilókat, úgyhogy többet kell mozognom és egészségesebben ennem, mint korábban.
2017. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!