Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak én rettegek előre a...

Csak én rettegek előre a karácsonytól?

Figyelt kérdés

Egész decemberben a munkatársaim csokival és szaloncukorral tömik a fejüket, lassan be sem férnek majd a székükbe akkorára híztak, persze próbálják rám is tukmálni, de én mindig megköszönöm és elutasítom az édességeket és a nasikat. Persze kapom a megjegyzéseket, hogy én csak salátán élek. Szenteste párom szüleinél karácsonyozunk, akik bő zsírban, fehér lissztel, étolajjal főznek, mindig egészségtelenül, pedig van cukorbeteg is a családban... Náluk is szoktam kapni a megjegyzéseket, hogy finnyás vagyok, válogatós, semmi sem jó nekem, de egyszerűen még udvariasságból sem tudok megenni ilyen kajákat, mert a túl édes dolgok marják a számat, meg egyszerűen fáj a gyomrom a rengeteg zsírtól. Most egész karácsonykor hallgatni fogom ezt, az én szüleimnél, rokonaimnál is, hogy miért nem eszem, egyek már... Szoktam amúgy nasizni, de az is inkább olajosmagvak, cirokgolyó, gyümölcsös müzli szelet, meg sütiket is szoktam csinálni, de mindegyik kalória csökkentett. Félek is, hogy felhízok karácsonykor, már mindenkinek azt kell hazudjam cukorbeteg és gluténérzékeny vagyok, mert állandóan próbálják rám tukmálni az egészségtelen dolgukat és nem hiszik el, hogy ezzel csak ártanak, mint hogy jót tesznek... Már kezdek paranoiás lenni, hogy mások felakarnak hízlalni


Más is van ilyen helyzetben? Hogy fogjátok átvészelni a karácsonyt?


2017. dec. 21. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem vészelem át, élvezettel tudomásul veszem, hogy 3 napig a rokonoknál el kell fogadnom olyasmit, amit amúgy is szívesen fogyasztanék, csak máskor nem lehet. Otthon keveset eszem, indulás előtt még lenyomok 1,5 órát a szobabiciklin, plusz sétára viszem a kutyát, és ennyi “elővigyázatosság” után a rokonoknál mindenbe belefalatozok. Azért a rosszullétig nem tömöm magam, de eszemben sincs senkit megsérteni, aki egész nap a konyhában állt. Nekik ez a módja a vendégszeretetnek, nem az én dolgom átnevelni őket, így hát igyekszem, hogy félig tele legyen az a biznyos pohár.
2017. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem normális, hogy ennyire stresszelsz. Szörnyű lehet, hogy még karácsonykor és szilveszterkor sem tudod magad elengedni. Egy hét alatt nem lehet elhízni. Ezt valószínűleg te is tudod, de már rögeszmévé vált nálad, hogy hízni fogsz, és az, hogy minden, ami nem diétás recept szerint készült, az káros.
2017. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
nem kell ezt stresszelni ennyire. a karácsonynak nem a zabálás a lényege, az hogy kicsivel többet eszik az ember, az benne van a pakliban, de zabálni azért nem kell. itt rontja el legtöbb ember, hogy nincs kontroll
2017. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Attól a 3 naptól nem fogsz elhízni, néha egy kis nasi is belefér, persze nem is kell össze-vissza enni, mert csak megterheled a gyomrod. Mindenből egy keveset és kész, ennyi fér belém, ha ezt nem fogadják l, akkor ne foglalkozz vele.

Én is szoktam enni karácsonykor sütiket, és még soha nem híztam egy kilót sem ebben az időszakban.

2017. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

"már mindenkinek azt kell hazudjam cukorbeteg és gluténérzékeny vagyok"


Azér itt már komoly bajok vannak.

2017. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én amennyire tudok odafigyelek az étkezésemre, amennyire a pénztárcám is engedi persze. Én karácsonykor nem görcsölök ezen hogy most mennyit kajálok, meg hízok, ami jól esik azt eszem. egy évbe egyszer belefér hogy elengedjem magam, alapból nem vagyok az a fajta aki iszik alkoholt, de ilyenkor ha nem vezetek akkor azt is iszok. Én egyszer élek, tudom hogy nem mindegy hogy meddig, és oda kell figyelni, de szerintem egy évbe ennyi igazán belefér. Húsvétkor nem szoktunk nagy kajálásokat tartani alapból sem, meg az év mindennapján odafigyelünk erre. Ilyenkor engem nem érdekel, a sok finomság ott van és mindig eszem belőle amennyi épp jól esik. Egyébként az ünnepek alatt nem szoktam hízni másfél kilónál többet, tavaly például egyáltalán nem híztam semennyit, pedig akkor is volt bőven mit enni.
2017. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

Megértelek ugyanígy érzek sajnos magam is. Szetintem beteges. Mondom ezt magamra nézve is.

Tudjátok/Tudod (mindegy, annak szól aki olvassa) én pár hete ott mélyítettem el magamban a dolgot, mikor éppen karácsonyi ajándékot vásároltunk egy plázában a férjemmel. Éppen diétáztam, mint minden decemberben, de megéheztünk. Leültünk a kajálós részlegen, ő elment ebédet venni. Addig ott ültem magamban a csomagokkal és volt időm körbe nézni. Rengeteg elhízott embert láttam, amint egészségtelen cukros vagy zsíros vackokat tömnek a fejükbe. Konkrétan olyan undorom lett ettől, hogy azóta mániakusan számolom a kalóriákat és előre rettegek ha el kell fogadnom bármi cukrosat, vagy zsiradékban tocsogót. Céges karácsonyi bulin a kezembe is nyomtak egy narancsleves pezsgőt és ahelyett, hogy jóízűen megittam volna egy korty után kerestem egy asztalt, ahová le tudom tenni.


Igen, ez szar érzés :/

2017. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni. Nekem is idióta anyós ki volt akadva hogy jajj hát mit adjak neked semmit nem eszel, mondom nem kell nem vagyok éhes. Ha kiakadnak hát tojd le nem kell foglalkozni a véleményükkel.
2017. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

leírnád az adataidat . csak kiváncsiságból.

am beteges 3 naptól nem hízol el.

2017. dec. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
175 cm 64 kg
2017. dec. 21. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!