Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 1-1,5 óra úszás mennyit...

Heti 1-1,5 óra úszás mennyit segíthet fogyni?

Figyelt kérdés

Végtagjaim sajnos nem bírják nagyon. Jobb vállamban megnyúlt a szalag, térdem pedig futástól megfájdul (porcok valószínűleg), így marad az úszás + kerékpár, utóbbit télen nem lehet csinálni.


Lényeg, hogy jelenleg 88 kg/178 cm vagyok és duci. Jó lenne ezt leadni egy kicsit, és úgy néz ki, hogy lenne időm eljárni úszni heti 1.5 órát.


Mennyit segítene, ha mell-gyors felváltva menne?


Étkezésemről annyit, hogy sohasem nassolok. Mikulás csoki is nálam 2-3 hónapig is kitart, szénsavas üdítőket nem veszek magamnak, vasárnaponként 1-2 pohár kóla az ebédhez de annyi.


Áttértem barnakenyérre (magvas), sikerült olyat találnom, ami ízlik, így ezzel nem lesz gond. (kb 2 napja)


Napközben otthonról viszek teát/vizet iszok.


Ha emellé még betársulna az úszás + megtartanám ezt az "étrendet" annyival kiegészítve, hogy többször eszem keveset, akkor mennyit tudnék lefogyni?


Mindenféle észrevétel jöhet. (18F)


2018. jan. 3. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A megfelelő étrend nem azt jelenti, hogy elhagyod az édességeket, cukros ételeket/italokat. Ha valóban fogyni akarsz, akkor keress fel egy szakértőt, aki megfelelő táplálkozási tanácsokat ad és összeállat neked megfelelő étrendet.


Az úszáshoz annyira nem értek, de szerintem heti egy alkalom kevés. (szerintem) Ráadásul az sem mindegy, hogy mennyit mozogsz egy nap, mert ha ülőmunkát végzel egész héten, akkor tuti kevés a heti egy alkalom mozgás.


Télen a szobabicikli lehet a megoldás edzőteremben.


Amúgy az úszás jó választás, mert a legkevésbé terheli az ízületeket.

2018. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja most látom, hogy 18 vagy, akkor valószínű még tanulsz, bocsi :)
2018. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat eszel, hízhatsz is, nyilván, ez nem a nasin múlik...


Kevés a mozgás, de a semminél jobb, valamit bizonyára segít, nem tudom az úszás kalóriaégetését, utána lehet nézni. De heti ennyi edzés az vajmi kevés. Fogyni persze tudsz így is, hiszen az az evésen múlik, egészség, izmok szempontjából lenne jobb kicsit több.

Miért ne lehetne biciklizni télen? Kismillióan teszik. De én se csinálnám szabad akaratomból, mást is lehet mozogni. Én pl. sétálok, időigényes, ha sok kalóriát akarok vele égetni, de eleve szükségem van rá és az étkezésem miatt eleve fogyok, max. nem gyorsan, na bumm. A biciklizés túl kínálkozó lenne neked, mivel az kímélő s meglepően rendesen égeti a kalóriát az adatbázisok alapján.

2018. jan. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetne biciklizni télen?"


Most enyhébb a tél, ilyenkor lehet, de a mínuszokban nem javasolt!

2018. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
izületvédőt probáltad már?
2018. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!