Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak heti 1 kg-t...

Hogyan fogyjak heti 1 kg-t zsírból?! Mennyi kalóriát egyek naponta és hány gramm ch-t, fehérjét, zsírt?

Figyelt kérdés

167/65

Kevés fizikai aktivitás.


2018. jan. 10. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Kaloriabazis.hu
2018. jan. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi kalória felhasználás alap esetben kb 2000kcal, 1 kg fogyás pedig 9000 kcal hiány. Napi 1286 kcal hiányt kéne elérned, ezt koplalással értelmetlen lenne elérni, valami mozgást tehetsz mellé.

A fogyás szempontjából a kalória számít, annak pedig nem hogy mennyi fehérje, stb, azok más miatt fontosak.

Nagy sebességű fogyás esetén számolj azzal hogy a bőr nem biztos hogy jól tudja követni a változást, továbbá a fogyás tartósságának alapvető feltétele az életmódváltás, ami azt jelenti, hogy ezután sem lehet a napi kalória akármi több mint 2000kcal különben visszahízod (tehát ha 2600at eszel akkor 600at le kell mozogni és akkor nem fogsz hízni). Ha valami sportot összeszedsz hozzá, akkor nem lesz olyan vészes ezt tartani.

A fogyás közben figyelj arra, hogy az egészséged kárára ne menjen a dolog, pl a túl alacsony cukor és szénhidrátbevitel szélsőséges esetben akár ájulást is okozhat, de mindenképp koncentrációs képesség csökkenését, amit "gépek kezelésénél" (pl vezetés) súlyos balesetet okozhat. Ha ilyen van, akkor enni kell.

További javaslat, hogy a kalóriát egy hétre számold, sokkal könnyebb tartani.

2018. jan. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Heti 1 kilót zsírból fogyni nehéz. Napi kb. 1000 kalória minusz kell hozzá. Ha az izmaidat meg akarod közben őrizni, egyél megfelelő mennyiségű fehérjét, és végezz testmozgást!
2018. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

aki azt írja, hogy kevés fizikai aktivitás, az nem fog sportolni (sem).


Elegendő a napi 1300 kcal bevitel, sok nyers, vagy pirított (még ehető)zöldség, cukormentes folyadékok,tej.

csak kalóriát számolj, az összetevőket majd a szervezet szétválogatja.


kaloraiabazis.hu

2018. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!De,sportolnék,és most is sportolok amúgy,de csak lightosan,ezért azt direkt nem írtam bele.Amúgy napközben tényleg kb 0 a fizikai aktivitásom.

Tej?!Ugye csak viccelsz?:) Abban semmi hasznos dolog nincs. :D

2018. jan. 11. 20:41
 6/6 anonim válasza:
Én lefogytam 3 hónap alatt 20 kilót. Hogy csináltam? Nem ettem péksüteményt, disznóhúst, krumplit, tésztát és újra elkezdtem napi szinten másfél órát kőkeményen edzeni.
2018. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!