Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lakok jól 1500...

Miért nem lakok jól 1500 kalóriával?

Figyelt kérdés

15 éves Lány vagyok és az arányaimhoz képest elég kéne legyen 1500 kalória, de most is este úgy érzem, hogy hányingerem van az éhségtől.....mit csináljak ?

160 cm vagyok és 60 kg


2010. jún. 4. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
AZ nem mindegy, hogy az 1500 kcal miböl jön össze. Ha édességek, meg kenyérféle, akkor attól hamar megéhezel újra. Sokkal jobb, ha minél több zöldség meg gyümölcs van az étrendedben, naponta 1-2 szelet sovány hús, és lehetöleg kevés szénhidrát és zsir - de egy kevés ezekböl is szükséges.
2010. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Itt ki tudod számitani a kalóriaszükségletedet, de neked legalább 1700 kell a heti 0,5 - 1 kg fogyáshoz! Ennél gyorsabban meg ne akarj fogyni, mert az egyrészt nem egészséges, másrészt nem tartós az eredmény.


[link]

2010. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
pont azért éhes, mert nagyon kevés a szénhidrátbevitel ;)
2010. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
0%
mert bazzmeg nem a kalóriát kell nézni, hanem leülsz egy tál pacalpörkölt elé és addig eszel amíg jóó nem laksz aztán kiszámolhatod a kalóriát... a kutyát nem fogja érdekelni... Retard szar...
2010. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg ez irtó kevés nekem


Most nem akarok prédikálást, de ma például megettem ebédre 220 gr. sülthúst ( csirke ) gyümölcsös szósszal és mazsolás rizzsel ( fehér rizs, párolt )

Na ez semmiképpen sem egy egészségtelen ebéd, viszont ha jól tippelek akor 600-700 kalória körül volt

Akkor ha ezt kivonom 1500-ból az 800 kalória maradék és nem mintha az ebéd után nagyon tele lettem volna


Szóval igazából sose vagyok tele, olyan mint amikor nagyanyám koplal ünnepekkor.....ez az egész diétázás kezd az idegeimre menni, annyira logikátlan az egész, hiába mondja itt mindenki, hogy életmódváltás meg stb., most mondjátok meg őszintén, kb. 10 éve eltudjátok mondani magatokról, hogy csak egészséges kajákat ettetek és számoltátok a kalóriákat ? Mert nem hiszem és mégis mindenkit erre buzdittok itt, vagy ha kalóriaszámolgatásra nem is éppen, de az adagok extra kicsi méretét mindenki odabiggyeszti a válaszához


Elnézést a kissé feldúlt válaszomért, de ..... hát nah :-)

2010. jún. 4. 21:44
 6/16 A kérdező kommentje:

21:40, a te válaszodat még nem olvastam el mikor a hozzászólásom irtam, de most fáradt is vagyok hozzá, úgyhogy holnap válaszolok, addig még alszok rá egyet

S persze még válaszolhatnak mások is

2010. jún. 4. 21:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Fejlődésben lévő szervezet vagy, egyél annyit, hogy jóllakj, különben ártasz magadnak. Nem lehet naponta kalóriákat számlálgatni, de úgy 2000-t. Ha nem akarsz elhízni, akkor meg mozogj.
2010. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A második vagyok: nem azt irják, hogy pici adagokat egyél, hanem azt, hogy szénhidrátokból meg zsirból egyél keveset, húst mérsékelten (a mai napodon ez volt jó), és SOK zöldséget, gyümölcsöt, ugyanis ezek aranylag kevés kalóriát tartalmaznak és sokáig tele van vele a gyomrod, ezért nem éhezel meg hamar. Az ebédednél jobb lett volna, ha fele ennyi rizst eszel és hozzá vagy párolt zöldségeket, vagy sok salátát (lehet vegyes zöldség, fejes saláta vagy bármi más, ami zöldségfélékböl áll), akkor a kalóratartalom kevesebb lenne, és mégis jobban jól laktál volna vele. A belinkelt orvosi oldal meg értelmesebb adatokat ad ki, mint ha valaki kitalál neked egy értéket.
2010. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 100 kg vagyok, 18/F és nem szoktam annyira éhes lenni 1500 kalórián, hogy nem bírom. :D


Hozzá kell szokni, először fokozatosan csökkentsd a megszokott adagodat, így a végére összeszűkül a gyomrod.

2010. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

azért ti el is olvassátok, amit írtok??? a csajon van max 5 kg plusz, lehet még annyi se, hiszen a csontozatát és az izomzatát nem látjuk, valószínűleg csak kicsit formálódnia kellene...ráadásul gyerek, egyen rendesen, hiszen fejlődésben van...sportoljon...erre jöttök az olyan marhaságokkal, hogy egyen kevés szénhidrátot, mikor a táplálékának 55-60 %-nak szénhidrátnak kéne lenni...meg, hogy majd megszokja és összeszűkül a gyomra


holott elég lenne, ha a heti 2 testnevelés óráján csinálná rendesen a gyakorlatokat + 2 szer elmenne hetente egy-egy órára futni vagy bringázni


a 100 kg-os 18éves srácnak meg üzenem, hogy itt lenne az ideje, ha felemelné a fenekét és elkezdene sportolni koplalás helyett, mert kb 800-1000 kcal eszik kevesebbet, mint amire szüksége lenne az egészséges fogyáshoz

2010. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!