Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tehet egy alapvetően...

Mit tehet egy alapvetően karcsú, de erőteljesen körte alkatú lány annak érdekében, hogy az alsóteste is vékonyodjon?

Figyelt kérdés
177 cm/ 58 kg vagyok, a felsőtestem KIFEJEZETTEN gebe, a comb és fenék részen viszont lenne mit formálni..Kérlek ne mondjátok, hogy edzek felsőtestre, hogy arányosabb legyek..Nem azáltal szeretném kiegyensúlyozni az alsó és felsőtestem közti különbséget, h felülre hízok(emúgy nem is tudnék, mert minden az alsó tájékra megy), hanem a lábamat szeretném szálkásítani. Heti 3-4x 40 percet futok, és reménykedem benne, hogy ez idővel meglátszik majd rajtam. Eddig is diétáztam, tudom, hogy étrend-beli változtatások nélkül nehéz az alakformálás, de sajnos az arányaim nem változtak, csak felülről lettem egyre csontosabb..Mit tehetnék?Van vmi, amivel biztosan, és célirányosan vékonyíthatnám a lábaimat? Van rá esély, h a futás megoldja a problémámat?
2010. jún. 5. 23:14
 1/10 anonim válasza:
Futás az jó, esetleg görkorizással, úszással is tudod szinesiteni a sportot.
2010. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
A futás nem fogja megoldani a problémádat. A futástól izmos lesz a lábad, a vádlid, a combod. Szálkás lesz, de vastagabb, mint azokon a területeken, ahol nem edzed az izmaid. Én pl nagyon megbántam, hogy rákaptam a futásra, most vastag a lábam, sovány a felsőtestem és aránytalan a testalkatom. Ezért most felsőtestre gyúrok, igyekszem kevésbé terhelni az alsótestem izmait és figyelek a kajára.
2010. jún. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha eleve ilyen az alkatod pl.: széles a medencéd, akkor csak keveset tudsz ezen változtatni. Én a peak pilatest ajánlanám ( [link] kiegészítésként a futás mellé. És az öltözködésre koncentrálnék, ott sokat lehet javítani optikailag a körte alakon.
2010. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A futástól csak még vastagabb lesz a combod. Izmos lesz, de attól még nem fogod mutogatni.


A körte alkat egy adottság, együtt kell vele élni. Én voltam már anorexiás, 47 kiló voltam 170 centihez, mikor elkezdtem enni. Kb. csontváz-alkatom volt (mellbőgégem 76, derekam 58 volt), a csípőm mégis 95 centis volt, a combom kerülete meg 56 centi. Viccesen néztem ki... Ennyi az annyi: akkor rájöttem, hogy nekem soha a büdös életben nem lesz vékony lábam, mert olyan izomkötegek vannak rajta, amik az éhezéstől sem akarnak kisebbek lenni.


Azt tudom ajánlani, hogy békélj meg az alkatoddal, igyekezz nem meghízni, sportolj továbbra is rendszeresen, de fogadd el, hogy ha fejreállsz, akkor is vastag lesz a dombod és nagy lesz a feneked! Alternatív megoldás a zsírleszívás: izmot viszont azt hiszem, nem lehet leszívatni. Ez van.

2010. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mármint "vastag lesz a combod"...
2010. jún. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos sejtettem, hogy nincs erre igazi megoldás. Régebben volt rajtam felesleg, és már rég megállhattam volna a fogyásban, a szervezetem a 63-64 kilót tartotta a legideálisabbnak, azt volt a legkönnyebb megtartani, és akkor még a felsőtestem is emberibb volt. Most, így normál bmi alsó határán lassan már tudatosul bennem, hogy annyi változás történt, hogy még aránytalanabb lettem,és a lábam csak minimálisan vékonyodott..annyira elkeserítő..Azt feltételeztem, hogy a drasztikus fogyás megoldja ezt a problémát,de..nem akarom emiatt tönkretenni magam.
2010. jún. 6. 00:13
 7/10 anonim ***** válasza:
bringázz ;) és 3 hónap múlva gyere dicsekedni ;)
2010. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Figyelj szoktam nézni a Szeretem a testem című műsort és ott is Márk meg Soma is elszokta mondani, hogy a tipikus körte formákon nem igazán lehet segíteni! De vannak olyan cuccok, amiben ezt el tudod takarni! Szóval ne akarj tovább fogyni hanem fogadd el, h ez van! Nekem meg minden felesleg a hasamra megy hát én meg attól mászok plafonra!
2010. jún. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A felsőtestem mindig gebe volt, alul vastagabb voltam, régen sokat bringáztam, meg futottam is, de mióta abbahagytam minden sportot, hát így most az alsó részem is fogyott. Látványosan vékonyabb lett és szerintem így jobban nézek ki.


Sokat kell a számítógép előtt ülni, és fogyókúrás kajákat enni. Nem szabad sportolni. Nekem ez bejött.

2010. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanebben a cipőben járok, mint te :( Ha nekiállok fogyózni kicsit, akkor még rosszabb lesz, amikor 56 kg voltam (176 centi vagyok) szörnyen aránytalanul néztem ki, a mellem szinte teljesen eltűnt a fenekem meg még így is 105 centi volt... Most beálltam 63 kg-ra, ez tartható és szerencsére a fenekem nem nőtt, ez a néhány kiló felsőtestre ment. De én is nagyon örülnék valami szuper tippnek, milyen mozgásformával lehetne arnyosítani :) Ami nekem eddig bevélt a fenekem karbantartására az a lovaglás. Sajna ha elhagyom magam és sokat eszek, nem mozgok, nekem egyből megjelennek a csípőmnél a zsírpárnák. A lovaglással elég jól karban tudom tartani. És megpróbálok együtt élni a körte alkatommal :(
2010. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!