Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyokurazzam ha...

Hogyan fogyokurazzam ha mindenfele rosttartalmu elelmiszerre es tejtermekre allergias vagyok?

Figyelt kérdés

rostban gazdag zoldsegektol, gyumolcsoktol felpuffadok pl. salata, alma, brokkoli stb.

tejtermekektol amiket szoktak ajanlani az alacsony zsirtartalom miatt pl. joghurt, csirkemell szinten felpuffaszt


amitol nincs hasfajasom, gorcsom az magas szenhidrattartalmu keszetel pl. kifli, gnocci, fott krumpli, teszta


2018. jan. 30. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elöször (fokozatosan) át szoktatni kell magad, mert ezek szerint eddig nagyrészst tésztát meg krumplit ettél.
2018. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez részben(sokszor nagy részben) javítható, ahogy az előttem lévő is írta.

Fokozatosan kell kisebb adagoktól, nagyobb adagokig szoktatni a szervezetet, ritkán aztán egyre több alkalommal.

Nagyon sok diétázó panaszkodik arra,hogy puffad az összes zöldségtől.

Persze,hogy puffad ha eddigi élete során fényévente egyszer evett illetve a zöldségfogyászta kimerült a paprikában és a paradicsomban.

Van egyébként sok olyan zöldség is ami kevés rost tartalommal bír.

Most nem kezdem el itt sorolgatni, ezen a linken fel van sorolva az alacsony rost tartalmú élelmiszerek nagy része, bőven van választék, ezekből tökéletes étrendet össze lehet rakni.


Emelett nagyon ajánlom Szafi termékeit, bármilyen ételintoleranciával, vagy összetett ételintoleranciával élők ehetik. Olvass utána!

2018. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ne zabálj
2018. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tejtermékből laktózmentes, zöldségekhez pedig hozzászokatás.

Fura, hogy a szénhidrátot és a glutént jól tolerálod.

2018. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egy bizonyos fokú intoleranciát kivetítesz, és emögé bújva csak szemetet eszel, közben meg sajnálkozol, hogy "hát nem tudok fogyni"... Lehet, hogy még csak nem is szándékosan csinálod.

Végy erőt magadon, és fokozatosan vezess be egészséges ételeket, a szemetet meg csökkentsd!

2018. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyél olyat, amit ehetsz. Semmi bajod nem lesz a szénhidráttól. Az is kell a szervezetnek.

Tejtermékből ehetsz laktózmenteset, ha laktózérzékeny vagy.

Gyümölcsből, zöldségből tapasztald ki, hogy melyiktől nem puffadsz. Ha már van 2-3 fajta, az jó.

Húst, halakat is egyél.

A kalóriakeret a lényeg, és azon belül pedig próbálj meg minél változatosabban enni.

2018. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olajos mag, direkt rost?


De már leírták, hogy természetes hirtelen átállásnál, hogy nem tolerálod még a zöldségeket sem. Fokozatosan emeld a mennyiséget s helyrejön a bélflórád s akkor már nem szabad, hogy gondot okozzon.


Tejtermék nem kell, zöldség nélkül viszont extrém kihívás egészségesen enni, de azt sem szénhidrátokkal szokták csinálni.

Ha valamilyen zöldséget jobban bírsz, akkor eleinte fókuszálj arra jobban.

2018. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nem szandekossan csinalom

vannak napok hogy csak salatat fogyasztok grillezett csirkemellel es ugy nezek ki delutanra mint aki 6 honapos terhes


vagy reggel vagy delutan iszom egy kavet egy kavezoban es ra 1o percre ugyanaz

2018. jan. 30. 14:47
 9/14 A kérdező kommentje:

1-2 eve van ez a problemam

akkor rengeteg tejtermeket es rostban gazdag etelt ettem, szinte kivetel nelkul csak azt

szerintem azert alakult ki ez az intoleracia

2018. jan. 30. 14:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana felkeresned egy jó endokrinológust!
2018. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!