Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A kaloriabazis 15% feherjet...

A kaloriabazis 15% feherjet es 80% szenhidratot ajanlott. Ez nem furi nektek?

Figyelt kérdés
En ugy olvastam, hogy feherje legyen 45%, a szenhidrat pedig 30%.meglepodtem a fenti javaslaton nagyon.
2018. febr. 8. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem kicsit sem érdekelnek az ő kis százalékai, én kvázi mindig 50% felett tartom a zsírt, mert ez az ideális számomra még legszénhidrátdúsabb korszakaimban is :)


Amúgy ezt hogy csinálta? 55% a max. ch, amit be lehet állítani oldalt, ha nem az egyénit választjuk...

2018. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oo fogalmam simcs. En mobilrol nezem az oldalt, es ma kezdtem használni, mert sok jot olvastam rola, es ahogy raneztem picit, tetszett. Vagyis meg mindig tetszik, csak nem ertem a dolgot :O
2018. febr. 8. 22:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó, hasznos kis oldal, én is használom, de megvannak a hibái, nem is kevés.


Határozottan érdekes, évek alatt sosem láttam ilyen aberráltnak látszó százalékokat (bár van ember, akinek a fenti tökéletes. szinte bármilyen százalékozás jó lehet valakinek, hacsak a fehérje nem túl sok s persze a zsír sem lehet közel nulla)... No mindegy. Az emberi test igényei grammban adhatók meg, a százalékozásnak nincs sok értelme. Ha ugyanaz az ember hirtelen sokkal több energiát igényel, mert aktívabb vagy akár lassabban akar fogyni, az ideális makróarányai durván megváltoznak, ez természetes.

Én pedig eléggé változtatom az arányaimat azonos kalória mellett is, de ez is OK, ezt is sokan csinálják.

2018. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Át lehet ám állítani, hogy milyen étrend szerint számoljon. Én a saját makróimat adtam meg neki, és azzal számol.
2018. febr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg valamit véletlen elállítottál.


A "tápanyagok aránya" mezö alján van egy fogaskerék, ha arra mégy, be tudod állítani megfelelöen. Javaslom a fogyókúrás beállítást, akkor más arányokat kapsz.

2018. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, nekem fogyókúrás beállítással 20 % fehérje, 50 % szh az arány. De beállíthatod egyénire is.
2018. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Még nagyon kezdő vagyok, úgyhogy eléggé elbizonytalanítottak ezek az értékek...

Szerintetek ez a 45-30-15% feherje-szenhhidrat-zsir jo lehet?

2018. febr. 9. 09:04
 8/9 A kérdező kommentje:
*feherje-szenhidrat-zsir arany
2018. febr. 9. 09:05
 9/9 anonim ***** válasza:

45% fehérje bitang sok, persze tudni kéne a kalóriát és az adott ember adatait.

Nekem 15-20% szokott lenni a fehérje, ami teljesen OK, de ez, ugye, nem sokat mond. Kisebb kalóriakeretnél logikus, hogy több legyen, de nem 45. Ha iszonyúan alacsony lenne a kalóriakeretem egész magas, de még értelmes fehérjebevitellel, akkor lenne 25%. Ha többet mozognék, ami indokolná a kicsit még több fehérjét, akkor több kalória is kellene a koplalás elkerüléséhez s akkor se menne 25% fölé. Brutális aktivitásnál pedig megintcsak leesne, mert a fehérjeigény már nemigen változna, csak a kalóriaigény szaladna az egekbe...

A szénhidrátra jóformán minden érték jó, ha elég marad a másik kettőre, a zsírnál pedig csak egy pici minimumérték van. A fehérje a döntő s azért jobb, ha a szénhidrát és szénhidrát közül egyet választunk energiabevitel céljára, nem tartjuk mindkettőt magasan, kivéve, ha muszáj.

2018. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!