Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kaloriabazis vagy kaloriaguru?

Kaloriabazis vagy kaloriaguru?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje guruva szamoltam a bevitt tapanyagokat, gondoltam most kiprobalom a bazist is. Nos eleve a guru napi 185g Ch-t, a a bazis 85g-t irt, es hadd ne mondjam, etelek tapanyagtartalmaban is van elteres. Honnan tudhatom, hogy melyik hiteles? Nektek melyik valt be jobban?



2018. jan. 24. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a kalóriabázist használom, és minden alapanyagot magam beírok. Így biztos azt eszem ami le van írva.
2018. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a kalóriabázist használom. A szénhidrát, zsír, fehérje arányát magadnak is tudod változtatni, ételeket is írhatsz bele ,ha esetleg hiányzik valami.
2018. jan. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a kalóriabázist használom. Mivel sok feldolgozott ételt fogyasztok (kollégiumban egyszerűbb így), így a termékek címkéjén mindig meg vannak adva az információk, és sok termék már alapból fel van vivve az oldalra. Tehát ha éppen olyan napom van hogy egy hamburger belefér, akkor nem beírom hogy hamburger, hanem pl 64g McKennedy hamburgerhús, ugyanolyan hamburgerzsemle, 16g akármi fűszeres majonéz, 8g mittoménmilyen ketchup, 8g Heinz Classic Barbecue. x g jégsaláta. (csináltam egy pár hamburgert, és abból átlagoltam össze, felvittem saját receptnek és így egy kattintással hozzá tudom adni) És nem csak azt hogy 1 kifli. (mert egyik bolt ennyit tesz bele, másik pékség meg annyit, és ott kisebb, meg izé, hozé, érted).


Amennyiben olyan helyen vásárolsz, akkor vagy a termékre rá van írva, vagy pedig pl az információnál elkérheted a tápanyag és allergénlistát, na amelyik ezzel megegyez, az a hiteles.

Az a baj hogy hiteles lehet mind2, mert nem minden alapanyag egyforma.

Ha biztosabbra akarsz menni megnézheted itt is, nem tudom az EU-nak van-e ilyen, de ez is jól jöhet:

[link]


Am megnéztem a kalóriagurut, ott ilyen cuccokat meg sem tudok adni, a kalóriabázis egy sokkal szélesebb adatbázissal rendelkezik első látásra.

2018. jan. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a kalóriabázist használom, elégedett vagyok vele. Van benne pár hibás tétel, azokat ignorálom.
2018. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TXCowboy ***** válasza:

#2 Na most ilyen hamburger zsömle, hamburger hús, kifli meg ilyenek mellett aztán sok értelme van számolni a kalóriát. Én előbb az ételek minőségére törekednék a kalória hülyéskedés helyett.


[link]

2018. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös nek: Én 35 kilót adtam le kalóriaszámlálással, szóval nem hülyeség. Egyszerű matek. Amúgy én a kalóriagurut használom, nekem bevált.
2018. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!