Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövérek/ducik! Mihez akartok...

Kövérek/ducik! Mihez akartok kezdeni?

Figyelt kérdés

Így akartok maradni vagy fogyni akartok de nem tudtok, esetleg már fogyóztok vagy már el is értétek a célotokat? Minden történetre kíváncsi vagyok.

Én is kövér vagyok 17 éves és 1,5 hónapja fogyózom, sokszor kezdtem bele sok különböző hülyeségbe de már rájöttem hogy nincs több lehetőség, most vagyok fiatal. Kalóriát számolok és elég jól haladok eddig a célom felé. Ti?

Köszi előre a válaszokat.


2018. febr. 10. 19:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Én szeretnék fogyni csak valahogy sosem tudom rá venni magam, nincs meg az a nagy löket amit várok sajnos.
2018. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem fogyókúrazni kéne.hanem életmódot váltani. Ne szamolgass hanrm felejtsd el a cukrot meg a zsírt. Egyél változatosan és egészségesen napi legalább 5ször kis adagokban. És sportolj!
2018. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem így jó. Borzalmas lenne ha mindent elhagynék. Fokozatosan egyre egészségesebben eszek. De nem erről szól a kérdés és nem is kértem tanácsot ne menjünk ebbe bele.
2018. febr. 10. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Kövérnek már rég nem tartom magam, de azért még jócskán vagy fogynivalóm, a derekam igen vastag. Amikor 30 kiló pluszom volt, akkor épphogy kövér voltam a saját fogalmaim szerint.

Nem akarok így maradni, s kissé unom a sokéves stagnálást, így néha kicsit jobban igyekszem, egyszer csak összejön :) De nem ez életem fő problémája, csak túl sok időt, figyelmet elvesz, be kéne már fejezni.


Hülyeségekbe nem kezdek (max. érdekes böjtökbe, de igen röviden és tudom, mit csinálok. azokat nem fogyás miatt, csak kísérletként, tanulságosak), megvan a jó alapétrendem, amit néha fellazítok, mert bár igen élvezetes, kissé túl megszorító egyes korszakaimban. Most már sokféleképpen tudok fogyni, ha kicsit odafigyelek, nincs szükségem igen nagyfokú megszorításra.


Írod, hogy nincs több lehetőség. Ezt nem értem. Nyilván minél hamarabb csinálod, annál jobb, de azért az életed vége remélhetőleg még odébb van, de még tömegelni is van, aki 50 évesen kezd nőként, nem ideális, de jobb, mintha még akkor sem tenné :D Sokan fogyunk 30-40 éves korunk után, nincs ezzel baj, persze kár, hogy nem vagyunk karcsúak és izmosak fiatal korunk óta, de a múlton nem tudunk változtatni.

2018. febr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Fogyhatnék, de nem akarom megvonni az ételeket amiket szeretek. Nekem az nem élet, hogy ugyan vékony vagyok, de nem ehetek azt amit akarok.
2018. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van rajtam 15 kg plusz, de elég jól oszlik el és jól érzem magam.

Ennek ellenére idén elkezdtem diétázni, mert nem akarom, hogy egyszer azt vegyem észre, hogy az a +15 +30 lett:(

Mondjuk eddig is az volt a baj, hogy nem volt motivációm, mert soha nem voltam elégedetlen - de talán most mégis sikerül:)

2018. febr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fogyni szeretnék. Sokat gondolkodtam, keresgéltem és hétfőn elkezdem. Először villámdiétával beindítom, majd áttérek egészséges életmódra, elkezdek sportolni és remélem meg lesz május végére. 26kg-ot kell leadnom. Igyekszem.
2018. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem én, de a feleségem tartozik ebbe a kategóriába. Én 19 éves kora óta ismerem, engem soha nem zavart a dolog, mert eleve ilyen a testalkata (endomorfnak nevezik mostanában), alacsony alkat, tömzsi csontok. Tény, hogy szeret enni, többször nekiveselkedett, de komoly "eredményt" soha nem ért el. És ennek már sok-sok évtizede....Én már arra rájöttem, hogy valójában lelkileg rendben van a saját testével és az esetleges hiúságát felülmúlja a jóllakottság érzésekor őt eltöltő megelégedettség.
2018. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsi de én már nagyon unom ezt a sok kövér vagyok le kéne fogyni kérdést. Annyira béna, hogy emberek élete au evésről szól. 🙈 Gyerekkoromban én is dagi voltam mert nagymamánál laktam és folyton sütivel tömött és mozogni sem tudtam mert egyedül nem mehettem sehova. De mikor kikerültem ebből a.környezetből elég gyorsan lefogytam mert akkor ettem amikor éhes voltam nem pótlékból. Azóta is van jobb.dolgom mint zabálni. Persue jól esik a finom étel....de csak addig amíg éhes vagyok. Azóta is vékony vagyok.
2018. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, előző. Nem mindenki ilyen fajta. Van, akinek az étrendje rossz és egyszerűen nem lakik jól normális mennyiségű étellel. Van, aki nem tud szabadulni a gyerekkori rossz szokásoktól (elég makacsak tudnak lenni).

S van, akit nem érdekel a kinézete, az egészsége, csak az evés... Nagyon ételcentrikus a mai ember és sok olyan ételt eszik, ami a legtöbbeket nem laktat elég jól.


Attól még sokaknak gond az is, hogy túl vékonyak... Úgyhogy elég sokfélék vagyunk.


S van, aki beteg/extrém lassú anyagcseréjű és annyit eszik, mint én, a legkeményebb fogyási korszakomban, mégis kövérebb, mint amennyire én voltam, amikor 2 ember helyett ettem 3 évtizede. A genetikára, betegségekre nem lehet mindent ráfogni, de átkozottul nehezítheti a fogyást. Én szerencsés vagyok, tudom, hogy tudnék lefogyni s még így sem ment végig (de a kövérségtől megszabadulni nem volt nehéz, csak tenni kellett érte egy kicsit). Úgyhogy a szerencsétlenebbek kövérségét nem csodálom. Lehet, hogy SOKKAL keményebben fogyóznak, mint én valaha is. Csak nekik nehezebb.

2018. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!