Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire Győri édes zabfalat...

Reggelire Győri édes zabfalat (2x62 kcal) vagy pedig vízben főzött csokis zabkása (404 kcal) az előnyösebb? (Általában ezen kivűl eszek 1 narancsot, almát reggeltől kb. fél háromig)

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez erősen emberfüggő. Nekem például egyik rosszabb, mint a másik, nekem fehérje kell, több, mint ami a zabban van. Bár így olvasva nem tudom, az a 404 kcal mennyi zabot és egyebet takar...


Alapvetően a napi összbeviteled számít s az, hogy jóllakj, energiát nyerj, bevidd a szükséges tápanyagokat, minél egészségesebben, sokunknak az élvezet is fontos... Nem mindenkinek jó ugyanaz reggelire.

2018. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Cukros vacak mindketto.
2018. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Öööö..... 50 g zabpehelyből főzött zabkása egy teáskanál mézzel, fahéjjal? (238 kcal)

És 50 g zabpehelyből már elég szép mennyiséget lehet készíteni, lehet, nem is kell ennyi, akár kevesebből is főzheted.

2018. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindketto ocska. Inkabb suss egy rantottat, kb ugyanannyi ido, mint amig megfone a zabkasa.
2018. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha instant zabkását akarsz, akkor inkább gyümölcsös, chia-magos vagy hasonló legyen, mint csokis.

De ha ráérsz otthon katyvasztani, 50 g zabkásával milliószor jobban laksz, mint az instantokkal, azt eheted tejjel (50 g-hoz másfél deci kb), én méz helyett fahéjjal ízesítem. Hiába stimmel grammra, ezek az előzacsisok is 60-65 grammosak felengedés előtt, de sokkal kevesebb benne a lényegi tápanyag.

Tapasztalat, munkában én is instantozok, mert arra jut idő, otthon mindig zabpehelyből csinálok. 11 óra van, most az instant után éhenhalni készülök, míg otthon a rendes kása után délután 2-3-ig nem lennék éhes, csak persze figyelem az órát, hogy enni kell. :)


Zabfalat szemét, azt hanyagold.

2018. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!