Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akkor fogyok mikor...

Miért akkor fogyok mikor átlagosan, "nem-diétásan" táplálkozom?

Figyelt kérdés

Mikor sok zöldséget,gyümölcsöt,sovány húst meg ilyen tipikus "diétás kajákat" ettem,csoda volt ha sikerült letornáznom magamról pár kilót. Most,hogy megeszem napi 2 szendvicset,ebédre egy tányér levest meg egy átlagos adag főételt (amit épp a szüleim főznek),meg vacsorára egy kisebb adagot az ebédről megmaradt kajából,folyamatosan olvadnak le rólam a kilók (bár megjegyzem a szüleim nem főznek nagyon zsírosan).


Igaz,édességet nem eszem sokat,gyorskaját meg soha,és kólát meg üdítőket sem iszom,maximum egy kis felhígított gyümölcslevet (2 deci víz,1 deci gyümilé),de ez szerintem ez elég kevés a fogyáshoz,nem?


Ráadásul most sportolni se sportolok mert lehet megműtik a gerincemet (elég ferde,néha még fáj is) és nem akarom rontani egyenlőre semmilyen "káros" mozgással,pár hét múlva viszont lehet elkezdek úszni. Addig meg néha a barátaimmal focizgatok,és sokat sétálok.


15/L 170 cm, 59 kg


2010. jún. 7. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán a szerencsés emberkék közé tartózol! Egyébként meg nekem se jött be a nap 5 kis étkezés meg reggelire zab meg stb akkor fogytam mikor normálisan ettem naponta háromszor! Persze az nem zsíros kaja volt meg nem tele cukorral és ne papólja nekem senki h a napi 3 étkezés az koplalás, mert mikor a házi orvosomat megkérdeztem erről egy jó nagyot nevetett, h én a napi 3 kajára azt mondtam, h az koplalás szóval ennyit erről!
2010. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dietetikust kérdezzél meg,aki tlaán ért is valamit a táplálkozáshoz..

a háziorvosok 95% egy kontár, elmondja hogy VÍRUSOS torokgyulladásod van és felír rá 2 doboz antibiotikumot

2010. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amugy,nemtudom ti hogy bírjátok 3 étkezéssel egyáltalán?Nem dolgoztok?nem sportolok? Délután egykor keltek fel?


Komoylan nem értem..az átlagember mondjuk felkel reggel hatkor,és ágybakerül este tizkor. Étkezések időpontja akkor 6:00 ,12:00 és 18:00 ? Esetleg ha fekszel az ágyban egész nap,akkor elég.. (de megsúgom,még akkor se:D)

2010. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok nem kérdezek meg semmiféle dietetikust mivel nincsen rá szükségem sőt túlsúlyom sincs és egész életemben csak 3-szor ettem és még is élek és nincsen semmi bajom, de tudom ha itt nem eszel napi 5-ször akkor TUTI felfordulsz igaz? Ja és dolgozom és nem ájulgatok el meg stb!
2010. jún. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre a választ te magad adtad meg. Abbahagytad a sportolást, így nincs szükség az izmokra és a bennük tárolt energiára (szénhidrátra, vízre).

A glikogén kiürült az izmokból, elengedte a megkötött vizet.

Ez nem fogyás ! Semmit sem veszítettél a testzsírodból, sőt hízni fogsz.

Mint ahogy az első / utolsó válaszoló is, aki félreértelmezte a napi 5 étkezést.

A 3 étkezés rendkívül ingadozó vércukorszintet eredményez, ami nem kívánatos. Én meg a háziorvosodat röhögném ki, hogy ilyeneket mond. (már ha járnék orvoshoz)

A napi 5-6 étkezés 5-6 KIS étkezést jelent!

Mi a f@szért híznál, ha ugyanannyit eszel, mint 3x -ra, csak 5 felé bontod?!

Ha kretén vagy és nem vagy képes felfogni, hogy miért kell így étkezni, akkor ajánlom, hogy egyél naponta 1 x 2000 Kcal-át és nézd meg az eredményt!


Az inzulin felelős a tápanyagok sejtekbe juttatásáért. Ha ritkán eszel, akkor a vércukor hirtelen megemelkedik, ami jelentős inzulinreakciót indukál. A magas inzulinszint miatt a bevitt zsírok a zsírraktárakba kerülnek, a glükózból glikogén lesz, a vércukor pedig lesűlyed a kiinduló szint alá. Így hamar éhes leszel és mivel 8 óra múlva fogsz csak újra tápanyaghoz jutni, a szervezeted éhezést érzékel (alacsony vércukorszint) raktározni fog, amint megkapja a következő adagot.

2010. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!