Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Iskolába milyen ételt vigyek...

Iskolába milyen ételt vigyek szendvics helyett?

Figyelt kérdés

Szinte mindig kenyeret viszek, vajkrémmel és szalámival vagy sonkával. Néha pedig jóreggelt kekszet.

Szeretnék mást vinni, mert ugye ez eléggé sok kalória, de ennem meg ennem kell, mert ha nem, akkor korog a gyomrom, még ha annyira nem is érzem magam éhesnek.

Zöldségeket nem szeretem, főtt ételt nem szeretnék vinni, nem merem ott enni mások előtt.

(Be akarom vezetni, hogy reggelizek és akkor hátha többet kibírok evés nélkül.)


Almát gondoltam, hogy viszek, viszont akkor fel kellene szeletelni, mivel fogszabályzóm van, nem tudok beleharapni. De az meg azért nem jó, mert megbarnul az alma.


Van valami ötletetek?:(



2018. febr. 19. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

és ha bebarnul akkor mi van? ennyire nem bonyolult mint ahogy előadod.

amúgy egy almával mit szeretnél kezdeni egész nap?

2018. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát, hülyén néz ki...

Ha nem bonyolult, akkor tudsz ajánlani valamit? Mert nekem tényleg nem jut eszembe semmi.

2018. febr. 19. 14:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sonka, puffasztott rizs, répa, sajtkockák, pl apró paradicsomok mozzarellával... Mondjuk valami zöldséget mégiscsak meg kellene szeretned, én mindig darabolt nyers zöldséget viszek ilyen helyekre.
2018. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Az almát felszeletelheted bent is, bár ahogy mindenfélét nem mersz, kinézem belőled, hogy azt sem. Vagy vigyél banánt, az legalábbis icipicit laktatóbb, mint az alma, bár szerintem valami rendes, kalóriadús, tápláló étel kellene, de ha te kibírod gyümölccsel is, OK.


Személy szerint a kedvenc szezámsütijeim valamelyikét vinném, azok összetétele jobb, mint a kenyéré, de szinte tetszőleges mennyiségben tehető bele liszt, ha az ember arra vágyik. Meg is fogható, megfelelő arányokkal puha is... Kedvenc úti ételem.

Elég sok opció van, de ha neked teljesen mindegy, hány kalória, csak legyen valami a gyomrodban, akkor persze a könnyebb kis cuccok között is lehet keresgélni. Pl. egy joghurt. Ajánlanám a zabkását, aminek számos előnye van, de te tiltakozol a főtt étel ellen.

2018. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen gyümölcsöt vihetsz.


De maradjunk az almánál. Pl egy alma kicsi kockákra vágja, nyakon öntve egy kis doboz natúrjoghurtal (én néha túrót is keverek hozzá), tehetsz hozzá még pl zaboz, puffasztott zabot, puffasztott amarántot,kölest stbstb..., esetleg egy KIS asztalt gyümölcsöt is tehetsz hozzá.


Ehetsz puffasztott rizs szeletet vagy tk pékárut sonkával, zöldséggel.


Csinálhatsz otthon kalóriaszegény, egészségesebb palacsintát.

2018. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az almát pürésíts, és facsarj bele citromot, vagy önts bele citromlevet, akkor nem fog barnulni. Püré változatban még gazdagíthatod is müzlivel, gabonapehellyel, zabpehellyel, vagy amivel akarod.

Boltokban lehet kapni csatos csuprokat, ha jól lezárod, nem is kell attól tartani, hogy szállítás közben szivárogni fog.

De a csuporban vihetsz mást is. Zabkását például.

Vagy puffasztott búza vagy rizs szeleteket is vihetsz, meg kis kocka sajtokat, azok pár órát kibírnak hűtés nélkül. Vagy korpovit keksz is jó, azt is lehet sajttal enni. Sőt, ezekből kis szendvicskéket is csinálhatsz, megkened őket sajttal vagy sajtkrémmel, és így ragasztasz össze kettőt.

De készíthetsz saját müzliszeletet is. Több recept is van a neten, valamelyiket kinézed, amelyik szimpatikus. A bolti müzliszeleteket inkább nem ajánlom, cukrosak.

2018. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En zoldseges rizst vittem mindig suliba, majonezzel es halrudacskákkal. Nalunk kb mindenki főtt ételt vitt gimiben, mert szar volt a menza és kb mindennap du. 4ig óránk volt.
2018. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
Abált szalonnát, hagymát és teljes kiőrlésű kenyeret ajánlok jódozott tengeri sóval.
2018. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm chia magot kever a joghurtjába és azt eszi.Próbáld ki hátha beválik.
2018. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
"Abált szalonnát, hagymát .... tengeri sóval." Ez aranyos!!!!
2018. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!