Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges életmóddal beáll a...

Egészséges életmóddal beáll a normál testsúly?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években nem igazán mozogtam illetve rossz minőségű ételeket is ettem. Most áttértem a vegán táplálkozásra, ezzel együtt megszerettem sok zöldséget és gyümölcsöt, illetve tudatosabban táplálkozom (tehát nincs péksüti és random tábla csokik). Nem vagyok duci, inkább normál, de azért a hasamat és a derekamat össze tudom csípni, szóval nem feltűnő, de látni, hogy van rajtam kis felesleg. Ez mellé elkezdtem mozogni, még csak konditeremben van lehetőségem heti háromszor egy órát mozogni, de tavasztól tudok majd kijárni futni. Ilyen életmód mellett lehetséges, hogy beálljon a normális testsúlyom?
2018. febr. 20. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de nem garantált. Én simán túleszem magam bármilyen étrenden (már amire képes vagyok, bizonyos típusú növényi étrend még menne), elég, ha elkezdek reggelizni, garantáltan nem fogyok, de a szénhidrátra vagy zsírra ügyelés lazítása is ezt okozza. Bevallom, nem vagyok könnyű eset, megszoktam a sok evést.

Egy jó, az adott személynek megfelelő, tápanyagdús, laktató étrend sokat tud segíteni. De hiába laksz jól, ha lelki okokból eszel vagy a rossz időzítés miatt.

Némi mozgás is lazán ellensúlyozható evéssel, habár általában ez megint segít. De sokan hízni kezdenek, ha beiktatják a futást, gondolom, főleg azok, akik vérszemet kapnak és mindenfélét befalnak, mert szerintük belefér... Vagy ha éhessé teszi őket a futás.

Ha rendesen edzel, akkor még kis többletben sincs gond, mert izom jön fel, ami később tovább segíti a fogyást, persze ha most szálkásítani akarsz, nem árt odafigyelni, hogy ne egyél túl sokat.


De ha nem nagyon akarsz lehetőleg gyorsan lefogyni, kezdj bele különösebb kalóriafigyelés nélkül, mert simán bejöhet számodra az automatikus deficit, sok ilyen eset van. Ha nem megy, akkor majd szigoríthatsz.

2018. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az evéssel nincs gond, szóval viszonylag nyugodt életem van, zabarohamaim nincsenek, a gond inkább az volt, hogy lusta voltam főzni és sokféle ételt nem szerettem. Most kicsit több időm van és megszerettem magamnak elkészíteni az étkezésemet.

Amikor jobb idő van, akkor eljárok futni, de én pont az ellenkezője vagyok a leírtnak: futás után abszolút kimegy belőlem az éhség :D

Hát, annyira nem fontos, mert tényleg nem zavaróan sok felesleg van rajtam. De mondjuk király lenne, ha májusra már 55 helyett mondjuk csak 51 lennék és nem a vízhiány miatt :)

2018. febr. 20. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!