Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem a...

Valaki segítene nekem a helyes étrend kialakításában?

Figyelt kérdés
Már régóta küszködök a súlyommal. Kb. 1,5-2 évvel ezelőtt sikerült fogynom 20 kg-ot. Ezt azzal értem el hogy 15óra után nem ettem semmit. Napközben is kevesebbet ettem mindenből, kevesebb édesség, kevesebb üditőital. Emellett jártam mozogni is. Tavaly ősztől kezdve viszont sikerült visszaszednem kb. 10kg-ot pedig nem változtattam semmit. Olvastam már hogy az sem jó ha nem vacsorázunk semmit és olyan ritkán eszünk mint ahogy én teszem de nem nagyon tudom mit ehetnék este vagy késő délután. Ha valaki tud tanácsot adni megköszönném! Igazából nem engedhetem meg magamnak hogy diétikus vagy személyi edző tanácsát kérjem ki és azért szeretnék itt tanácsot kérni. Köszönöm előre is!
2010. jún. 8. 23:55
 1/1 anonim ***** válasza:

hi! ezt tegnap írtam egy hasonló kérdésre:


Ne egyél feldolgozott élelmiszereket (liszt, cukor), vagy olyan kaját, ami sejthető, hogy ezeket tartalmazza. Ennyi az alapelv.


proteinbevitelt csirkemellből, pulykamellből tengeri halból old meg.


zsírbevitel: állati eredetűt ne fogyassz, kivéve a halolajat (pl kapszullákban). Extraszűz oliva, esetleg lenmagolaj mehet. (ez utóbbi kiválló telítetlen zsírforrás, sajnos nem olyan finom , mint az extraszűz)


szénhidrát: liszt nem jó, és az ebből készült termékek sem (pl kenyér, péksüti). Ellenben javaslom a barnarizs, v jázminrizs fogyasztását, de mehet a köles, a burgonya is (mértékkel, nem olajban sütve), zabpehely (nem müzli!!! azok nem jók!) hüvelyesek (bab, borsó, stb) zöldségek.


a nap első felében kevesebb proteint, de több szénhidrátot egyél (pl tengeri hal sütve rizzsel, savanyúsággal), a nap végefelé pedig inkább proteint egyél hevés ch-val, pl züldségsaláta olivaolajjal, grillezett csirke-csíkokkal.

2010. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!