Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg beválik ez a módszer...

Tényleg beválik ez a módszer fogyásra vagy ugyanolyan tévhit mint a 90 napos hosszútávra?

Figyelt kérdés

Szóval ez a felezős diéta. Hogy egyek kevesebbet vagy feleannyit. Unom már, hogy 2 hétig bírom a diétákat aztán pár nap alatt visszajön. Életmódot is váltottam és számoltam kcalt de nem jött be mert folyton idegbeteg voltam. Egyébként sem tudom kiiktatni a fehér lisztet a cukrot talán. Szeretnék már egy olyan diétát ami jó hosszútávra. Úgy terveztem, hogy reggelire iszok egy kávét édesítővel, eszek mellé joghurtot vagy zabot vagy tojást. Középsuliba jarok szóval a szendvics az marad, de teljes kiőrlésű és sütök vele 1-1 tojást. Tehát 2 tojásos zsemle. Aztán hazajövök és eszek amit anya főzött de ugye keveset. Állítólag hozzá tud szokni a szervezet a kissebb adagokhoz. Utána fél óra múlva tornázok 40 percet így kezdetben. Vacsorára eszek olyan 120 g körül túrót vagy joghurtot hogy fehérje is legyen azért. Mit gondoltok? Csak attól félek hogy leáll majd egy idő után a fogyás... Mit gondoltok? 3000 kcal körül eszek.

18 éves lány vagyok 163 cm 82 kg.


2018. márc. 5. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ettől még inkább idegbeteg leszel, mert ez elég kevés.
2018. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem váltottál életmódot, az azt jelentené, hogy új szokásokat alakítottál ki és megszoktad őket annyira, hogy most már ezeket érzed természeesnek. Neked éppen az a bajod, hogy ez sosem sikerül.
2018. márc. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs több mozgás, mindenképpen kevesebbet kell enni, mindig így működik afogyás. A felezés csak azoknak jó, akik a felezés előtt elég sokat ettek ahhoz, hogy ez ne koplalást adjon, de elég keveset ahhoz, hogy ez már deficitet okozzon (bár valószínűleg nem sokan esznek dupla kalóriaigény fölött). S persze egészségtelen, ha ez igazi felezés, nem törődve a tápanyagbevitellel...


Úgyhogy nem, nem így kell, hanem életmódváltással, az étkezésre odafigyelve.


Nem mindenki tud vagy akar hozzászokni a kisebb adaghokhoz. Én próbáltam, reménytelen, csak kaparom a falat éhesen egész nap. Igaz, nem próbáltam NAGYON keményen és nagyon sokáig, nem vagyok hozzá elég mazochista. S mégis mi a baj a nagy adagokkal? Fogyni akarok, nem kis adagokat enni.

Amúgy tegnap sikerült kicsiket enni. Sokszor. Egész nap. Így nem tudok fogyni, csak ha nagy adagokat eszem. Ez egy másik fontos dolog: személyreszabott életmód, az az igazi.


A 3000 kcal az eddigi beviteled s 1500-ra akarod levinni? Mert az teljesen OK, már ha bírod, én a te számaiddal jó étrenden sem bírtam olyan keveset enni, de igazából egy rendes anyagcserével és mozgással nem is kell. Majd csökkentheted később.

2018. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mit csinaljak akkor? Mondom nem tudok életmódot váltani csak fél évig bírtam de életem végéig nem bírnám. 1500 felett ettem ami elég jó csak halat meg túrót, zabot, tojást, zöldséget mást nem. Dietetikus írta de nem ehettem pl. rakott krumplit... mit tegyek? Egyszer akarok lefogyni úgy hogy többet ne kelljen!
2018. márc. 5. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyat nem lehet. Ha visszatérsz a fogyókúra után a mostani szokásaidhoz, újra el fogsz hízni. Akkor már jobban jársz, ha beletörődsz, hogy kövér vagy, és nem kínzod magad hiába.
2018. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek?
2018. márc. 5. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre célozd be a 2000 kcal-t, és inkább jobban told meg a sportot. Egyél 5x egy nap, az ebéd legyen a legnagyobb étkezés, ha lehet, akkor a nap közepén, legyen benne meleg leves. Tízórai és uzsonna legyen gyümölcs, vagy joghurt, vagy korpakeksz. Esténként kocogj egy órát.
2018. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!