Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hányat kell csinálni?

Hányat kell csinálni?

Figyelt kérdés

Fogyás a célom de nem tudom hogy kezdjek az edzésnek. Szóval itthon szeretnék súlyok nélkül egyelőre. Van ugye hasprés, guggolás, kitőrés, sumo guggolás, oldal lábemelés négykézláb meg plank. De hogy ezekből mennyit csináljak kezdőként? Plankből hány mp legyen? 10 kg feleslegem van minimum és 82 kg vagyok.

19 éves


2018. márc. 6. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogyás a célod, akkor leginkább egy étrendet kellene összeállítani.
2018. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az étrend készen van!
2018. márc. 6. 19:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Plank: amennyit bírsz, illetve 60 másodpercnél azért abbahagyhatod s nehezítheted máskor. Én a majdnem legkönnyebb planknál 5 másodperc után esem össze, úgyhogy nyilván annyit csinálok.

A többinél is számít, hogy mennyit bírsz, de mondjuk huszas ismétlés fölé nincs sok értelme menni általában, persze kis szünet után mehet több sorozat. Ha túl könnyű így a guggolás, akkor kellenének a súlyzók...

Bizonyos izomcsoportok alaposan kimaradnak, vagy csinálsz arra is saját testsúlyosat, vagy kéne súlyzó. Nemcsak has és láb van, kar, váll, mell, hát, ezekre is kell edzeni.

2018. márc. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tegnap ezt csináltuk crossfitten súlyzós edzés után.

Csináltam már önmagában is és eléggé megterhelő.

Elvileg 20 percen belül kell megcsinálni.


21 fekvő- 21 guggolás- 21 felülés

15 fekvő- 15 guggolás- 15 felülés

9 fekvő- 9 guggolás- 9 felülés

150 jumping jacks

40 kitörés ( minden lépés számít, nem párosával)

30 guggolásból felugrás

20 húzódzkodás ( ehelyett csinálhatsz valami mást, gondolom otthon nem megoldható, a lányok ezt eleve nem nagyon tudják megcsinálni, mi is 20 negatív fekvőt csináltunk helyette)

10 wall climb - azaz fekvőtámaszba helyezkedsz, majd mindkét talpadat a falnak nyomod és szépen elkezdesz felfelé lépegetni amíg nagyjából kézenállás pozícióba nem kerülsz( ez megint csak kérdés,hogy meg tudod e csinálni otthon, érdemes lenne mert nagyon durván hatásos feladat)


Majd végül

9 fekvő- 9 guggolás -9 felülés

15 fekvő- 15 guggolás -15 felülés

21 fekvő- 21 guggolás -15 felülés


Amint látod nem feltétlen kellenek eszközök,hogy "legyilkold"magad, ezek mind alap, egyszerű feladatok (nagyrészt) és mégis kiveszi minden erődet.

Nem kimondottan kardió, de mégis azzá válik hiszen törekedni kell a tempóra.


Próbáld ki :)

2018. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja igen és végén 3X1 perc plank levezetésnek! :)
2018. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!