Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le?

Hogyan fogyjak le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves lány vagyok (októberben 14) 160 cm magas és 78-79 kg (aki lát azt mondja hogy 70-nél biztosan nem vagyok több de a mérleg mást mond.)

Reggelinél beviszek 450-500 kalóriát (iskolai étlap azt irja hogy egy szelet kenyérben amin van margarin meg felvágott ennyit tartalmaz) ebédre olyan 900-1000 kalória körül (menzai kaja, mindent megeszek) vacsorára kb. annyit mint reggelire. Közben nem igazán tartok egyéb étkezéseket, egy hónapban egyszer eszek csokit vagy chipset, gyors kaja évente 2-3 alkalommal.

Az úgy jó lenne hogy nem az összes ebédet eszem meg, vacsorára eszek egy almát abonett kenyérrel, és hétvégén tornászok? (sajnos hétközben nincs rá időm) Ha jobb lesz az idő futni is elmegyek anyukámmal. Válaszokat köszönöm!

:)


2018. márc. 8. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem, az nem jó, hogy az egyetlen potenciálisan értelmes étkezés egy része helyett szénhidrátot eszel s vacsorára is csak egyszerű cukrot összetett cukorral.
2018. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ebédre 1000 kcal-t megeszel? Az nem gyenge. Mennyit eszel basszus? :D Ne edd pukkadásig magad és jó lesz. Nagyon sok ebédre az a mennyiség, abból 2 ember majdnem jól lakik:D
2018. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1000 kcal másfél szendvics.

Nem kell 'pukkadásig' ennie magát.


Muszáj menzán enned? Én is ott ettem sokáig, de ugye szodexós volt és egy idő után már nem lehetett megenni.

Napi 5x-i étkezést mondanak egészségesnek.

Sportolj, igyál sok vizet és számold a kalóriákat. Én is ódzkodtam a kalóriaszámlálástól, de semmi ördöngősség.

Beírod az ételt, hogy kb hány deka és kiszámolja neked. Még célt is állíthatsz be, jó kis cucc.:D

[link]

Nagyon régóta nem fogytam semmit, most ezzel 2 kilót másfél hét alatt. Ajánlom.:)

2018. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú baxus akkor az étlapon rontanak el valamit :D

Szerintem mindenki tudja hogy milyen egy menzai adag, és hogy mit adnak enni ebédre. Tele enni magunkat nem lehet vele, de akkor hogyan jön ki a 900-1000 kalória? :D

2018. márc. 8. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"1000 kcal másfél szendvics."


Ezt meg hogy szülted meg? Mégis milyen szendvicseket eszel te? Jesszusom :D

2018. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már a hülyeséget. Dehogy 1000 kcal másfél szendvics. 1000 kcal a napi szükséges kcal fele. Nehogy már ezt másfél szendvics tegye ki. Ennél nagyobb hülyeséget még nem is hallottam.
2018. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan fix dolog, hogy "szendvics". Ez nem mond semmit, még az összetételről is keveset, nemhogy a kalóriáról.

Egy szokásos szendvics persze apróbb, de kinek kis zsemle, kinek 2 szelet kenyér (a párom néha vág az igazán nem nagy, minisütőben sütött cipójából, múltkor egy szelet 20 dkg volt. jó, egész szelet, nem fél, de nem kevés kalória), kinek 1 vékony szelet felvágott egy salátalevéllel, kinek rántott hús, kinek 2 főtt tojás plusz egy vastag szelet sajt.


A mai menzai ebédekről fogalmam sincs. 1000 kcal nem kevés ebédre, de nem is olyan nehéz összehozni. Az én régi menzai ebédeim anno garantáltan nem közelítették meg ezt a szintet, kifőzdében viszont fölé tudok menni, de ott azért a félkilós babfőzelék, alapos desszert is kell hozzá (sok ember van, akinek a jóllakáshoz, vagy akár az éhség majdnem teljes elveréséhez sok kalória kell. ha ezzel tartósan jól is lakik, az ilyen egyen ritkán sokat, az is OK, az összbevitel a döntő, az elosztásban van szabadságunk).

2018. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Almát felejtsd el, ha enni akarsz, akkor délelőtt.

Este egyél túrót, salátát, halat, a lényeg, hogy valami olyasmit, amiben nagyon kevés a szénhidrát, még jobb, ha egyáltalán nincs.

Az abonett mehet reggel, hagyd ott a sulis kenyeret, pakold át róla a felvágottat magadnak. :) Vihetsz mellé főtt tojást 1-2 db-ot, ha van reggel +10 perc megfőzni.

Ebéd maradhat, sulis vagy, persze, hogy azt eszed, ami jut. :)

2018. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a legegyszerűbb, ha elkezdenél normálisan edzeni. Nem hétvégi kis kocogásra gondolok, hanem normális heti 4-5 edzésre.
2018. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!