Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy genetika...

Lehetséges az, hogy genetika miatt nem tudok fogyni? 14l

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék lefogyni,sajnos nem sok sikerrel. Régebben rengeteget ettem,mostanra kevesebbet és nem eszek chipset stb..,cukros üdítőket is hanyagolom.(zöld teát szoktam inni,de nem ízesítem). Heti 3 tesi mellett kötelező úszás van(1.5 óra keddenként),valamint itthon is edzek. De semmit sem fogytam:/ Anyum azt mondta,hogy én sosem lehetek vékony,mivel ilyen a genetikám. Ez nagyon elvette a kedvem az egésztől.166 cm vagyok és 70 kg,ami rengeteg. Legalább 10-15 kgt kéne leadnom,de tudom,hogy ez nem fog egyhamar sikerülni. Tudnátok segíteni,hogy esetleg min változtassak? Vagy tényleg lehetetlen fogynom?
2018. márc. 8. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Orvosnál kéne erre rákérdezned, de igen egyébkènt sajnsos lehetséges.
2018. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem,akkor majd elmegyek orvoshoz.:/ Köszi a választ.
2018. márc. 8. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Lehet gyorskaja nélkül is túlléped a kalóriaszükségletedet úgy hogy észre sem veszed. Számolgass ha ennyire nem megy máshogy. Nézz utána mennyire van szükséged és tartsd be.
2018. márc. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, amit az utolsó mond. Rajtam például van 10 kiló plussz. Mióta az eszemet tudom sportolok, versenyzek, tesi tagozatra jártam.

Nem ettem semmilyen mekis kaját vagy ilyeneket, oda nem jártunk. Chipset se vittem túlzásba, mindig vizet ittam, mégsem fogytam, hanem lassan, de biztosan híztam.

És miért? Mert mamám nagyon jól főz...:D

Magas kalória tartalmú ételeket ettem, abból sokat. Próbáld ki a kalóriaszámolást, én először nagyon nem akartam, apám most is hülyének néz, de nem baj, megéri.

Persze elmehetsz orvoshoz is, nem árt tudnod, hogy mennyire érdemes próbálkoznod.

De azért szorítok, hogy ne genetikai oka legyen. Sok sikert!:D

2018. márc. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehetséges. A genetika max abban játszik szerepet, hogy valakinek nehezebb lefogynia, de olyan nincs, hogy a genetika miatt nem tudsz lefogyni. Az csak kifogás, könnyebb azt mondania anyukádnak, mint hogy odafigyeljen és normális kajákat főzzön. Le tudsz fogyni, csak oda kell figyelned rá.
2018. márc. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát,rengeteget segítettetek. A kalóriaszámolást feltétlenül elkezdem:D
2018. márc. 9. 07:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Genetika az, hogyha pl. nehezek a csontjaid. Ne csak a kilókat nézd, hanem hogy mit látsz, ha tükörbe nézel. Ha sok a husi itt-ott, akkor van miből fogyni. Ha genetika, akkor lehetsz nagyon formás, csak pici és törékeny nem leszel soha.

Én mondjuk magasabb vagyok, mint te, magasság alapján kiszámítva az optimális súlyom 61-77 kiló között lenne, 69 körül lenne tökéletes. Számok alapján legalábbis. Alkatilag viszont olyan vagyok, hogyha lefogynék 80-82 kg-ig, akkor onnantól kezdve fizikailag nem lenne miből fogyni, szóval amit a számláló kidob, az lehetetlen.


A te optimális súlyod egyébként ugyanezen elvek szerint 52-66 kg között van, 59 kiló körül lenne az átlag.


Ha nem gyanakodtok hormongondra vagy hasonlóra, akkor a helyedben egy környékbeli edzőtermet is felkeresnék. Ott szokott lenni olyan digitális mérleg, ami testzsírt is mér, kérj segítséget, mérjenek meg! Ami testzsírt az kihoz neked, abból pár kilót le kell vonni (hiszen nőként van cicid, stb., illetve minden testtájon van valamennyi természetes zsírszövet, ami nélkül csont-bőr lennél), de nagyjából megmutatja, hogy maximálisan hány kilót tudsz lefogyni.


Lényeg a lényeg, ne csak a mérleget, hanem a tükröt is nézd! De fogyás szempontjából nem létezik genetika. Ha lassabb az emésztésed, lassabban fogsz fogyni, de lehetetlen nincs.

2018. márc. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valakinek a csontjai nehezebben az átlagnál, az max. 2-3 kg eltérést jelent egy felnőttnél. Egy 14 éves gyereknél még annyit sem. Egy átlagos felnőtt nő csontváza 11-13 kg...


Amíg nem írod le egy hétig grammra pontosan, hogy mit ettél, de MINDENT, még a kávéba tett tejszínedet is, addig nem fogod tudni, hogy "kevesebbet" vagy "többet" eszel. Ez nagyon csalóka, én meg voltam győződve arról, hogy "nem eszem sokat", aztán mikor írtam egy hétig, láttam, hogy 2000 kalória fölött volt összesen a sok kis apróság...

Szóval kezdd ezzel, és akkor menjél orvoshoz, ha egy hónapja max. 1500 kalóriát eszel, sportolsz, és mégsem fogytál...

2018. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy nehéz csontozat.


Nincs pajzsmirigy alulműködésed?

2018. márc. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyem rendben van. És nézem a tükröt is,főleg a combom vastag,de a hasam is elég hájas:/ Le fogom irni,hogy miket eszek,aztán változtatok,számolom a kalóriákat. Az edzőterem nagyon jó ötlet!:D Tesin mértük a testzsirszázalékot,emlékszek,hogy elég magas volt,szóval tényleg van miből fogyni.Az iskolában a védőnő is mondta,hogy fogynom kellene. Szerintetek ha beindul a fogyás 1-2 hónapon belül látszani fog a változás,vagy a genetika miatt több idő?
2018. márc. 9. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!