Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam magam hozzá...

Hogyan szoktassam magam hozzá az egészséges ételekhez?

Figyelt kérdés

Soha nem szerettem különösebben a zöldségeket és gyümölcsöket.

A fehérje tartalmú ételekből meg mindig csak pár falatot tudtam és tudok a mai napig megenni.Egyszerűen rosszul leszek tőle,legyen az hús,hal,joghurt,tojás,túró.Tejet egyáltalán nem iszom.


Így mégis hogyan fogyhatnék le?Erőltessem,majd jó lesz az?

A másik,hogy 30 éve rosszak a táplálkozási szokásaim és baromi nehezen megy,hogy megvonjam magamtól a szénhidrátot.Nem tudok aludni és idegbeteg vagyok ha nem eszek egy nap olyat ami nem diétás.


Erről kinek mi a véleménye?


2018. márc. 16. 01:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy marad a koplalás?

Nem vagyok nagyon kövér,de 10-15 kg lemehetne...

A hányinger mitől lehet a fehérjét eszem?Ami ugye nem ártana,hogy legyen valami formám is...

2018. márc. 16. 01:19
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

A fogyáshoz 5 dolog kell az én nézetemben: kevesebb energiabevitel, keringés javító mozgás, erőnléti mozgás, normális kaja és akaraterő. Ha az utóbbi nincs meg, és nem vagy képes mást megfizetni, hogy noszogasson, akkor hagyd a fenébe az egészet.


Nem rögtön megvonni kell a szénhidrátot. Ha szigorú diétát akarsz, azt meg lehet oldani, de érdemes átszoktatni magad hétről-hétre és nem elhinni, hogy minden 1 nap alatt meg tud változni, mert az mind kamu.

A szénhidrátra szükség van. Ez tény. Nyugodtan olvass utána, de más is alá támaszthatja. Csak nem mindegy, hogy milyen szénhidrát.


Ha komolyan gondolod az egészet, akkor egy táplálkozás szakértővel beszéld ezt meg, hogy hogyan tudod ezt fokozatosan átállítani.


Ha nincs annyi akaraterőd, hogy megegyél egy répát, vagy egy almát, vagy bármi vitamin és rost tartalmú ételt magában, akkor meg hagyd a fenébe, nem neked való az egészséges táplálkozás. Élj boldogan és egyél egészségtelenül. Nem ér annyit az egészséges táplálkozás, hogy utána mindenki (saját magadat is beleszámolva) megutáljon azért, mert nyafogsz, hogy nem eszel rendesen.


A hulladék kajákat dobd ki első körben: csipsz, cukros szemetek, felfújt fehérkenyér, meki, sült krumpli, rántott hús, olajos-zsírós szarok. Állj át a teljes kiőrlésű kenyérre, rizsre, barnarizsre, bulgurra. Kaja mellé egyél zöldséget is, ne csak zöldet zabálj. És ha mindenképpen kemény diétát akarsz, próbálj ki többet. Nekem a intermediate fasting vált be, 2 hónap 10% súlyból, első 10 nap volt megerőltető és a vége már nem volt nehéz. 20 napig csináltam. És utána is megvolt a hatása a fogyásnak. Nekem ettől beállt egy kevesebb kaját igénylő szükségletem.


Fehérjéről meg annyit, hogy ha edzel, úgysem tudsz annyit enni húsból, amennyi kell. Ha meg nem is edzel és még így is utálod a húst, akkor vagy szójázzál, vagy vegyél port. Olcsóbb és nem kell szenvedni sokáig az ízével, le lehet öblíteni gyorsan, miután bekeverted és lenyelted. Ha csak a táplálék kell, mert utálod az ízét, akkor ezek pont jók lesznek neked.


Ha idegbeteg vagy, akkor szedjél B komplexet magnéziummal. Idegregeneráló hatása van, de étvágyat is csinál.

2018. márc. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2x már lefogytam 17 kilót,de azt sem tudatosan.

Első alkalommal új munkahely,az állandó stressz és az állómunka volt az oka,na meg hogy nem volt időm enni.Munkaidőben nem ettem,mert nem szeretek mások elött enni..

Másodszorra szülés után ment le magától.

70 kilónál viszont úgy megálltam,mintha kötelező lenne.

Valószinűleg tényleg szakértő tanácsát kellene kérnem.Annak úgy semmi értelme hogy pár napig eszem a húst zöldséggel,zabkását,salátát,gyümölcsöt,ha pár nap után tépem fel a hűtőt a felvágottért meg a megszokott házi kosztért.

Lehet hogy érzelmileg függök ezektől a szaroktól...Ha csak egészségeset eszem,akkor csak azt érzem hogy van valami a gyomromban,de ha a szám ízére valót fogyasztok,akkor viszont megnyugvást érzek.


Ja,és nem fogyasztok nasikat.

2018. márc. 16. 02:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet a növényi fehérjékkel? Azok is jók, csak kicsit jobban oda kell figyelni, hogy jó legyen az aminosavprofil.

Fehérje a puszta létezéshez is kell, alak ide vagy oda, persze izmosabban, aktívabban nagyobb az igény rá.


A minimális zöldség és gyümölcs necces, de az egészség s nem feltétlenül a fogyás miatt, engem ezek inkább akadályoznak, csak szeretem őket plusz a zöldség amúgyis szükséges számomra, kissé felborulna a tápanyagbevitelem, ha túlzottan lecsökkenteném a szintjét...


Miért kéne megvonnod a szénhidrátot? A fogyáshoz kalóriadeficit kell, nem pedig kevés szénhidrát (bár van, akinél a kettő nagyon erősen összefügg).


A függőséged, akár lelki, akár fizikai, elég komplex probléma lehet, ezt ennyi alapján s én, a nem szakértő nem fogom kicsit sem kibogozni... Fokozatos életmódváltás, esetleg? Nem akárkinek megy a drasztikusabb. Vegyél ki olyan előnytelen elemeket (vagy csak minimalizáld, sokunknak ég és föld a nagyon ritka, nagyon kevés és a totál semmi között a különbség lelki szempontból), amikhez annyira iszonyúan nem ragaszkodsz. Pl. én kivettem a cukrot, de bent hagytam a cukortalan édességeket. A túlzott szigort nem bírnám, de időben is változó ,hogy mire vagyok hajlandó.

30 év megszokása igen kemény, ezt tapasztaltam... De azért a nem túl zavaró változások meg tudnak gyökeresedni. Ha fontos számodra az élvezetes evés, akkor nyilván az egészséges táplálkozást is úgy kell csinálnod, hogy jókat ehess. Nem egyféle, ráadásul sivár egészséges étrend van, szerencsére...

2018. márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért leszel rosszul a fehérjétől, mert gyenge a gyomorsavad, ezért nehezen tudod megemészteni. Erősíteni tudod savas dolgokkal (pl. savanyúságok, citromlé, almaecet, savanyú gyümölcsök).

A sok cukor, finomított szénhidrát függőséget okoz (és lehet miattuk is kevés a gyomorsavad). Nem egyszerű hirtelen és teljesen elhagyni ezeket, fizikai rosszullétet is okozhat (nálam pl. volt fejfájás, szédülés, gyengeség 3-4 napig). De nem is muszáj, sokszor már az is jó, ha odafigyelsz és próbálsz sokkal kevesebbet enni belőlük, azt is jobb forrásból.

Másik dolog, hogy én nem értek egyet azzal, hogy a fogyózók egyszerre akarják a béka feneke alá csökkenteni a ch- és a zsírbevitelüket. Valamiből kell az energia, még ha kevesebb is. El kell dönteni, melyik legyen a kevés: a ch vagy a zsír (az optimális fehérje adott, nem érdemes túlzottan alá vagy fölémenni). Én a szénhidrátra szavazok, mivel annak van inzulinválasza, ami elősegíti a zsírraktározást. De ebbe még bőven belefér egy halom zöldség, egy kis gyümölcs, esetleg más is.

Ha nem jellemző rád a zöldség- és gyümölcsevés, akkor apránként kell hozzászoktatnod magad az ízükhöz. Ha nem eszel cukrot, a gyümölcsök, édesebb zöldségek (pl. borsó) egy idő után sokkal finomabbnak fognak tűnni.

Az időszakos böjtölés amúgy nem rossz ötlet, ha már felvetődött.

2018. márc. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az mellett döntöttem,hogy inkább apránként szoktatom hozzá magam a zöldségekhez-fehérhúsokhoz.A cukrot is minimanizáltam,csak a reggeli kávémba rakok.

Valószinűleg az utolsó válaszolónak van igaza,a gyomrom a ludas.Nagyon sok a visszaáramló savam és nyombélfekélyem volt,ami lehet kiújult.

2018. márc. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!