Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend és edzés jó...

Ez az étrend és edzés jó súlyvesztéshez?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 158 cm, és van rajtam kb. 30 kg felesleg. Elkezdtem egy diétát, vagyis inkább életmódváltást. Szeretném, ha megkukkantanátok, hogy jól csinálom-e.

Ébredés után éhgyomorra 1000 mg folyékony L-karnitin és egy adag Scitec Fat Attack Reform.

Fél órára rá felpattanok a szobabiciklire, és egyenletes tempóban tekerek 50 percet.

Utána egy adag protein shake 2/3 rész vízzel és 1/3 rész tejjel. (Protein Delite).

Ebédre vagy hal (tőkehal v. lazac) vagy pulykamell fél kupak olívaolajban sütve, mellé vagy párolt zöldség (főleg brokkoli) vagy görög saláta (mínusz a feta sajt).

Néha csinálok hozzá "szószt", ami vmilyen salátaöntet fűszerkeverék, amit kaukázusi kefírben keverek el.

Este pedig iszok egy PowerLine shake-et tejjel. (1 dl)

Inni vizet iszom és jeges teát. (Normális filteres teát csinálok, csak behűtöm, és nem ízesítem semmivel.)


2010. jún. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Anyám, kaját nem akarsz enni? Nem bántásként, de kiadtál rengeteg pénzt ezekre a .... porokra, és ezeket iszod/eszed (?) étkezések helyett. Ne csináld már! És a kevés feta sajt megártana? Egyél rendesen! Teljeskiőrlésű pékárút/zabpehlyzet reggelire... gyümölcsök, zöldségek hol vannak?
2010. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a kalóriákat belövöd, akkor tökéletes! lenne...

De fogyassz reggel valami összetett szénhidrátot bicikli után, mert így be fog lassulni az anyagcseréd. A helyedben még egy plusz étkezést beiktatnék és ha van időd a reggeli bicikli mellett még elmehetnél heti 2-3 alkalommal este -ha nem is futni a nagy felesleged miatt-, de gyalogolni erőltetett menetben.

A protein Delite NEM JÓ DIÉTÁBA!!! Az egy cukros desszertfehérje ami nagyon rossz ha fogyni szeretnél.

Helyette legközelebb vegyél egyszerű koncentrátumot vagy Anabolic Whey-t.

A PowerLine shake nem tudom micsoda, de ha egyszerű szénhidrátot (cukrot) tartalmaz akkor azt is leváltanám.

És fogyassz legalább 1200 kalóriát naponta, ha ennél sokkal kevesebbet eszel akkor a szervezeted meg fog ijedni és minimálisra lassítja az anyagcserét.

Az első 2 hétben sokat fogsz fogyni súlyból (5-6 kg akár), de nem kell megijedni, ez a vízveszteség miatt van.

Utána próbáld úgy belőni a diétát hogy heti 1-1,5 kg legyen a maximum amit fogysz.

Üdv!

2010. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kedves első! Te mi a rákért jössz okoskodni ha azt sem tudod mik azok a táplálékkiegészítők? :)

A gyümölcsben egy dolog jó, a rostanyag azt leszámítva fruktóz az egész. Diétában nem a legjobb gyümölcsöt enni.

Zöldséget eszik, mint írta.

Pékáru??

A zabpehely az egyetlen amit jól írsz, az tökéletes reggelire.

2010. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is csak az előzőnek tudok igazat adni.


Tök jó, hogy eldöntötted, hogy diétázni szeretnél, és maga az étrend se lenne rossz, csak rengeteg táplálékkiegészítőt veszel! Egyrészt pénzkidobás, nagyon drágák, és maximum csak az étel negyede lehetne porokból.


Nincs semmi olyan étel amit szívesen ennél, de nem hízlal?


Az L-karnitin és a 1 db Protein shake maradhat, a többi 3 étkezést próbáld meg lecserélni. Az ebéd ötleted nagyon jó, azt ehetnéd kétszer 1 nap. Reggelire egy kis teljes kiörlésű kenyér sonkával, zöldségekkel, és már meg is van a 4 étkezés.

2010. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezek inkább úgy hangzanak, mint egy testépítő diétája szálkásító fázisban... de te nem vagy testépítő. Mi lesz, ha le is fogysz, de ezt abbahagyod? Gondolod, így marad majd a súlyod? Szépen visszamegy az összes háj, sőt, kamatostul fogod visszahízni, ha ezt abbahagyod. Miért nem váltasz életmódot, amit egész életedben be tudsz majd tartani? Vagy talán ilyen csodadolgokon fogsz élni egész hátralevő életedben? Dietetikushoz fordulnék a helyedben sürgősen.
2010. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor mégis csak nekem volt igazam. (az első válaszoló) ui: láttál már valakit gyümölcstől elhízni?
2010. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, gyümölcstől nem láttam senkit elhízni, de olyat már láttam akinek szépen akadályozta a sok gyümölcs (=cukor) a fogyását.
2010. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!