Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta mellett miért hízom?

Diéta mellett miért hízom?

Figyelt kérdés
Három hete odafigyelek az étkezésemre, salátát salátával eszem, zsírszegény joghurtot teszek rá, már nem nasizok este, vacsorára már húst sem teszek a saliba stb. Nem koplalok, ésszel, de egészségesen eszem és kevesebbet. Emellett két hete minden este ittam "fogyasztó" teát, nem vártam tőle csodát de a kettő együtt helyrehozta az emésztésemet. Tudom, ennyi idő alatt gondoltam hogy nem fogok lefogyni, de egy kilóval többet nyomok!! Ez normális, vagy mi a fenétől lehet?

2018. márc. 18. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem jó a diétád.


Tűzz ki egy napi kalória- és szénhidrátcélt, és ahhoz tartsd magad, pl. 1600kcal és 160-200g szénhidrát. Ha edzel is, akkor több.


Ne legyen egyoldalú az étkezésed, minden tápanyagcsoportból egyél, úgy állítsd össze az étrendedet, hogy minden legyen benne.

2018. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiló még akár ingadozás is lehet, de három hét alatt valóban fogyhattál volna. Több oka lehet, vagy még mindig sok az összkalória, vagy lehet valamilyen anyagcsere-betegséged. Ha rostosabban étkezel, akkor a beleidben tartózkodó étel súlya nagyobb lehet, mert a rost vizet vesz fel. Ezen kívül lehet, hogy korábban nem ittál eleget, a kiszáradás okozhat egy-két kiló mínuszt.
2018. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%
Használd a kalóriabázis weboldalt. Rengeteg kaja be van táplálva, és mindent nyomon követhetsz.
2018. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Első körben megnézheted, mennyit eszel. Ha a kalória jónak tűnik, akkor türelem, bár 3 hét alatt semmi (az 1 kg plusz is semmi, a testsúly lazán ingadozik ennyit, sőt többet), nos, az nekem sem tetszene, rendes kalóriadeficitnél elvárható a fogyás, de vannak érdekes dolgok, érthetetlen stagnálás, lehet, hogy annyira máshogy eszel, hogy több a salakanyag és meglepően sok vizet tartasz vissza... De azért gyanús.
2018. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Naponta 3-4 liter vizet megiszom, és látogatom is rendesen a mellékhelyiséget :) Viszont akkor mégjobban próbálok odafigyelni, kipróbálom ezt a kalóriaszámlálást.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. márc. 18. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A víz és az ürítés gyakorisága nem kifejezetten számít, semmi köze a kalóriaegyenleghez (illetve az utóbbinak sokszor van, több evésnél várható, hogy többet ürítsünk. amikor jól fogyok, akkor megyek legritkábban, hisz akkor kicsi a salakanyag mennyisége. aki fogyáskor nagyon más étrendre tér vagy az ürítéskori mennyiség dinamikusan tud változni, annál ez lehet más, persze).
2018. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hány kanál cukorral iszod a fogyasztó teát? Méz? Tészták? Pékáru?

Mi az, hogy nem nasizol este? Nap közben nasizol?

Ésszel, de egészségesen enni arra elég lehet, hogy ne hízzál, de a fogyáshoz nem biztos. Nem beszélve arról, hogy mi él az emberek fejében az egészséges ételekről, mert ez a kifejezés bármit jelenthet.

Lehet, hogy menstruálni fogsz és visszatartja a vizet a szervezeted, ezért jött fel a 3. hétre egy kis plusz.

Mennyiséget sem írsz, lehet, hogy ami nálad "kevesebb", az még mindig több, mint amennyit a fogyáshoz be kéne vinned.

2018. márc. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!