Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrat ajánlatok?

Milyen fogyókúrat ajánlatok?

Figyelt kérdés

Nagyon tudatlan vagyok, sosem fogyókúráztam még. Ha volt feleslegem, az valahogy mindig lement. Viszont terhesseg es szoptatas alatt nagyon sokat híztam. Nemreg hagytam abba a szoptatast, szoval ideje nekivagnom.

Nem célom a rohamos fogyas, inkabb a lassu komotos.

Tornazni maximum napi 20 percem van a lanyom mellett.

Milyen fogyokurat ajanlatok?

1 honapja neki kezdtem egy olyan jellegű "fogyokurahoz", hogy delutan 2-ig alapjaraton eszek mindent. Annyi, hogy cukrot kicsereltem xilitre, feher lisztet zablisztre, a kenyeret teljes kiorlesu kenyerre (nem eszem sok kenyeret). 2 utan meg csak feherjet eszem.

Szerintetek ez jo irany a fogyashoz? Vagy inkabb valtsak a 160g-os szenhidrat dietara? Tanacstalan vagyok.


2018. márc. 24. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a kalóriaszámlálást ajánlom. Ha megadod a magasságod és a súlyod, tudok pontosabbat mondani.
2018. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
177 cm es kb 90 kg. Nincs merlegem, de nemreg 92 kg voltam.
2018. márc. 24. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

A te módszered is működhet, de lehet drámaian rossz is.

160g... Úgy érted, déután 2-ig még annál is többet eszel most? S a 160g se jön be akárkinek.

Nos, én nem számolnék (évekig számoltam, iszonyú macerás, korlátozó és semmit sem ért, persze aki betartja a jól megválasztott keretet, annak biztos a siker), a számoláshoz amúgyis kell egy jó étrend, amivel simán megoldható a deficit. A jó étrend és jó elosztás (jó esetben mozgással) pedig számolás nélkül is sikeres lehet. Én mindig így fogytam. Attól még hasznos néha számolni, informatív.


A lényeg ugye a megfelelő mennyiségű és összetételű étel bevitele. Hogy ez hogyan képes jóllakatni egész napra, nos, az ehhez szükséges trükköket neked kell megtalálnod, ebben nagyon eltérünk. Mindenképpen legyen jó étrended, a napi 20 perc torna pedig sokkal jobb, mint a semmi. Ahhoz képest, hogy nem értesz hozzá, egészen jó ötleteid vannak. Szerintem csináld így, ahogy gondolod s meglátod, lesz-e eredmény, jó esély van rá.

2018. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Akkor az 1200 kcal neked kicsit kevés lesz, 1500 kalóriát javaslok naponta. Fogyás közben több fehérjére van szükség, napi mennyiségnek 90 grammot ajánlok. (Természetesen ennek energiatartalmát is bele kell számolni az 1500 kalóriába.) Ha tényleg fogyni akarsz, alapvető fontosságú egy személymérleg, különben honnan tudod, hogy haladsz? Olyat jevaslok, ami testzsírt is kalkulál, ma már alig drágább az ilyen típus. Az ételek méréséhez elengedhetetlen egy digitális konyhamérleg. A súlyodon kívül a különböző méreteidet is érdemes figyelni (pl. derék, mell), mert az ember hajlamos azt mondani fogyás után, hogy "ugyanúgy nézek ki", de a számok nem hazudnak.
2018. márc. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem elengedhetetlen, ugyanis fogy mérleg nélkül is, a centivel pedig látja is, ha szemmel nem.

A digitális mérleg hasznos, számoláskor pedig kötelező.


A kalóriát be kell lőni, én sokkal kisebb magasság, súly mellett, hasonlóan semmi mozgással kb. 2000 kcallal fogytam (nem gyorsan, de elégedett voltam), de tudom, hogy az anyagcserém nem lassú (nem is nagyon gyors). Ha valaki bírja a kicsit kevesebb kalóriát, az persze jóval gyorsabb fogyást eredményez. Ki kell próbálni.

2018. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!