Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ilyen...

Szerintetek normális ilyen esetben 3 hónap alatt 11 kg?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki velem egy idős (24 éves, lány). Kb. 167 cm magas. Kövér sosem volt, max husis, cca. 70 kg lehetett a súlya amikor el volt hízva, de nem látszódott meg extrémen rajta. Elkezdett fogyókúrázni és egy posztjában azt láttam, h kiírta, h augusztusban és szeptemberben is 4-4 kilót fogyott... Ez reális ilyen esetben? Azt mondják, h aki ésszel csinálja és nem 100+ kg, az heti 0,5kg-ot veszít, ő meg 1 hónap alatt -4kg? 2 hónap alatt 8kg? Lehetséges, h koplal, vagy tényleg minimális mennyiségű kcal-t visz be? Egyszer láttam nála, h feltett egy napi kajáját, pontosan nem emlékszem, de reggeli update puding, tízórai banán, ebédre kis dobozka csibemell, zöldség, és a vacsi is csibe+zöldség volt... De mégis, egészséges módon adhatta le azt a 8 kg-ot a 2 hónap alatt kb. 70kg-ról indulva?
2018. márc. 28. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Szálkásításkor a testépítők is heti 1 kilót céloznak, kicsit kemény, de az még egészségesen, minimális izomvesztéssel elérhető, hiába nincs rengeteg felesleg. Aztán másutt olvastam érdekes dolgokat a kis felesleg melletti zsírbontás üteméről, de az erős ellentétben volt mindenféle logikával és tapasztalattal.

Úgyhogy a tempós fogyás heti 0.5-1 kg, szóval az ismerősöd jól fogyott, egyáltalán nem tuti, hogy koplal. Nekem hasonló szinten 1400 kcallal menne a heti 1 kiló, nekem még minimális séta (1.5-2 óra) mellett... Rendes edzéssel ehetnék 2000 kcalt is, miért ne? Nem a kalóriaBEVITEL számít, hanem a kalóriaDEFICIT. Ehetsz te 3-4000 kcalt is, ha sokat edzel, jól fogysz... Csak ugye sokunk nem hajlandó/bír sokat edzeni...


Te láttad a napi ételét, mondjuk a leírás alapján valószínűleg keveset eszik, a sovány hús zöldséggel még koplalás. Nincs valamirevaló kalória, csak a bizonyára nem sok banán és puding. Fehérje, zöldség mellé kéne egy csomó szénhidrát és/vagy zsír, mondjuk zsír eleve kell egy kevés.

2018. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Ezzel az étrenddel adta le. Ez a fogyás belefér a normálisba. A szénhidrátot visszavette, fehérje megvan, sok zöldség.

A leírtak alapján teljesen okés.

Az emberek akkor csodálkoznak rá ilyesmire, amikor hiányosak vagy tévesek az ismereteik.

2018. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én örülök neki, h leadta, de teljesen meglepett, mert én ezt a kajamennyiséget kevésnek gondoltam volna :) Nem állítottam, h igazam lenne.
2018. márc. 28. 10:32
 4/6 anonim válasza:
+ ha kevesebb szénhidrátot eszik, és több vizez iszik, a szervezet nem fog annyi vizet raktározni, az is lehet 1-2 kilo :)
2018. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, a víz visszatartás. Ebbe beleszól még a nőknél a menstruáció is, úgyhogy lehet ez is 1-2kg plusz, ill. minusz.
2018. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

Gondoltam a vízre én is, de elvetettem, mivel mindkét hónapban 4 kilót fogyott. A vízvesztés inkább az elején van.


De ez akkor sem simán erősen szénhidrátcsökkentett étrend, mivel zsír sincs, már a leírás alapján, de kétlem, hogy az elkészítéshez özön zsírt használt volna. Emiatt koplalás.

2018. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!