Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy ha nem...

Hogy lehet az, hogy ha nem reggelizek, akkor kevésbé vagyok éhes délelőtt, mintha ennék reggel?

Figyelt kérdés
Eddig mindig reggeliztem, viszont tegnap kimaradt reggel az evés, és egészem délutánig nem is voltam éhes. Ezzel ellentétben eddig minden nap már 10-11 óra körül éhes voltam.

2018. ápr. 2. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de világéletemben ilyen voltam, gyerekkoromban ezért is utáltam a reggelit.

Most már fokozódott a helyzet. Ha egész nap jóllakott akarok lenni egész rendes kalóriadeficitben is (ami nekem szuper nehéz), akkor csak ebédelek (kár, hogy ezt mégis nehéz összehoznom, mindig szerettem vacsorázni).


Nálad nem tuti, hogy ez van, mert egyetlen esetből még nem lehet következtetni sokra. Van, amikor az ember egyszerűen nem éhes, s van olyan nap, hogy képtelen jóllakni. Legalábbis nekem mindkettő előfordul nagyritkán.


Fura az ember. A tudományos magyarázatot sajna nem tudom, de van, aki leginkább csak az evés miatt éhezik meg, az éhgyomrot szokatlanul sokáig remekül bírja, jóllakottan (nem tart akármeddig, persze, nálam 20-24 óránál jelentkezni szokott valami enyhe éhség, néha pedig még hamarabb. van, aki soha nem éhes, napok után sem, node az akkor sem az, ha reggelizik).

2018. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, rosszabb ha reggelizek. És nem csak azért mert hamar éhes leszek hanem reggel nagyon sokat tudok enni. Néha annak is örülök ha ebédelni tudok egy kiadós reggeli után. Szóval nekem a reggeli nem jön be.
2018. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint azért örülök ha tudok ebédelni mert elfogy a kalóriám ebédre és egy normális adag kaja nem jön ki belőle, na :D
2018. ápr. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Velem is így van, persze az sem mindegy, mit és mennyit eszem reggelire. Szerintem a vércukor ingadozása a magyarázat.
2018. ápr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már évek óta naponta 2x eszem: 11 körül és este 6 körül. Így sokkal jobban érzem magam, mint amikor próbáltam betartani az "egyél sokszor keveset" szabályt. Mindenkinek máshogy működik ez, neked is ki kell tapasztalnod, hogy számodra mi a jó.
2018. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor valamilyen okból kihagytam a reggelit, néha elmúlt az éhség, s sokáig nem is tért vissza, viszont ettől még a szervezetem éhes volt, megfájdult a fejem, gyengültem. SZvsz ez valamilyen védelmi önbecsapás lehet a szervezet részéről, hogy ne kínlódj annyit, pl. bizonyos fokú kiszáradás után már szomjúságot sem érez az ember.
2018. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!