Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olcsó diétás ételeket vagy...

Olcsó diétás ételeket vagy receptet esetleg?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs túl sok pénzem ezért nem tudom megengedni magamnak a drágább ételeket. Valaki esetleg tudna olcsóbb de diétás ételötletet? Nem számolok kalóriát de kb 1300-1400kcl körül eszek. Próbálok azért minél változatosabban ha lehet. 18/L
2018. ápr. 11. 16:20
 1/6 anonim válasza:

Beállok a kíváncsiskodók sorába én is!

Jöhetnek 5letek, én is szívesen fogadom őket, ha nem gond. :)

2018. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Zöldségek: répa, babfelek, saláta, káposzta, brokkoli, karfiol.. Gyümölcsök: alma, körte egész évben, nyáron rengeteg olcsó gyümölcs van: barack, szilva stb. Gabona: zab, zabliszt, teljes kiőrlésű liszt.. Fehérje: csirkecomb, csirkeszárny, tojás, joghurt, túró.. Ha magadnak keszited az ételeket, olcsó mindegyik.
2018. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle zöldséges leves.

Savanyú káposzta: magában, főzeléknek, dinsztelve. Alig van benne kalória.

Túró, natúr joghurtok.

Zabpehely. Van belőle drágább is, de egész olcsón is lehet venni fél kilót, és sok étkezés kijön belőle.

2018. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csirkemáj - fél kg 300 forint kb.

Csirkeszárny - 0.6 kg csomag 4-500 forint

Sprotni - 1 kg-s zacskó 600 forint

Friss, szezonális zöldségek

Túró - 300 forintért el lehet csípni fél kilós kiszereléseket

Gomba - szintén párszázas tétel

2018. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én youtube-on szoktam keresni ilyen recepteket hogy pl vegan food under 2 dollar vagy hasonló kereső szavakkal és elég jó recepteket lehet találni. Annyiban szoktam eltérni tőlük hogy ha fehér rizst használnak inkább barnarizzsel csinálom és a tofu helyett csirkemellel, meg ha anyagilag nem állok túl jól mandulatej/kókusztej helyett marad a sima tej.


Ha tudsz angolul egy próbát megér, kiindulási alapnak jó, nagy része az ételeknek zöldség úgyhogy olcsón ki lehet jönni és egészséges.

2018. ápr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyire olcsó kell? Nekem zöldség- és tojásételek mennek, nasinak nagyon kevés földimogyoró... A tipikus szénhidrátos étrendnél bejön a sok olcsó gabona és hüvelyes is.


Mivel nem tudom, milyen diétát követsz, nem tudok diétás ételt mondani, bár a könnyed zöldségételek szinte mindbe jók, viszont ha nem laktatnak, csak a kalóriát hozzák, az nem előnyös, de ez azért ritka eset, azt hiszem (velem ez van, de nem érdekel, zöldség kell. a legvisszafogottabbak pedig néha még jól is jönnek, esti majdnem-éhségnél jólesik bevágni fél-egy kiló igen kalóriaszegény zöldséges valamit, turmixot vagy levest).

2018. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!