Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy egyik nap...

Miért van az hogy egyik nap ráállok a mérlegre és fogyást mutat másnap meg fél kilóval többet?

Figyelt kérdés
(ruha nem lehet mert ugyanabba álltam rá) nem zabálok összevissza betartom a diétát (sokszor keveset de egészségeset eszek kb 1200kcl) mérés előtt még mosdóba is mindig elmegyek. Mitől lehet akkor? 18/L
2018. ápr. 15. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a súly változik. Lehet valamiért több vizet tart vissza a szervezeted. Nekem is így van.

Egyik reggel 55.8, másik reggel 56.2.

Ugyanezt eljátszottam 63 kilóról visszafelé végig a fogyásom alatt.

2018. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van sajna ilyen egyik héten egy kiló fogyás másik héten fél, egyik nap ennyi másik nap hirtelen 1 kilóval több.. aztán rájöttem hogy ezért mondják annyian hogy kitartás kell a fogyáshoz mert nem egyenletes a siker. ha folyamatosan hízol az persze más tészta de alapból ezért nehéz "lelkileg" mert nem úgy van hogy folyamatosan mindig csökken és valakit ez összetör. szóval menni fog az csak kitartás kell :) 17/L
2018. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb kaki, pisilés is befolyásolhatja.

Az is, hogy tegnap mennyit ittál/ettél.


Lehet, hogy a fogyás az egy nagy reggeli wc és előtte egy viszonylag kevés folyadékbevitel eredménye/több víz kibocsátásé.


Szóval ha ilyen 0,5-1 kilós ingadozások vannak, az simán a víz/széklet.

2018. ápr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mivel a testsúlyod ingadozik, ezért 2-3kg külömbség is lehet
2018. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Fél kiló az semmi. Lehet víz, salakanyag, ahogy előttem is írták. Nekem például a menzeszem előtt/alatt van, hogy plusz 2 kilót mutat a mérleg.

Úgy hallottam, az a reális súly, amit reggel mérsz, miután voltál a mosdóban, és mielőtt bármit is ettél/ittál volna.

Viszont ha lehet egy tanácsom, ne mérd magad minden nap. Régen én naponta akár többször is mérlegre álltam, és már plusz 30 deka miatt is teljesen kiakadtam, sajnos belecsúsztam abba, hogy "jó, akkor holnap még kevesebbet eszem, vagy inkább semmit", ezután persze jött a fékezhetetlen zabálás, "tök mindegy, úgyis dagadt vagyok, soha nem fogyok le" (hiába fogytam már 4 kilót), majd a lelkiismeret furdalás, újabb koplalàs, és újabb falásrohamok. Aztán mindig feladtam 2-3 hónapon belül. Be kellett látnom, hogy az életmód váltásom gyilkosa a mérleg, azóta el is ajándékoztam, és újból belevágtam. Most sokkal könnyebben megy, nem pörög egész nap a kilókon az agyam. Pár hetente/havonta szoktam magam mérni a szüleimnél, akkor viszont mindig nagy az öröm, hogy több kiló is leszaladt az utolsó mérés óta. Ez csak egy tanács volt, remélem nem esel abba a hibába, mint én.

Egyébként a legnagyobb jóindulattal megkérdezhetem, hogy milyen magas, és hány kiló vagy? Illetve, hogy sportolsz-e? Nekem kevésnek tűnik az 1200 kcal.

2018. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
158 cm vagyok és 67 kg. Minden nap közepes tempóval sétálok
2018. ápr. 15. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!